Futboll, Interi ndal Juventusin në Torino, mbyllet 1-1 | Debat 24

Futboll, Interi ndal Juventusin në Torino, mbyllet 1-1

By Debat24
In Sport
January 6, 2015
0 Comments
821 Views

Juventus v FC Internazionale Milano - Serie AJuventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim ndaj Interit në ndeshjen e luajtur sot në Torino, ndërsa ka rrezikuar edhe të humbasë. Ndeshja është mbyllur në barazim 1-1, duke favorizuar afrimin e Romës, Lacios dhe Napolit në renditjen e serisë A. Fillimisht në avantazh kaloi Juventus me Tevez, në minutat e para të ndeshjes, më pas në pjesën e dytë barazoi Interi me Ikardin. Ishte argjentinasi që më pas do të shpërdoronte edhe disa raste për të kaluar në avantazh milanezët. Në ndeshjet e tjera, Roma dhe Napoli fituan jashtë fushave të tyre, ndërsa Lacio mposhti dje Sampdorian.

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

'