Gerrard do të largohet nga Liverpuli në fund të sezonit | Debat 24

Gerrard do të largohet nga Liverpuli në fund të sezonit

By Debat24
In Sport
January 3, 2015
0 Comments
737 Views

Steven GerrardSteven Gerrard, 34 vjeç, do te largohet nga Liverpuli ne fund te sezonit, beri te ditur klubi, ku ai kaloi gjithe karrieren profesioniste, duke fituar 10 trofe. “Liverpuli konfirmon se Steven Gerrard do te largohet ne fund te sezonit 2014-2015″, beri te ditur klubi anglez ne nje njoftim zyrtar. “Ky eshte vendimi me i veshtire ne jeten time”, u shpreh mesfushori anglez, i cili ka luajtur vetem me Liverpulin gjate karrieres se tij, duke shenuar 180 gola.
Mesfushori i kombetares (114 seleksione), i cili shkoi ne moshen 9-vjeçare tek “Reds”, ka theksuar se “deshiron te luaje ende”, pa saktesuar se ku. “Nuk do te jete nje klub konkurrent dhe nuk do te luaj kunder Liverpulit”, eshte shprehur ai.
Ne kampionatin e Anglise, Gerrard ka fituar te gjitha kompeticionet e mundshme te klubeve, perfshire edhe Ligen e Kampioneve ne 2005.

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

'