Kosovë, temperaturat zbresin në -16 gradë celsius | Debat 24

Kosovë, temperaturat zbresin në -16 gradë celsius

By Debat24
In Bota
January 2, 2015
0 Comments
762 Views

Prishtine dimerNë Kosovë sot, temperaturat do të zbresin deri -16 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin në mes -5 e -2. Moti është pjesërisht i vranët dhe me diell, frynë erë nga veriu  dhe veriperendimi me shpejtësi 1-4 m/s. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon se të dielen acari do dobësohet dhe se do të vinë reshjet e reja të dëborës, të cilat të herë pas hershme do të vazhdojnë deri diten e marte.

Të mërkuren  do të mbajë  mot me vranësira  kalimtare dhe do të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave, të cilat të enjëten do kenë pak ngritje te maksimalet.

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

'