Rama: Viti 2015 nisi bukur me tingujt e muzikës shqiptare | Debat 24

Rama: Viti 2015 nisi bukur me tingujt e muzikës shqiptare

By Debat24
In Art
January 1, 2015
0 Comments
877 Views

Edi Rama shkolleKryeministri Edi Rama uroi shqiptarët për Vitin e Ri, nën tingujt e muzikës shqiptare të luajtur në Koncertin e Vjenës. “Qoftë i mbarë për të gjithë ky vit i nisur bukur me tingujt e muzikës shqiptare në Koncertin botërisht të famshëm të Vienës ditën e Vitit të Ri!”, shkruan Rama në “Facebook”.

“The Vienna Philharmonic New Year’s Concert”, këtë vit u drejtua nga dirigjenti Zubin Mehta, i cili bashkëpunon me këtë orkestër prej dekadash dhe është hera e pestë që Maestro Mehta drejton koncertin e Vitit të Ri të Filarmonisë.

0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

'