Aktualitet | Debat 24

Aktualitet

By Debat24
In Aktualitet
Mar 24th, 2017
0 Comments
5953 Views
Gjatë tre viteve të fundit, që prej zgjedhjes në krye të Avokaturës së Shtetit të ish gjyqtares së Kavajës, Alma Hicka, qeveria shqiptare ka harxhuar më shumë se 6 milionë euro për të kontraktuar studio të huaja ligjore për përfaqësimin e vendit në gjykata ndërkombëtare. Por procedurat e ndjekura nga Znj. Hicka në përzgjedhjen e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 24th, 2017
0 Comments
1088 Views
Kuvendi votoi një ditë më parë shkarkimin e tij si Ministër i Brendshëm, ndërsa sot Saimir Tahiri sot iu drejtua Prokurorisë për Krime të Rënda për t’u marrë në pyetje për çështjen “Shullazi”. Pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaroi se kishte dëshmuar lidhur me detyrën që kishte bërë sa i takon dosjes […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 6th, 2015
0 Comments
1836 Views
Shtatë zyrtarë të lartë të shtetit janë ftuar nga organi i akuzës për të dëshmuar lidhur me pretendimet e deputetit Tom Doshit, se ndaj tij gjashtë muaj më parë ishte përgatitur një atentat. Mes zyrtarëve, janë edhe dy liderët e mazhorancës Edi Rama dhe Ilir Meta. Ky i fundit është i pari në listën e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 5th, 2015
0 Comments
2063 Views
Deputeti Tom Doshi publikoi në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Gjatë videos, shtetasi Durim Bami i rrëfen deputetit Doshi detajet e një atentati ndaj tij. Vetë Doshi kishte lajmëruar se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 5th, 2015
0 Comments
1393 Views
Deputeti Tom Doshi publikoi në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Gjatë videos, shtetasi Durim Bami i rrëfen deputetit Doshi detajet e një atentati ndaj tij. Vetë Doshi kishte lajmëruar se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1303 Views
Një shpërthim me tritol në një automjet ka ndodhur rreth orës 22:05 në Tiranë, në një automjet pranë stadiumiut “Selman Stërmasi”, në afërsi të Parkut të Delegacioneve dhe Drejtorisë së Autoritetit të Aviacionit Civil. Një person mësohet se ka mbetur i plagosur nga shpërthimi në një automjet “Mercedes ML”, ndërsa policia ka rrethuar plotësisht z...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1173 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dalë në një konferencë për shtyp për të dhënë hollësi për hetimin e deritanishëm për akuzat e deputetit Tom Doshi, pretendimeve të tij lidhur me një komplot të mundshëm, me porosi të kryeparlamentarit Ilir Meta dhe së fundmi edhe dëshmive të Durim Banit, i cili tha para prokurorëve se […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1151 Views
Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka urdhëruar shkarkimin e kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci, pas dyshimeve se zyrtarë të administratës shtetërore kanë qenë të përfshirë në ngjarje kriminale. Në një takim, Llalla ka urdhëruar shkarkimin e Eugent Beci nga posti i kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, duke e ulur atë në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1035 Views
Dëshmitari dhe “atentatori” i Tom Doshit, Durim Bami, mësohet se ka lëshuar sot bombën që hedh poshtë të gjithë pretendimin e deputetit. Durim Bani ka ndryshuar qëndrim sot duke thënë se gjithçka ishte kurdisur nga Tom Doshi. Sipas burimeve nga grupi hetimor, Bami është shprehur se ai është paguar nga Doshi për të thënë para […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1097 Views
I riu i arrestuar sot, si dëshmitari kryesor në lidhje me atentatin ndaj deputetit, Tom Doshi, ka deklaruar se ka qenë ai që ka marrë porosinë për vrasjen e deputetit. Sipas A1 Report, Durim Bami që u shoqërua paraditen e sotme në polici, pranoi para oficerëve të policisë, se ishte porositur për të vrarë Doshin. Aktualisht ai […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1009 Views
Policia e Shtetit ka shoqëruar një person, i cili dyshohet se ka lidhje me akuzat e deputetit Tom Doshi për vrasjen e këtij të fundit. Uniformat blu kanë shoqëruar gjatë paradites shtetasin Durim Bami, vetëm pak momente pasi prokuroria deklaroi se ka nisur hetimet mbi këto pretendime. Mësohet se shtetasi Bami momentalisht po merret në pyetje nga […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 1st, 2015
0 Comments
1038 Views
Një grup i vogël studentësh, të cilët mbrëmjen e djeshme u përzunë forcërisht nga ambientet e Fakultetit të Shkencave Mjekësore dhe Teknike, sot paradite janë vendosur sërish para kësaj godine dhe shprehen të vendosur se do të rihyjnë në grevë urie derisa të gjejnë të drejtën e tyre. Ata janë studentë që vijnë nga universitetet […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 1st, 2015
0 Comments
925 Views
Publiohet video e ndalimit të shoferit Donald Nela, i cili drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe momentin kur tenton t’i japë paratë të futura në dokumentet e automjetit. Në orën 05.30 të mëngjesit të së dielës tek kryqëzimi i “Vasil Shantos”, dy punonjës të policisë rrugore, F.A dhe A.H ndaluan automjetin tip “Nissan” me targa TR […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 28th, 2015
0 Comments
855 Views
Një vogëlush 14 muajsh ndërroi jetë teksa flinte në çerdhen shtetërore nr.17 në Tiranë. Ngjarja ndodhi rreth orës 15:30 të së premtes në çerdhen shtetërore nr.17, që ndodhet në rrugën “Kongresi i Lushnjes”, në afërsi të “21 Dhjetorit” kur djali i vetëm i oficerit të Policisë Gjyqësore, Ardian Prendi, u gjet pa shenja jete nga […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 25th, 2015
0 Comments
699 Views
Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kallëzoi sot në Prokurori kreun e bashkisë së Peshkopisë, Ilir Krosi, dhe disa zyrtarë të tjerë, pasi kanë shpërdoruar detyrën. IKMT akuzoi kryebashkiakun, se ai së bashku me kryeinspektorin aktual të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Peshkopi, Gafur Gazidede, si dhe ish-kryeinspektorët e këtij inspekto...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 24th, 2015
0 Comments
841 Views
Përjashtohet nga Policia e Shtetit, zëvendës.Drejtori i policisë Korçë, Arben Hyseni. I njëjti u është rezervuar dhe dy efektivëve që dhunuan të riun Tomi Misha në Korçë, Robert Memeli dhe Nevzat Blushi. Largimi i tyre është bërë me urdhër të Ministrisë së Brendshme. Tre efektivët nuk do të jenë më pjesë e Drejtorisë së policisë […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 23rd, 2015
0 Comments
1357 Views
Zbardhen detajet e grupit të strukturuar kriminal, kryesuar nga i dënuari përjetë për vrasje, Admir Tafili. Ky i fundit është përgjegjës për një sërë veprash kriminale në vend, përfshirë vrasjet me pagesë, ndërkohë që po hetohet për shpërthimet me tritol që tronditën kryeqytetin më 10 shkurt. Policia e Shtetit bëri të ditur se pjesë e këtij […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 22nd, 2015
0 Comments
862 Views
Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Gjirokastrës. Një grua ka vrarë bashkëshortin e saj me thikë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, në lagjen “18 shtatori”, ku Dituri Meni 62 vjeç ka qëlluar për vdekje bashkëshortin e saj Flamur Meni 66 vjeç. Ky i fundit humbi jetën gjatë transportimit […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 21st, 2015
0 Comments
800 Views
Edlira Copa, e cila vrau tri vajzat e saj, do të dalë para gjykatës më 24 mars, në një seancë dëgjimi paraprake para gjyqtarit Massimiliano Mercaldo. Lajmi u bë i ditur dje, nga avokati mbrojtës i gruas me origjinë shqiptare, që më 9 mars të vitit të kaluar, vrau tri vajzat në shtëpinë e saj […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 21st, 2015
0 Comments
1524 Views
Tashmë të gjithë duhet të kemi kujdes pasi fare lehtë mund të biem pre e mashtrimeve nga produktet ushqimore që konsumojmë. Sektori i Krimit Ekonomik në Fier ka zbuluar se fabrika e qumështit “Lufra” përdorte qumësht pluhur për qumështin që nxirrte në treg duke e shitur atë si qumësht lope. Policia e Fierit ka nisur një procedim […]...
'