Aktualitet | Debat 24 | Page 41

Aktualitet

By Debat24
In Aktualitet
Aug 8th, 2014
0 Comments
501 Views
Në ditën e 19-të të hetimeve, të nisura më 21 Korrik siç bën të ditur vet Prokuroria e Përgjithshme, institucioni më i lartë i hetimit në Shqipëri, ka bërë të ditur detaje mbi ecurinë e deritanishme të hetimeve mbi ngjarjen e rëndë të vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Prokuroria njofton se pas këtij hetimi, është vendosur […]...
By Debat24
In Aktualitet
Aug 8th, 2014
0 Comments
659 Views
Tre të rinj humbën jetën pas një aksidenti në afërsi të fshatit Kosovë e Vogël të Lushnjes. Në mjetin ku udhëtonin 4 persona, 3 prej tyre nuk kanë mundur të dalin të gjallë prej tij, pasi kanë rënë në një kanal. ,Viktimat janë Mario Rika 19 vjeç,Fadil Rika 20 vjeç, i cili ishte edhe drejtuesi […]...
By Debat24
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
1210 Views
Një çift bashkëshortësh është mbytur pasditen e së enjtes në plazhin e Qerretit (Kavajë) në përpjekje për të shpëtuar fëmijën e tyre të mitur. Lajmi njoftohet nga Policia e Kavajës, duke saktësuar se viktimat janë çifti Sinan dhe Jeta Shala, rreth 30 vjeç banorë të fshatit Qerret. Sipas Policisë së Kavajës rreth orës 18:00, fëmija 6 vjeç […]...
By Debat24
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
542 Views
Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, hedh poshtë të gjithë aludimet dhe mundësitë teknike, që IMEI i telefonit mund të përdoret për të përgjuar komunikimet private të shtetasve shqiptarë. “IMEI është si numri i shasisë së veturës suaj; identifikon veturën. Vetura mund të jetë e babait, nënës, të fejuarit tuaj, por […]...
By Debat24
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
415 Views
Nga Ilirjan Agolli (Zëri i Amerikës) Veprimtarë të shoqërisë civile dhe qytetarë të thjeshtë të njoftuar përmes rrjeteve sociale zhvilluan protestën para zyrave të Bankës së Shqipërisë për të kërkuar dorëheqjen e guvernatorit Fullani. Tubimi protestues zgjati 4 orë deri në 18, dhe sipas organizatorëve, ka qëllimin e vetëm dorëheqjen ose shkarkimin e zotit Fullani [&hel...
By Debat24
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
531 Views
Të gjithë studentët e shkollave , të cilave iu është hequr licenca me vendim të Këshillit të Ministrave, janë të detyruar që  të regjistrohen vetë në tregun universitar, sipas opsioneve që ai ka. Burime nga Ministria e Arsimit dhe Sportit bënë me dije se në momentin që do të ketë probleme, ky dikaster do të […]...
By B C
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
2019 Views
  Universiteti “Vitrinat” e padit: Doktoratura e Masteri, të pavlefshëm Drejtoresha e Inspektimit dhe Kontrollit të Ligjshmërisë në Inspektoriatin Arsimor, institucionit që kreu kontrollin e ligjshëmrisë në universitetet publike e private, akuzohet se ka falsifikuar gradat shkencore “Doktoraturë” e “Master”. Ejona Isufajt, akuza...
By B C
In Aktualitet
Aug 7th, 2014
0 Comments
706 Views
Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, në një mbledhje të posaçme u njoh me masat e marra nga administrimi i Bankës së Shqipërisë me qëllim për të garantuar vijueshmërinë normale të të gjithë funksioneve operacionale që lidhen me emetimin e parasë letër dhe asaj metalike. Pas një analize të hollësishme, Këshilli Mbikëqyrës ka arritur në […]...
'