Auto | Debat 24

Auto

By B C
In Aktualitet
Sep 1st, 2014
0 Comments
799 Views
Nis sot zbatimi i rregullave të reja për makinat që futen në vend nga persona që hyjnë për një kohë të shkurtër në Shqipëri. Sipas udhëzimit të ri të nxjerrë nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave qartësohet procedurat që do të ndiqen për rastet e automjeteve të destinuara për përdorim privat, të cilat importohen në […]...
By B C
In Auto
Aug 27th, 2014
0 Comments
2183 Views
Modeli BMW i8 tashmë ka dalë në shitje në plazhin Pebble në Kaliforni, për një cmim prej $825,000. Pamja e jashtme e veturës, e përshtatur me fibra të karbonit ngjyrë hiri dhe bagazh të punuar nga Louis Vuitton, ishin të mjaftueshme për të bindur një blerës që të shpenzonte $825,000 për këtë veturë sportive. Ngjarja […]...
By B C
In Auto
Aug 22nd, 2014
0 Comments
1441 Views
Anglezët së shpejti do të ndajnë rrugën me makinat pa shofer. Qeveria Britanike ka njoftuar se këto të fundit do të dalin në publik në Janar të 2015-s. Fillimisht makinat pa shofer do të dalin në tre qytete të Mbretërisë së Bashkuar. Departamenti i Transportit gjithashtu vendosi një fond prej $17 milion për të përshpejtuar […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
1514 Views
Ne kishim raportuar edhe më herët se Mercedes është duke punuar në prodhimin e modelit të ri S-Class Guard, dhe tani ky model është këtu. Vetëm disa javë më parë ne kishim raportuar se Mercedes ishte koncentruar në prodhimin e modelit S-Class Guard, dhe tani ne kemi imazhet dhe detajet zyrtare të modelit të ri […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
1701 Views
E njohur për përmirësimet prej 1000 kuaj-fuqi në Nissan GT-R, Alpha-N Performance ka zbuluar detajet e projektit të tij më të fundit të bazuar në modelet M3 dhe M4 të BMW. Në mënyrë që të punojë me gjithë arsenalin e tij të pjesëve të karbonit dhe në pjesët sportive të saj, Alpha-N është fokusuar që […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
2672 Views
Kjo nuk është një makinë e zakonshme, por një Ferrai që kushton plot 5 milionë Euro.Ferrari 485 ka tërhequr vëmendjen e fotografëve britanikë i parkuar në një nga lagjet e njerëzve më të pasur në Londër, Knightsbridge. Makina është në pronësi të kampionit të Kick-Boxin nga Iraku, Riyadh al-Azzawi . Thuhet se 500 mijë euro […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
1270 Views
Garcia dizajnoi veturën koncept Audi A9 si një zëvendësim i mundshëm i modelit të tanishëm A8 të Audi. Koncepti A9 ishte dizajnuar duke përdorur stilet dizajnuese të veturës së tanishme të Audi, duke bërë kështu veturën tejet loksoze dhe sportive, të gatshme për të garuar me Porsche Panamera, Aston Martin Rapide dhe Lamborghini Estoque. Dizajneri […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
2307 Views
Ford ka bërë të ditur se modeli i saj C-MAX Hybrid është projektuar që të realizojë harxhimin e karburantit prej 5.0L/100 km në qytet dhe ky model është i vetmi që do të mund të krahasohet me modelin Toyota Prius V, mirëpo, modeli i Ford-it është shumë më i fuqishëm, pasi ofron 183 kuaj fuqi […]...
By B C
In Auto
Aug 14th, 2014
0 Comments
2785 Views
Klientët e interesuar mund të porosisin një nga këto veturat seksi për një çmim prej 244,009 euro, pastaj të presin deri në shtator që porosia e tyre të dërgohet. Kjo veturë tejet luksoze do të përmbajë një motor turbo-binjak 6.0 litërsh V12, që prodhon 621 kuaj-fuqi në mes të 4,800 rpm dhe 5,400 rpm në […]...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
724 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
628 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
662 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
625 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
618 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
646 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. “Phasellus luctus bibendum elit, vitae faucibus eros suscipit sed. Phasellus vitae justo enim. Fusce sed dui at mass...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
601 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu […]...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
622 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu […]...
By admindebat
In Auto
May 20th, 2014
0 Comments
662 Views
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu […]...
'