Big Slider | Debat 24

Big Slider

By Debat24
In Aktualitet
Mar 24th, 2017
0 Comments
6087 Views
Gjatë tre viteve të fundit, që prej zgjedhjes në krye të Avokaturës së Shtetit të ish gjyqtares së Kavajës, Alma Hicka, qeveria shqiptare ka harxhuar më shumë se 6 milionë euro për të kontraktuar studio të huaja ligjore për përfaqësimin e vendit në gjykata ndërkombëtare. Por procedurat e ndjekura nga Znj. Hicka në përzgjedhjen e […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1083 Views
Më 29 mars, kur Britania e Madhe do t’i dorëzojë Brukselit letrën që lejon fillimin e Brexit, presidenti i Komisionit Evropian, Zhan-Klod Junker do të jetë tepër i trishtuar, deklaroi ky i fundit në një intervistë për BBC-në që do të transmetohet sot. ”Do të jem i trishtuar sepse largimi i Londrës nga Bashkimi Evropian […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1288 Views
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekretoi sot 7 majin datën e mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar të bashkisë Kavajë, qarku Tiranë. Zgjedhjet e parakohshme në këtë zone do të zhvillohen pas shkarkimit nga detyra të kryebashkiakut Elvis Roshi, të cilit iu ndërpre mandati nga KQZ pasi rezultoi subjekt i ligjit të dekriminalizimit....
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1221 Views
Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me të rinj dhe simpatizantë në Bërzhitë. Në këtë takim Idrizi, në prani edhe të deputetes Mesila Doda, tha se duhet të bëhet ndryshimi i Kodit Zgjedhor, në mënyrë që koalicionet të bëhen pas zgjedhjeve dhe jo para tyre. “Sistemi ynë zgjedhor […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1030 Views
Ish-presidenti egjiptian, Hosni Mubarak, u lirua dhe është larguar nga spitali ushtarak në Kajro, ku ai kaloi pjesën më të madhe të gjashtë viteve burg, njoftoi sot avokati i tij Farid al-Deeb. Drejtësia egjiptiane kishte vendosur në fillim të muajit të lironte Mubarakun, 88 vjeç, pas shfajësimit nga Gjykata e Lartë për vdekjen e manifestuesve […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1071 Views
Këto fotografi tregojnë momentin kur terroristi Khalid Masood qëllohet për vdekje nga policia në qendër të Londrës. Mësuesi i gjuhës angleze Masood, i konvertuar në mysliman, u qëllua për vdekje në ambientet e jashtme të Parlamentit britanik të mërkurën pasditen. Burri quhej më herët Adrian Elms, ndërsa ka lindur në Kent. Imazhet e skenës tregojnë […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1304 Views
Kryeministri Edi Rama ka uruar djemtë e kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Italinë që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:54 në stadiumin “Renzo Barbera” në Palermo. “Ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të paharrueshëm festiv të kuqezinjve. Qoftë kjo e sotmja një ditë krenarie për Kombëtaren tonë, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 24th, 2017
0 Comments
1201 Views
Kuvendi votoi një ditë më parë shkarkimin e tij si Ministër i Brendshëm, ndërsa sot Saimir Tahiri sot iu drejtua Prokurorisë për Krime të Rënda për t’u marrë në pyetje për çështjen “Shullazi”. Pasi doli nga Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaroi se kishte dëshmuar lidhur me detyrën që kishte bërë sa i takon dosjes […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 6th, 2015
0 Comments
2031 Views
Elisa Spiropali ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i doganave. Në një mesazh publik, ajo ka shpjeguar edhe arsyet e këtij largimi: “Të dashur kolegë dhe punonjës të Doganës Shqiptare! Ndjehem e lumtur që m’u dha mundësia të njihem dhe punoj me ju. Jam mirënjohëse ndaj secilit prej jush për faktin se në një periudhë tepër […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 6th, 2015
0 Comments
1847 Views
Shtatë zyrtarë të lartë të shtetit janë ftuar nga organi i akuzës për të dëshmuar lidhur me pretendimet e deputetit Tom Doshit, se ndaj tij gjashtë muaj më parë ishte përgatitur një atentat. Mes zyrtarëve, janë edhe dy liderët e mazhorancës Edi Rama dhe Ilir Meta. Ky i fundit është i pari në listën e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 5th, 2015
0 Comments
2074 Views
Deputeti Tom Doshi publikoi në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Gjatë videos, shtetasi Durim Bami i rrëfen deputetit Doshi detajet e një atentati ndaj tij. Vetë Doshi kishte lajmëruar se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 5th, 2015
0 Comments
1396 Views
Deputeti Tom Doshi publikoi në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Gjatë videos, shtetasi Durim Bami i rrëfen deputetit Doshi detajet e një atentati ndaj tij. Vetë Doshi kishte lajmëruar se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 5th, 2015
0 Comments
1491 Views
Deputeti Tom Doshi mësohet se do të publikojë në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Vetë Doshi ka thënë se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi që thuhet se është porositur të realizojë vrasjen është mbajtur nën arrest […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1305 Views
Një shpërthim me tritol në një automjet ka ndodhur rreth orës 22:05 në Tiranë, në një automjet pranë stadiumiut “Selman Stërmasi”, në afërsi të Parkut të Delegacioneve dhe Drejtorisë së Autoritetit të Aviacionit Civil. Një person mësohet se ka mbetur i plagosur nga shpërthimi në një automjet “Mercedes ML”, ndërsa policia ka rrethuar plotësisht z...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1177 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dalë në një konferencë për shtyp për të dhënë hollësi për hetimin e deritanishëm për akuzat e deputetit Tom Doshi, pretendimeve të tij lidhur me një komplot të mundshëm, me porosi të kryeparlamentarit Ilir Meta dhe së fundmi edhe dëshmive të Durim Banit, i cili tha para prokurorëve se […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1153 Views
Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka urdhëruar shkarkimin e kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Eugen Beci, pas dyshimeve se zyrtarë të administratës shtetërore kanë qenë të përfshirë në ngjarje kriminale. Në një takim, Llalla ka urdhëruar shkarkimin e Eugent Beci nga posti i kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, duke e ulur atë në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1037 Views
Dëshmitari dhe “atentatori” i Tom Doshit, Durim Bami, mësohet se ka lëshuar sot bombën që hedh poshtë të gjithë pretendimin e deputetit. Durim Bani ka ndryshuar qëndrim sot duke thënë se gjithçka ishte kurdisur nga Tom Doshi. Sipas burimeve nga grupi hetimor, Bami është shprehur se ai është paguar nga Doshi për të thënë para […]...
By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1099 Views
I riu i arrestuar sot, si dëshmitari kryesor në lidhje me atentatin ndaj deputetit, Tom Doshi, ka deklaruar se ka qenë ai që ka marrë porosinë për vrasjen e deputetit. Sipas A1 Report, Durim Bami që u shoqërua paraditen e sotme në polici, pranoi para oficerëve të policisë, se ishte porositur për të vrarë Doshin. Aktualisht ai […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 4th, 2015
0 Comments
1074 Views
Deputeti Tom Doshi këmbënguli në akuzat e tij ndaj kryeministrit dhe kreut të Kuvendit. Ai publikoi edhe një detaj të bisedës me kryeministrin Rama. Më poshtë postimi i Doshit: “Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e Brendshem per nje tentative te Ilir Metes per te me vrare […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1540 Views
Nga Edi Rama Mediat duan sa me shume akuza per te jetuar. PD sa me shume shpifje per te mbijetuar. Ndersa njerezit e ndershem te ketij vendi te mbajtur kaq vjet peng ne gjithe llumin e akuzave dhe shpifjeve te kthyera rendom ne telenovela, duan vetem te verteten. Dhe te verteten qe ata duan sot, […]...
'