Gruaja | Debat 24

Gruaja

By Debat24
In Gruaja
Aug 26th, 2014
0 Comments
2473 Views
Nënë Tereza ka qenë një ikonë. Për besimtarët, vepra e Zotit mbi Tokë. Shërbimi i saj për të varfrit e Kalkutës ishte një simbol i dhembshurisë fetare,  i njohur në të gjithë botën. Ajo u vlerësua me Çmimin Nobel për Paqen. Në një intervistë të rrallë në vitin 1986, Nënë Tereza tha për “CBS News” […]...
By Debat24
In Big Slider
Aug 26th, 2014
0 Comments
2487 Views
Qeveria nuk ka njoftuar asnjë aktivitet për të kujtuar nobelisten shqiptare Nënë Tereza, ndonëse ajo mbetet ndër të paktat figura me përmasa ndërkombëtare, me të cilën Shqipëria krenohet. As Ministria e Kulturës nuk ka bërë publik asnjë plan për të kujtuar Nënë Terezën, e lindur më 26 gusht 1910. Ish-kryeministri Berisha ishte i vetmi politikan, […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 26th, 2014
0 Comments
2438 Views
Ish-kryeministri Sali Berisha kujtoi me anë të një postimi në rrjetet sociale ditëlindjen e Nënë Terezës. “Kjo eshte nje dite e mirenjohjes sone me te thelle ndaj bijes, gruas, qe me forcen e pakufishme te dashurise dhe dhembshurise se shpirtit te saj pushtoi zemrat e njerezve te qyteteruar ne mbare boten dhe i dha nder […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 20th, 2014
0 Comments
1066 Views
Aktorja 47-vjeçare, Halle Berry po prezanton  filmin më të ri “Extant” ku luan rolin e një austronauteje.  Edhe pse ndodhet ende në “hapësirë” aktorja ka kohë për të promovuar parfumin e saj të ri “Wild Essence”. Në videon e prezantimit të parfumit 47 vjeçarja shfaqet me ekstenshën ndryshe nga look-u  i përhershëm me flokë të shkurtra.  […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 17th, 2014
0 Comments
2555 Views
Një ekspozitë e përbashkët me piktura, me autorë Gjokaj, Salihu e Pervathi ka tërhequr vëmendjen e pushuesve dhe turistëve në Shëngjin. Por jo vetëm piktorë, Sopranoja e suksesshme Inva Mula ka vendosur të jetë mes artistëve edhe për të prezantuar dicka mbi bregdetin për ata që nuk e njohin Shëngjinin. Galeria e improvizuar e artit […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 15th, 2014
0 Comments
741 Views
Sipas burimeve të mediave angleze dhe një postimi në Facebook raportohet se këngëtarja e famshme Celine Dion ka vendosur të anullojë turneun e saj në Azi dhe të gjitha koncertet në Las Vegas,  për shkak të gjendjes shëndetësore jo të mirë të bashkëshortit të saj Rene Angelil. Në dhjetor të vitit të kaluar Rene Angelil, […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 12th, 2014
0 Comments
758 Views
Banka ruse “VTB Capital”, e prekur nga sanksionet e fundit ekonomike të Bashkimit Evropian kundrejt Rusisë, është duke negociuar blerjen e 60 për qind të shtëpisë italiane të modës, Roberto Cavalli, njoftoi dje e përditshmja ruse “Vedomosti”. Sipas gazetës të specializuar në informacionet financiare, që citon burime anonime, ky veprim pritet t’i sjellë rreth 500 [&hell...
'