Jeta | Debat 24

Jeta

By Debat24
In Jeta
Feb 28th, 2015
0 Comments
1990 Views
Yjet e Hollivudit, si Nicki Minaj, Rihanna dhe Kristin Chenoweth ishin të parat që i promovuan. Tani, shumë vajza duan të vënë qerpikë falsë edhe kur dalin për qejf. Megjithëse duken bukur, qerpikët e gjatë mund të jetë shumë të dëmshëm për shëndetin e syve tuaj, sidomos për kornenë e syrit. Erin Elisech, një estetiste është […]...
By Debat24
In Jeta
Feb 28th, 2015
0 Comments
2051 Views
Lidhja e tyre tashmë është bërë publike, për këtë Armina Mevlani nuk ngurron të tregojë disa nga çastet më speciale të çiftit, veç reklamimit të biznesit të saj. Djali i ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, dje ka festuar ditëlindjen e tij dhe një nga urimet më speciale veç dy fëmijëve, i ka ardhur nga partnerja e […]...
By Debat24
In Jeta
Feb 15th, 2015
0 Comments
1942 Views
Gazetarja Jonida Shehu i rikthehet ekranit, pas një shkëputje disamujore. Jonida Shehu do të zëvëndësojë Turishtën, duke filluar nga e hëna (16 shkurt) në emisionin e përditshëm “Pasdite në Top Channel”. Prej më shumë se 2 vjetësh moderatore në televizionin “Ora News”, Shehu ka pranuar ofertën për të lëvizur në mes të sezonit në televizionin kombëtar....
By Debat24
In Jeta
Feb 15th, 2015
0 Comments
1844 Views
Pas një shpërthimi në rrjetet sociale ndaj një restoranti në Tiranë, baritoni Gëzim Myshketa ka vendosur të kërkojë ndjesë. Mesa duket i pakënaqur nga cilësia e ofruar në restorantin “Gourmet” në kryeqytet, Myshketa kishte publikuar një mesazh me fjalë ofenduese. Më pas, ai vetë ka vendosur të “tërhiqet”, duke pranuar se kishte konsumuar edhe sa...
By Debat24
In Jeta
Feb 15th, 2015
0 Comments
1466 Views
Interpretimi i mrekullueshëm i Gianni Schicchit të Puccinit nga Gëzim Myshketa në Tiranë i kënaqi të gjithë artëdashësit pa masë, por jo me të njëjtën monedhë ia ka kthyer Tirana baritonit shqiptar me famë të gjërë, duke e detyruar ta humbë finesën e artit pas përplasjes me realitetin. Mesa duket pas Premierës, Myshketa ka zgjedhur një nga […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 22nd, 2015
0 Comments
1586 Views
Këto nuk ishin me siguri pushimet që ajo dëshironte. Shkak është bërë pickimi i një mushkonje, e cila i ka shkatuar virusin “Chikungunya”. Ky virus i ka shkaktuar paralizë aktores 28 – vjeçare, Lindsay Lohan, e cila nuk mund të eci. Ajo është shtruar në një spital në Londër dhe aty po merr trajtimin, por […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 17th, 2015
0 Comments
2405 Views
Drejtoresha e Informacionit e “Ora News”, Ilva Tare, së shpejti do të bëhet nënë. Megjithëse preferon të jetë e rezervuar, për t’i shijuar në paqe dhe qetësi orët e pritjes së ëmbël, gazetarja e njohur duket nuk e fsheh dot gëzimin dhe lumturinë. Fëmija pritet të lindë në verë. Prej më shumë se një viti […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 16th, 2015
0 Comments
1903 Views
Drejtoresha e Pergjithshme e Doganave Elisa Spiropali rrëfen për “Ditë e Re” në “Ora News” emocionet e pritjes së ëmbël të vajzës së saj Në kohën kur qeveria ka shpallur vitin 2015 si vitin kundër informalitetit dhe evazionit, asaj i duhet të jetë në krye të detyrës, si drejtoreshë e Përgjithshme e Doganave. Megjithatë thotë […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 16th, 2015
0 Comments
1584 Views
Rosela Gjylbegu rrëfehet rreth marrëdhënies me ish-ambasadorin amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu. -Turjan Hyska: Fansi yt me i madh është Aleksandër Arvizu, e ka thënë gjithmonë. Është e vërtetë që keni darkuar para se të ikte? Rosela Gjylbegu: Ne kemi darkuar shumë shpesh. Ai është mik i familjes dhe për mua ka qenë privilegj të […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 5th, 2015
0 Comments
1916 Views
Moderatori dhe gazetari i njohur Enkel Demi i ka dhënë fund drejtimit të emisionit të mëngjesit në “Ora News”, të titulluar “Ditë e Re”. Pas ndërprerjes për disa ditë të emisionit, për shkak të festës së Vitit të Ri, në drejtimin e emisionit ka munguar trupa e zakonshme, e udhëhequr për disa muaj nga gazetari […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 5th, 2015
0 Comments
1482 Views
Pas prezantimit të Festivalit në RTSH, bukuroshja e ekranit të Klan Kosovës, Liberta Spahiu, feston sot 30 – vjetorin e lindjes. Prezantuesja e programit “Prive”, një ndër më të ndjekurit në Kosovë, ka postuar në llogarinë e saj në Instagram një foto ku ka përshëndetur fansat në këtë përvjetor të lindjes. Ajo shfaqet vërtetë e […]...
By Debat24
In Jeta
Jan 2nd, 2015
0 Comments
885 Views
Humoristi Julian Deda ka publikuar një video,duke ironizuar vetëregjistrimet e kryeministrit Edi Rama, të shtuara ndjeshëm në javët e fundit. Deda ka vendosur të urojë Vitin e Ri me “superplakun prej dëbore”.  Së fundmi, Deda ka nisur edhe një angazhim politik, duke u përfshirë në strukturat e Partisë Demokratike....
By Debat24
In Jeta
Jan 2nd, 2015
0 Comments
951 Views
Një fustan i bardhë i cili nxjerr në pah format trupore tepër seksi. Është mënyra më e mirë për t’u veshur në festë në jaht, por edhe për t’i përcjellë urimin të gjithë fansave për Vitin e Ri nga Anxhela Martini. “Gëzuar 2015 për të gjithë ju dhe familjet tuaja”, e ka nisur urimin e saj […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 26th, 2014
0 Comments
1205 Views
Drejtuesja e njohur e emisioneve televizive, Fjodora Fjora, ka rrëfyer se momenti më i bukur i këtij viti për të ishte kur u bë nënë. Ajo foli në emisionin “Opinion” në TV KLAN dhe e cilësoi birësimin e një fëmije si një hap shumë të rëndësishëm. Prej muajit shtator, Fjodora Fjora ka birësuar një djalë […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 25th, 2014
0 Comments
1300 Views
Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka kaluar një mbrëmje të veçantë nën shoqërinë e këngëtares së njohur shqiptare Aurela Gaçe. Në fotot e publikuara nga këngëtarja në “Facebook”, Arvizu shihet mjaft i relaksuar, pa kollaren e tij zyrtare, teksa kërcën me këngët shqiptare. Me sa duket kjo ka qenë një festë lamtumire për Arvizun, […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 20th, 2014
0 Comments
1023 Views
Erla Mëhilli, këshilltarja për mediat e ish-kryeministrit Sali Berisha, solli në jetë djalin e saj. Për çiftin, Erla e Keltis Kruja, deputet i PD-së, ky është fëmija i parë. Shumë miq të Erlës i kanë uruar jetë të gjatë fëmijës, i cili erdhi në jetë në orët e para të mëngjesit të së premtes....
By Debat24
In Jeta
Dec 19th, 2014
0 Comments
1378 Views
Tashmë ata shfaqen kudo bashkë dhe duket se janë bërë pjesë e protokollit. Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, kanë qenë të ftuar në mbrëmjen e bamirësisë, të organizuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Ata kanë pozuar të buzëqeshur në këtë darkë, që Kreu i Shtetit organizoi në ambjentet e Pallatit të […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 17th, 2014
0 Comments
972 Views
Ermal Mamaqi dhe Julian Deda kanë vendosur të bëjnë humor në trafikun e dendur të Tiranës. Për këtë, ata kanë regjistruar edhe një video, që kanë preferuar ta ndajnë me ndjekësit e shumtë në rrjetet sociale....
By Debat24
In Jeta
Dec 15th, 2014
0 Comments
965 Views
Bleona Qerreti ka postuar foto në rrjetet sociale si për të thënë që ajo nuk është aq rëndë me të pasmet sa u komentua në “American Music Awards”. Me një foto bardh’ e zi, Bleona ka ekspozuar fundshpinën ku format janë ndryshe nga ato që u ekspozuan në mbrëmjen VIP në SHBA. Por edhe kësaj […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 13th, 2014
0 Comments
1768 Views
Besimtarët shkojnë në kishë për t’u lutur, por kjo 29-vjeçare shkonte me një synim tjetër. Vajza kishte zgjedhur pikërisht këtë objekt për të kryer filmat e saj porno, duke u zhveshur në ndenjëset e kishës. Gruaja që bënte video pornografike brenda një kishe në Austri, ka deklaruar para gjykatës se në krahasim me mëkatarët e […]...
'