Jeta | Debat 24 | Page 2

Jeta

By Debat24
In Jeta
Dec 13th, 2014
0 Comments
917 Views
Vajza e Ornela Mutit, bukuroshja Naike Rivelli “trondit” përsëri rrjetet sociale. Këngëtarja italiane këtë herë ka postuar një video ku shihet nudo duke ushtruar joga. Këtë video këngëtarja nuk e ka mbajtur për vete, por e ka shpërndarë për fansat e saj në rrjetin social “Twitter”. “Dita e mirë duket që në mëngjes” , shkuan […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 12th, 2014
0 Comments
1020 Views
Konkurrentët e spektakleve të kërcimit vazhdojnë të aksidentohen gjatë provave. Këtë herë bukuroshja kosovare, Diellza Kolgeci, pësoi një incident gjatë provave, duke u dëmtuar jo pak. Diellza është pjesë e edicionit të sivjetshëm të “Dancing with the stars”, kur gjatë provave për përgatitjen e së hënës ajo pësoi një dëmtim. Konkurrentja nga Kosova ka rrëshqitur, [&hel...
By Debat24
In Jeta
Dec 12th, 2014
0 Comments
762 Views
Revista “Sports Illustrated” e ka bërë të famshme, por Kate Upton ka vendosur t’ua kthej borxhin. Ajo ka pozuar sërish së fundi për këtë revistë me anë të imazheve që tregojnë formën e saj perfekte. Revista ka postuar një video në “YouTube” ku zbulohet se në fotografitë që do të publikohen Kate do të shfaqet topless. Ajo […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 11th, 2014
0 Comments
756 Views
Princesha e Monakos, Sharlen, ka lindur një djalë dhe një vajzë. Princesha u shtrua në spital këtë mëngjes dhe sipas raportimeve binjakët kanë ardhur në jetë përmes operacionit. Binjakët janë fëmijët e parë të princit Albert II, 56-vjeçar dhe bashkëshortes së tij afrikano-jugore 20 vjet më të re, megjithëse ai ka edhe dy fëmijë të […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 8th, 2014
0 Comments
981 Views
Këngëtari i famshëm italian, Mango humbi jetën nga një atak në zemër. Ai u rrëzua në tokë teksa përfundoi koncertin në një provincë të Matera. Artisti sapo kishte mbushur plot 60 – vjeç më 6 nëntor.  Ai u dërgua në spital, por mjekët nuk mundën t’i jepnin dot ndihmën e parë pasi ai mbërriti i vdekur. […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 7th, 2014
0 Comments
691 Views
Diva e ekranit Italian dhe jo vetëm, Michel Hunziker vazhdon të jetë në formë, por barku i saj nuk u “bindet” xhinseve të ngushta. Ajo u fotografua në rrugët e Milanos teksa shëtiste të birin me zinxhirin e pantalonave të hapur. Mbrëmë e bija, Aurora ka festuar 18 – vjetorin e lindjes në një super […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 7th, 2014
0 Comments
641 Views
Për çiftin e fashmëm Beyonce Knowles dhe Jay Z viti që po mbyllet ka qenë i mbushur me ngjarje të këndshme dhe të pakëndshme. Por mosmarrëveshjet kanë ardhur duke u sheshuar. Reperi ka festuar 45-vjetorin e lindjes, e për ta bërë sa më të veçantë këtë ditë, ata kanë zgjedhur të udhëtojnë drejt Islandës. Çifti […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 6th, 2014
0 Comments
2928 Views
Pjesa më e madhe e femrave ndryshojnë gati 100% kur grimohen. Por ka edhe femra që nuk bëjnë shumë diferencë edhe nëse janë thjesht “ujë e sapun”. Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është një rast i tillë, që edhe nëse e sheh të pagrimuar nuk “zhgënjehesh”. Prandaj dhe Çiljeta nuk e ka problem nëse fansat e shohin […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 4th, 2014
0 Comments
1376 Views
Ish-misi i Kosovës, Agnesa Vuthaj është ndalur në Doganën e Kosovës, pasi tentoi të fuste kontrabandë disa fustane. Lajmin e konfirmon Gazeta Express, sipas së cilës zëdhënësi i Doganës Adriatik Stavileci, ka thënë se Agnesa Vuthaj, është kapur në doganën e aeroportit me një ngarkesë prej 11 fustanesh, që së bashku bëjnë mbi 500 euro, […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 3rd, 2014
0 Comments
673 Views
Pas më tepër se një muaji nga martesa, Drejtoreshës së e Përgjithshme të Tatimeve, Elisa Spiropali, ka filluar t’i duket barku i rrumbullakosur. Edhe në fotot e publikuara në ditën e martesës, Spiropali dukej se ishte në pritje të një fëmije.  Pavarësisht këtij fakti, Drejtoresha e Tatimeve e ka shoqëruar sot Kryeministrin Edi Rama në […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 3rd, 2014
0 Comments
636 Views
Ylli ndërkombëtar i muzikës pop, Lady Gaga, ka shokuar të gjithë fansat e saj teksa ka treguar në një intervistë sesi ajo është përdhunuar në moshën 19-vjeçare nga një producent muzikor. “Unë kam kaluar disa gjëra të tmerrshme në jetën time, me të cilat tani edhe mund të qesh, pasi kam qenë në terapi. Por […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 2nd, 2014
0 Comments
709 Views
Hueyda El Saied, vajza e njohur e spektakleve, ka ekspozuar shtatzaninë e saj, duke postuar një foto në “Facebook”. “Ky barku im qe rritet cdo dite me ben te ndihem nje grua fatlum”, shkruan ajo, duke pozuar pranë një zemre të madhe në një nga rrugët e Parisit. “Ndihem e perledhelur qe jam e rrethuar […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 1st, 2014
0 Comments
577 Views
Princi William ka konfirmuar vizitën e tij në fillim të vitit të ardhshëm në Japoni e Kinë, pa bashkëshorten, Kate. Lajmi bëhet i ditur nga burimet zyrtare pranë familjes mbretërore. Duka i Kembrixhit do të kalojë nga 3 ditë në secilin vend përgjatë fundit të muajit Shkurt e fillimit të Marsit 2015, por Kate Middleton […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 30th, 2014
0 Comments
1015 Views
Këngëtarja Zanfina Ismaili nuk heq dot dorë nga fotot provokuese. Pas një sërë postimesh në koncerte, apo pranë familjes ajo ka publikuar pak orë më parë disa foto ku shfaqet tepër sensuale. Në llogarinë e saj në Instagram, Zanfina ka postuar “selfie” me të brendshme, ku ka ekspzouar së tepërmi dekoltenë. Këngëtarja kosovare aktulisht është […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 30th, 2014
0 Comments
1006 Views
Këngëtari i njohur kosovar, Blero ka pranuar ndarjen nga bashkëshortja e tij Teuta Krasniqi. Blero e ka konfirmuar ndarjen për emisionin “Prive” në Klan Kosova, duke shprehur edhe keqardhjen për përfundimin e martesës 4–vjeçare. Sa i përket kujdestarisë së vajzës Tara, këngëtari deklaroi se ajo do të rritet me nënën e saj, por nuk do […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 28th, 2014
0 Comments
1288 Views
Dimri është padyshim stina e dëborës dhe përveç ngrohtësisë, shpesh ka nevojë edhe për pak ngjyrë. Këtë mund ta bëni fare lehtë duke përdorur një fustan apo pallto e kuqe. Nuk ka rëndësi nëse është e kuqe e ndezur, e errët apo e fumuar, e kuqja është një “must” e këtij dimri dhe mbetet ngjyra […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 25th, 2014
0 Comments
726 Views
Rikthehet “Dora e Zotit” e Diego Armando Maradonës. Por këtë herë, “gjuajtja e ndaluar” e ish-futbollistit shënjestron të fejuarën e tij Rocio Oliva. Çifti është filmuar nga paparacët në një moment intim gjatë pushimeve të tyre në Dubai. Maradona dhe Rocio u fotografuan në pishinë ku bënë një not romantik, duke theksuar kështu gjetjen e […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 24th, 2014
0 Comments
2207 Views
Ka kaluar përmes emocioneve të forta kualifikimi i primabalerinës se Tv Klan Klaudia Pepa në “Amici” një prej spektakleve të Kanale 5 nga më të ndjekurit në Itali dhe që drejtohet prej vitesh nga Maria de Filipi. 7 vajzat kanë sfiduar njëra – tjetrën në balet dhe vetëm njëra prej tyre do të kualifikohej për […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 24th, 2014
0 Comments
756 Views
Është dyfishi i Selena Gomez në moshë, por Jennifer Lopez tërhoqi vëmendjen më shumë se kolegia e saj e re në tapetin e kuq të American Music Awards, të dielën në Los Angeles. 45-vjeçarja u shfaq me një fustan që i nxirrte në pah format, ndryshe nga 22-vjeçarja që kishte zgjedhur një fustan të gjatë […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 20th, 2014
0 Comments
713 Views
Përveç fotove të postuara në rrjetet sociale nga modelja serbe, asnjë dalje tjetër publike nuk është në qarkullim ku të shihen bashkë sulmuesi brazilian i Barcelones, Neymar dhe Soraja Vucelic. Megjithatë mediat rozë në Spanjë shprehen të bindura që mes futbollistit dhe modeles 28-vjeçare serbe të lindur në Mal të Zi ka një romancë. Çifti […]...
'