Jeta | Debat 24 | Page 3

Jeta

By Debat24
In Jeta
Nov 19th, 2014
0 Comments
1435 Views
Drejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali, është shtatzënë dhe së shpejti do të sjellë në jetë një vajzë. Lajmin e bëri të ditur vet Spiropali, duke folur në fillim të emisionit ‘Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili. Spiropali u shpreh se kjo është gjëja më e bukur që mendon për momentin. “Unë jam duke […]...
By Debat24
In Jeta
Nov 12th, 2014
0 Comments
697 Views
Kim Kardashian mund të jetë në qendër të revistës “Paper”, por në fakt ajo që bie më tepër në sy është fundshpina e saj. Ajo ka pozuar për revistën Paper në disa foto super seksi, e mbuluar e gjitha me vaj dhe me të pasmet zbuluar. Kim ka ngritur temperaturat,  në faqen e parë të […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 23rd, 2014
0 Comments
1007 Views
Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka sjellë në jetë, të enjten e 23 tetorit fëmijën e saj të parë dhe për këtë është uruar nga kryeministri Edi Rama. Ai ka shkruar në rrjetet sociale: “Klajda, ministrja jone me e re, sapo lindi nje çun qe i uroj me gjithe zemer ta kene me jete, shendet […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 15th, 2014
0 Comments
1022 Views
Ish-kryeministri Sali Berisha festoi sot 70-vjetorin e lindjes, duke marrë shumë urime nga miq, të afërm dhe bashkëpunëtorë. Me një mesazh në rrjetet sociale, vetë Berisha e ka rrëfyer këtë ditë: “Si çdo dite tjeter shkova ne zyre, hapa deren dhe nje surprize shume e bukur! Aty me prisnin nje grup shoqesh dhe shokesh te […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 12th, 2014
0 Comments
1507 Views
Albano Bogdo u kap nga policia pas shkaktimit të një aksidenti dhe rezultoi se po drejtonte makinën me leje të posaçme. Aktori i “Apartamentit 2XL”, shkaktoi një aksident në “Tiranë e Re” më 18 shkurt, ndërsa Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin 3 muaj burg më 1 tetor. Pasi 27-vjeçari ka pranuar fajin, vendimi për […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 8th, 2014
0 Comments
1163 Views
Ermal Mamaqi ka udhëtuar deri në Nju-Jork për të realizuar një intervistë të posaçme me modelen shqiptare Anxhela Martini. Një intervistë që është realizuar në një nga sheshet kryesorë të Nju-Jorkut për emisionin “6 ditë pa Ermalin” dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve. Megjithatë të dy personazhet nuk kanë munguar të bëjnë humor edhe […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 7th, 2014
0 Comments
1803 Views
Njihen si polemistë, antikonformistë apo debatues të zjarrtë, por kur ndodhen përpara pasqyrës i nënshtrohen plotësisht urdhërave të grimierit. Fatos Lubonja dhe Spartak Ngjela janë fiksuar nga stafi i emisionit “Opinion”, teksa përgatiten për t’u futur në studio dhe për të nisur një diskutim të zjarrtë për reformën në drejtësi. Por nëse në studio kanë […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 5th, 2014
0 Comments
969 Views
Dy deputetët e Partisë Socialiste, Olta Xhaçka dhe Artan Gaçi u martuan dje në kalanë e Petrelës. Ceremonia e dasmës ishte e thjeshtë, teksa është zhvilluar në një restorant pranë kalasë së Petrelës. Deputetja socialiste 35-vjeçare,  i tha “Po” deputetit 45-vjeçar, duke i dhënë fund beqarisë pasditen e djeshme. Në ceremoninë e dasmës kishte shumë […]...
By Debat24
In Jeta
Oct 3rd, 2014
0 Comments
1005 Views
Prezantuesja e njohur televizive, Rudina Magjistari ka reaguar ndaj një lajmi të publikuar në mediat rozë. Thuhej se Magjistari prêt një fëmijë, por në fakt lajmi nuk ka qenë i vërtetë. “Unë tani e mora vesh ç’qenka bërë sot. Po si s’u lodhën me thashetheme këta njerëz! Dhe si gjithmonë, gazetat e marrin vesh para […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 28th, 2014
0 Comments
872 Views
Aktori i famshëm i Hollivudit, Xhorxh Klunej, u martua të shtunën me juristen e specializuar për të drejtat e njeriut, Amal Alamuddin, në një ceremoni tipike yjesh në Venecia. Klunej shkoi në vendin ku u zhvillua dasma me një taksi-barkë, të mbushur me familjarë, mes tyre edhe i ati, Nick Klunej. Dasma filloi në perëndim të diellit, në […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 27th, 2014
0 Comments
743 Views
Ish-presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton janë bërë gjyshër. Charlotte, është mbesa e tyre e parë. Ish-çifti i parë amerikan Hillari dhe Bill Klinton po shijojnë momentin më të lumtur në jetën e tyre. Kështu shkruan Hillari, e cila ka publikuar një fotografi me mbesën e saj. Vajza e tyre, […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 27th, 2014
0 Comments
813 Views
Shkëlzen Berisha ka publikuar në “Facebook” një foto, ku shfaqet me Armina Mevlanin, për të cilën është shprehur se ajo është zemra e tij. Një diçiturë e thjeshtë për foton, që është shoqëruar edhe me komente e urime të shumtë, që kanë ardhur për çiftin dhe Armina e ka përshëndetur dashurinë e saj me këngën “The […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 26th, 2014
0 Comments
669 Views
Dasmat në radhët e politikës, kryesisht në shumicën parlamentare, kanë qenë një nga trendet e këtij viti dhe vazhdojnë të jenë. Kjo pasi një tjetër dasmë do të celebrohet së shpejti. Këtë herë bëhet fjalë për çiftin e deputetëve socialistë Olta Xhaçka dhe Artan Gaçi. Lajmi për martesën e tyre, u bë i ditur gjatë […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 26th, 2014
0 Comments
677 Views
Kim Kardashian asnjëherë nuk ka mundur t’u shpëtojë incidenteve. I tillë është edhe incidenti i radhës në Paris, ku një ish-gazetar Vitalii Sediuk, për pak i ka shkulur flokët bukuroshes 33-vjeçare. Ish-gazetari ukrainas, i cili po mundohet të bëjë një karrierë si model, ishte ne mesin e turmës së madhe rreth makinës së Kim Kardashian […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 23rd, 2014
0 Comments
619 Views
Transeksualja amerikane Tatiana Williams ka shpenzuar mijëra dollarë për ndërhyrje kirurgjikale në mënyrë ilegale, vetëm që të kishte trupin e ëndrrave të saj. Përqendimi më i madh u bë në të pasmet e saj, mbi 100, ku nga 63 centimetër që i kishte arriti që ti bëjë një metër e gjysmë. Tatiana pranon faktin që […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 23rd, 2014
0 Comments
854 Views
Këngëtarja kosovare Nora Istrefi nuk ka pak kohë që është martuar. Ajo e ka përfunduar edhe muajin e mjaltit, megjithëse publikimin e fotove nuk po e ndal. Ajo së fundmi ka bërë publike një foto afër pishinës....
By Debat24
In Jeta
Sep 22nd, 2014
0 Comments
2124 Views
Mes shumë aktoreve dhe këngëtareve, fotot nudo të të cilave janë publikuar online, është edhe këngëtarja Rihana. Së fundmi raportohet se mbi 50 foto të saj nudo janë publikuar nga rrjetet sociale. Sipas “Express”, kjo është një nga fotot nudo të këngëtares. “Bild” raporton se edhe shumë aktorë e këngëtarë meshkuj kanë qenë shënjestër e […...
By Debat24
In Jeta
Sep 22nd, 2014
0 Comments
581 Views
Sofia Loren mbushi 80 vjeç, por ende mbetet një nga femrat më të bukura në botë. Dita e madhe e ikonës italiane u festua me një ekspozitë në vendlindjen e saj në Romë, ku ajo nisi karrierën e saj në moshën 14-vjeçare, pas pjesëmarrjes në një konkurs bukurie. Po ashtu, u zhvillua një ekspozitë në […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 19th, 2014
0 Comments
659 Views
Tenori Saimir Pirgu ka patur një vizitor të veçantë në Londër, ku ai po performon në operën “Rigoleto”. Kledi Kadiu, balerini i njohur shqiptar, ka udhëtuar drejt Anglisë për të ndjekur operan dhe të dy artistët nuk kanë munguar të përshëndesin fansat e shumtë me një foto. Pirgu prej disa ditësh ndodhet në Londër, ku […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 17th, 2014
0 Comments
746 Views
Sali Berisha është i madh për Aurela Hoxhën. Bukuroshja ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale, së bashku me ish-kryeministrin e Shqipërisë. “Ky njeri i madh për mua!”, ka shkruar ajo për fotografinë. Vetë Aurela nuk ka dhënë detaje të mëtejshme për arsyet e këtij shpërthimi “dashurie” ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha....
'