Kulturë | Debat 24 | Page 11

Kulturë

By Debat24
In Jeta
Aug 13th, 2014
0 Comments
1318 Views
Këngëtarja kosovare, Shkëndije Mulaj, e cila prej disa ditësh po kalon pushimet në Ulqin, ka postuar foto në rrjetin e saj social “Facebook” foto ku tregon format e saj, sidomos të pasmet bombastike. Në foto ajo duket mjaft provokuese në pozicionet që merr, ku ajo më së shumti mundohet të tregojë të pasmet e saj […]...
By Debat24
In Jeta
Aug 13th, 2014
0 Comments
521 Views
Ajo duket një vajzë e ëmbël dhe jo shumë e fuqishme teksa vesh çizmet e saj prej një Barbie. Por Ariana Grande ka treguar në videon e fundit se nuk duhet të përzihesh teksa është shfaqur në disa skena vërtet “të rrezikshme”. Ylli 21 vjeçar ka publikuar videoklipin e saj të fundit në Youtube të […]...
By Debat24
In Jeta
Aug 13th, 2014
0 Comments
626 Views
Samanta Karavela ka postuar në “Instagram” një foto e cila përmban një simbolike të caktuar. Samanta me një tufë me lule teë cilat duket se sapo i ka marrë nga çifti ( në të vërtetë është fjala për martesën e motrës se Samantas, e cila është martuar vetëm dy javë më pare) pas hedhjes tradicionale […]...
By Debat24
In Gruaja
Aug 12th, 2014
0 Comments
757 Views
Banka ruse “VTB Capital”, e prekur nga sanksionet e fundit ekonomike të Bashkimit Evropian kundrejt Rusisë, është duke negociuar blerjen e 60 për qind të shtëpisë italiane të modës, Roberto Cavalli, njoftoi dje e përditshmja ruse “Vedomosti”. Sipas gazetës të specializuar në informacionet financiare, që citon burime anonime, ky veprim pritet t’i sjellë rreth 500 [&hell...
By Debat24
In Art
Aug 12th, 2014
0 Comments
627 Views
Bota e artit ka humbur një ndër humoristët më të dashur amerikanë. Robin Williams, aktori 63-vjeçar me një karrierë prej afro katër dekadash në skenë, film dhe televizion, u nda dje nga jeta, siç duket me vetëvrasje. Miqtë, të afërmit dhe kolegët e tij po kujtojnë një individ sa origjinal në skenë, aq edhe të […]...
By Debat24
In Art
Aug 10th, 2014
0 Comments
675 Views
Diva e muzikës, Inva Mula korri më 5 gusht, një sukses të jashtëzakonshëm në rolin e Dezdemonës, në operan “Otello”, të kompozitorit Xhuzepe Verdi , në Festivalin më prestigjoz që Franca organizon, Les Choregies d’Orange, në një amfiteatër të lashtë më shumë se 2 mijë vjeçar, ku çdo gur flet për historinë e shkruar dhe […]...
By Debat24
In Jeta
Aug 9th, 2014
0 Comments
572 Views
Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në muajin e shtatë të shtatzanisë na shfaqet shumë në formë dhe aktive. Në fotot që publikon gazeta “Panorama”, Gjosha ndodhet me pushime në plazhin e Dhërmiut, ku ka treguar edhe shtatzaninë e saj me barkun e fryrë. Edhe pse për pak ajo kohë ajo do sjellë në jetë fëmijën […]...
By Debat24
In Art
Aug 7th, 2014
0 Comments
2553 Views
Është vetëm 15 vjeçe, ka lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por prindërit e saj emigrantë ia kanë ushqyer shumë dashurinw vendlindjen, Elizabeta Pllumbit, aq sa ftesës së organizatorëve për të qenë njëra ndër 25 vajzat e konkursit të bukurisë “Miss Malësia 2014”, iu përgjigj me kënaqësi. Me thjeshtësinë, mençurinë dhe intelektin e saj […]...
By B C
In Art
Aug 7th, 2014
0 Comments
652 Views
Nga Ermelinda Kashahu* Sot, më shumë se kurrë,përtej dhembjes, përsëri më ra në dorë romani tjetër i shkrimtarit Petrit Palushi, i titulluar “Artemisa e Mëkatit”. Çka dashur të thotë autori me këtë titull ? Mbi këtë ngarkesë ndjenjash dhe përftimesh, pas ngjarjeve herë të qeta e herë të rrëmbyeshme, autori shkruan ato çka zemra i […]...
By B C
In Art
Aug 7th, 2014
0 Comments
493 Views
Nga Klaudia Malaj Zgjedh të komunikojë me lexuesin nëpërmjet vargut thirrës, siç e shpreh dhe vetë poetja. Ka emrin më domethënës shqiptar, por dhe në çdo gjuhë të botës. Ëmbëlsia dhe thjeshtësia karakterizon poeten dhe arsimtaren Lumturi Ymeri (Bersava). Bersava nuk është mbiemri i dytë i saj, ku të gjithë që nuk e njohim mund […]...
By B C
In Jeta
Aug 6th, 2014
0 Comments
629 Views
Dragana Spasovska është një nga femrat më seksi në Maqedoni. Shpesh herë ajo krahësohet edhe me Kim Kardashian. Por, modelja maqedonase thotë se është e kënaqur që nuk ka të pasme aq të mëdha sa të Kim dhe pohon se gjoksin e ka më të bukur se ylli i televizionit amerikan. “Tashmë jam mësuar të […]...
By B C
In Jeta
Aug 6th, 2014
0 Comments
620 Views
Askujt ndoshta s’i kishte shkuar në mendje, por Armina Mevlani, e dashura zyrtare e Shkëlzen Berishës ka edhe një anë të saj romantike. Nuk do ta kishim besuar nëse nuk do na e kishte thënë ajo vetë… me një status në Facebook: të shoqëruar me këtë foto (lart): “Ana ime “romantike” dhe enderrimtare. Gjëja qe kam […]...
By B C
In Jeta
Aug 6th, 2014
0 Comments
719 Views
Bleona Qerreti dhe Anxhela Martini po kalojnë një kohë vërtet të këndshme nën shoqërinë e njëra-tjetrës. Të ndodhura në klasin e parë në avion, udhëtimi i dy bukurosheve shqiptare është shndërruar në një vend ku ka vetëm luks, kërcehet, vishet me fustane të shtrenjta dhe ku bëhet zhurmë pa e vrarë mendjen. Kjo atmosferë është treguar […]...
By B C
In Jeta
Aug 6th, 2014
0 Comments
2630 Views
Dy bukuroshet shqiptare Bleona Qerreti dhe Anxhela Martini sërish nuk ndalojnë së treguari dashurinë që kanë për njëra-tjetrën. Këtë herë Bleona ka postuar në “Facebook” një foto në shtrat me Anxhelan, ku nga buzëqeshjet në fytyrat e tyre duket se kanë kaluar një natë të këndëshme nën shoqërinë e njëra-tjetrës. Megjithatë, ditët e fundit Bleona […]...
'