Kulturë | Debat 24 | Page 3

Kulturë

By Debat24
In Jeta
Dec 20th, 2014
0 Comments
1016 Views
Erla Mëhilli, këshilltarja për mediat e ish-kryeministrit Sali Berisha, solli në jetë djalin e saj. Për çiftin, Erla e Keltis Kruja, deputet i PD-së, ky është fëmija i parë. Shumë miq të Erlës i kanë uruar jetë të gjatë fëmijës, i cili erdhi në jetë në orët e para të mëngjesit të së premtes....
By Debat24
In Jeta
Dec 19th, 2014
0 Comments
1377 Views
Tashmë ata shfaqen kudo bashkë dhe duket se janë bërë pjesë e protokollit. Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, kanë qenë të ftuar në mbrëmjen e bamirësisë, të organizuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Ata kanë pozuar të buzëqeshur në këtë darkë, që Kreu i Shtetit organizoi në ambjentet e Pallatit të […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 17th, 2014
0 Comments
968 Views
Ermal Mamaqi dhe Julian Deda kanë vendosur të bëjnë humor në trafikun e dendur të Tiranës. Për këtë, ata kanë regjistruar edhe një video, që kanë preferuar ta ndajnë me ndjekësit e shumtë në rrjetet sociale....
By Debat24
In Art
Dec 15th, 2014
0 Comments
1448 Views
Radiotelevizioni Shqiptar ka vendosur t’u drejtohet televizioneve të tjerë për të gjetur prezantuesit e Festivalit të 53-të, që do të zhvillohet në ditët e fundit të dhjetorit në Pallatin e Kongreseve. Nuk dihen kriteret mbi të cilat janë përzgjedhur prezantuesit, por këtë vit ata do të jenë: Floriana Garo nga “ABC News”, një rikthim në […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 15th, 2014
0 Comments
962 Views
Bleona Qerreti ka postuar foto në rrjetet sociale si për të thënë që ajo nuk është aq rëndë me të pasmet sa u komentua në “American Music Awards”. Me një foto bardh’ e zi, Bleona ka ekspozuar fundshpinën ku format janë ndryshe nga ato që u ekspozuan në mbrëmjen VIP në SHBA. Por edhe kësaj […]...
By Debat24
In Art
Dec 14th, 2014
0 Comments
1063 Views
Aurela Gacce dhe Young Zerka janë fitues të edicionit të 16 të Festivalit “Kënga Magjike” që mbylli siparin në Pallatin e Kongreseve, në një transmetim direkt në TV Klan. Kënga e tyre “Pa kontroll” mori  vlerësimin e kolegëve që garuan në natën finale të këtij festivali. Ky krijim mori edhe çmimin Kënga hit e festivalit. […]...
By Debat24
In Art
Dec 13th, 2014
0 Comments
715 Views
Në një atmosferë të mrekullueshme dhe në një spektakël të vërtetë është zhvilluar nata e dytë e netëve “live” në “The Voice of Albania”. Në natën e parë të fazës ‘live’ nuk pati konkurrentë të eliminuar, ndërsa mbrëmjen e kësaj të premteje për 4 konkurrentë, nga një për secilën skuadër, u desh që të ndërprisnin […]...
By Debat24
In Art
Dec 13th, 2014
0 Comments
647 Views
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Vjenës për të ndjekur operan “La Traviata”, me protagonistë kryesorë sopranon Ermonela Jaho dhe tenorin Saimir Pirgu. Pas shfaqjes, Rama ka regjistruar një mesazh të shkurtër video me dy artistët shqiptarë....
By Debat24
In Jeta
Dec 13th, 2014
0 Comments
1763 Views
Besimtarët shkojnë në kishë për t’u lutur, por kjo 29-vjeçare shkonte me një synim tjetër. Vajza kishte zgjedhur pikërisht këtë objekt për të kryer filmat e saj porno, duke u zhveshur në ndenjëset e kishës. Gruaja që bënte video pornografike brenda një kishe në Austri, ka deklaruar para gjykatës se në krahasim me mëkatarët e […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 13th, 2014
0 Comments
917 Views
Vajza e Ornela Mutit, bukuroshja Naike Rivelli “trondit” përsëri rrjetet sociale. Këngëtarja italiane këtë herë ka postuar një video ku shihet nudo duke ushtruar joga. Këtë video këngëtarja nuk e ka mbajtur për vete, por e ka shpërndarë për fansat e saj në rrjetin social “Twitter”. “Dita e mirë duket që në mëngjes” , shkuan […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 12th, 2014
0 Comments
1020 Views
Konkurrentët e spektakleve të kërcimit vazhdojnë të aksidentohen gjatë provave. Këtë herë bukuroshja kosovare, Diellza Kolgeci, pësoi një incident gjatë provave, duke u dëmtuar jo pak. Diellza është pjesë e edicionit të sivjetshëm të “Dancing with the stars”, kur gjatë provave për përgatitjen e së hënës ajo pësoi një dëmtim. Konkurrentja nga Kosova ka rrëshqitur, [&hel...
By Debat24
In Art
Dec 12th, 2014
0 Comments
607 Views
Festivali i muzikës së lehtë moderne “Kënga Magjike” mirëpriti në skenën, të cilën Gaetano Castelli e kishte ideuar si një anije kozmike, 23 artistët e parë gjysmëfinalistë. Bashkëudhëtarët e producentit dhe moderatorit Ardit Gjebrea në hapësirën muzikë, ishin Albi, Marsela, Mateo, Nevina dhe Rudi, pesë prezantues të rinj të një prej kanaleve muzikore shqiptare. Pas [&...
By Debat24
In Jeta
Dec 12th, 2014
0 Comments
762 Views
Revista “Sports Illustrated” e ka bërë të famshme, por Kate Upton ka vendosur t’ua kthej borxhin. Ajo ka pozuar sërish së fundi për këtë revistë me anë të imazheve që tregojnë formën e saj perfekte. Revista ka postuar një video në “YouTube” ku zbulohet se në fotografitë që do të publikohen Kate do të shfaqet topless. Ajo […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 11th, 2014
0 Comments
756 Views
Princesha e Monakos, Sharlen, ka lindur një djalë dhe një vajzë. Princesha u shtrua në spital këtë mëngjes dhe sipas raportimeve binjakët kanë ardhur në jetë përmes operacionit. Binjakët janë fëmijët e parë të princit Albert II, 56-vjeçar dhe bashkëshortes së tij afrikano-jugore 20 vjet më të re, megjithëse ai ka edhe dy fëmijë të […]...
By Debat24
In Art
Dec 10th, 2014
0 Comments
1390 Views
Kur na ndajnë vetëm pak orë nga nata e parë e festivalit më të ndjekur të muzikës moderne shqiptare Kënga Magjike 2014 produksioni zbulon edhe emrat e konkurentëve të natës së parë. Producenti Ardit Gjebrea ka premtuar një superspektakël përgjatë 3 netëve të këtij festivali. Ndërkohë bashkë me Gjebrenë këtë vit do të jenë edhe […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 8th, 2014
0 Comments
981 Views
Këngëtari i famshëm italian, Mango humbi jetën nga një atak në zemër. Ai u rrëzua në tokë teksa përfundoi koncertin në një provincë të Matera. Artisti sapo kishte mbushur plot 60 – vjeç më 6 nëntor.  Ai u dërgua në spital, por mjekët nuk mundën t’i jepnin dot ndihmën e parë pasi ai mbërriti i vdekur. […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 7th, 2014
0 Comments
691 Views
Diva e ekranit Italian dhe jo vetëm, Michel Hunziker vazhdon të jetë në formë, por barku i saj nuk u “bindet” xhinseve të ngushta. Ajo u fotografua në rrugët e Milanos teksa shëtiste të birin me zinxhirin e pantalonave të hapur. Mbrëmë e bija, Aurora ka festuar 18 – vjetorin e lindjes në një super […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 7th, 2014
0 Comments
641 Views
Për çiftin e fashmëm Beyonce Knowles dhe Jay Z viti që po mbyllet ka qenë i mbushur me ngjarje të këndshme dhe të pakëndshme. Por mosmarrëveshjet kanë ardhur duke u sheshuar. Reperi ka festuar 45-vjetorin e lindjes, e për ta bërë sa më të veçantë këtë ditë, ata kanë zgjedhur të udhëtojnë drejt Islandës. Çifti […]...
By Debat24
In Jeta
Dec 6th, 2014
0 Comments
2928 Views
Pjesa më e madhe e femrave ndryshojnë gati 100% kur grimohen. Por ka edhe femra që nuk bëjnë shumë diferencë edhe nëse janë thjesht “ujë e sapun”. Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është një rast i tillë, që edhe nëse e sheh të pagrimuar nuk “zhgënjehesh”. Prandaj dhe Çiljeta nuk e ka problem nëse fansat e shohin […]...
By Debat24
In Art
Dec 4th, 2014
0 Comments
848 Views
Pas Panairit të Librit, gazetari Blendi Fevziu e kurorëzoi me një ceremoni promovimi për librin e tij “Ahmet Zogu, Presidenti që u bë mbret”. Ambjenti që u zgjodh për të promovuar këtë libër, nuk ishte i rastësishëm. Si për të realizuar një kthim simbolik të mbretit në shtëpinë e tij, Fevziu zgjodhi pallatin e brigadave, që […]...
'