Lajme Pikante | Debat 24

Lajme Pikante

By Debat24
In Lajme Pikante
Feb 28th, 2015
0 Comments
1617 Views
Nuk kanë mbetur shumë njerëz aktivë në internet që nuk kanë parë fotografinë e fustanit me dy ngjyra dhe nuk kanë debatuar se cilat ishin këto ngjyra. Ushtrimi i pavetëdijshëm tregoi edhe një herë se njerëzit i shohin gjërat ndryshe. Njerëz të pyetur në Britani, Shtetet e Bashkuara, Itali dhe Turqi patën reagime të ndryshme […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Feb 4th, 2015
0 Comments
3593 Views
Si do të ndjeheshit nëse do të zbulonit nga rrjeti social Facebook se burri juaj ju ka tradhtuar! Kështu ka ndodhur me gruan e një menaxheri të lartë të sigurisë, e cila zbuloi përmes një videoje të publikuar në “Facebook”, se bashkëshorti i saj, babai i fëmijëve të saj, e kishte tradhtuar me punonjësen e tij […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Jan 3rd, 2015
0 Comments
1871 Views
Objektet fluturuese të paidentifikuara ose UFO-t, siç njihen ndryshe, janë vepër e CIA-s. Agjencia Qëndrore e Inteligjencës Amerikane pranoi këtë javë në rrjetin social Twitter, se të paktën gjysma e fluturimeve misterioze, që prej vitesh kanë ushqyer imagjinatën e njerëzimit për aktivitetet e qenieve jashtëtokësore, janë kryer për llogari të saj. Në postimin në rrejti...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 25th, 2014
0 Comments
1153 Views
Ndërsa ndodhet me pushime në Havai, vendlindja e tij, Presidenti Barack Obama luajti golf me një partner të veçantë, me kryeministrin malajzian Najib Razak. Të dy udhëheqësit luajtën golf në bazën e Korpusit të Marinës në Gjirin Kaneohe, së bashku me dy ndihmës të zotit Obama. Shtëpia e Bardhë publikoi një deklaratë, ku thuhej se […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 13th, 2014
0 Comments
1759 Views
Një nga pjesëtarët e familjes mbretërore të Arabisë Saudite, mësohet se i ka ofruar 1 milionë dollarë Kim Kardashian që të kalojë një mbrëmje me të. Lajmi bëhet i ditur nga website MediaTakeOut, sipas të cilit, 34 – vjeçarja e ka pranuar ofertën dhe pritet të udhëtojë drejt Arabisë në Janar. Edhe më parë ajo ka […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 10th, 2014
0 Comments
1199 Views
Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy fiton më pak para sesa disa prej zyrtarëve kryesorë punën e të cilëve ai mbikëqyr, treguan të dhënat e fundit si pjesë e një programi transparence të qeverisë spanjolle. Informcaioni mbi pagat, bërë publik në internet, tregon se Rajoy merr një pagë vjetore prej 78 200 eurosh. Krahasuar me të, shefi […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 8th, 2014
0 Comments
1965 Views
Një foshnje e porsalindur u varros e gjallë nga prindërit e saj, pasi ata mendonin se ajo kishte vdekur. Gjyshja e fëmijës e varrosi nën një pemë në oborr, pasi mendoi se vajza e saj kishte dështuar. Por fëmija u nxor menjëherë jashtë nga babai, pasi mjeku deklaroi se kishte konstatuar një dështim të supozuar dhe […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 8th, 2014
0 Comments
2620 Views
Në kulmin e vet peshonte 450 kilogram dhe u regjistrua në rekorde si burri më i shëndoshë në botë. Keith Martin ndërroi jetë në moshën 44-vjeçare nga polmoniti dhe vetëm pak ditë para se t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje kirurgjikale për zvogëlimin e stomakut, që sipas mjekëve do të ishte 100 përqind e suksesshme.  ...
By Debat24
In Lajme Pikante
Dec 3rd, 2014
0 Comments
1853 Views
Një prezantuese dhe modele indiane u qëllua me shpullë në fytyrë nga një spektator, i cili mendoi se “fustani i saj tregonte më shumë seç duhej”. Gauhar Khan po prezantonte Raw Star në Film City, Mumbai, kur 24- vjeçari Akil Malik, u ngjit në skenë për ta qëlluar yllin.  Ai ishte një nga 2500 të pranishmit […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 26th, 2014
0 Comments
1223 Views
Katër gardiane të një burgu në Baltimore të Shteteve të Bashkuara ngelën shtatzënë me të njëjtin të burgosur, drejtues i një bande aq të fuqishme sa brenda hekurave deklaronte “se në burg ai ishte ligji”. Rojet femra ishin mbuluar nga dhurata prej të burgosurit Tavo White, përfshirë këtu makina luksoze dhe unaza diamanti. Të ardhurat […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 25th, 2014
0 Comments
931 Views
Nëna e një punonjësi të forcave të sigurisë në Afganistan masakroi 25 talebanë për të marrë hakun e vrasjes së të birit. Gruaja nga Kabuli, e quajtur Reza Gul vendosi të bënte vetëdrejtësi pasi kishte asistuar e pafuqishme në ekzekutimin e të birit nga një grup militantësh. Punonjësi i vrarë drejtontë një grup ushtarësh në […]...
By B C
In Lajme Pikante
Nov 25th, 2014
0 Comments
1051 Views
Kina është vendi që konsumon më shumë birrë në botë. Por vendet e Evropës qëndrojnë në krye sa i takon sasisë së birrës konsumuar për person, pasi për numër popullsi kinezët konsumojnë vetëm 40 litra për person. Vendi që konsumon më shumë birrë mesatarisht për person në Evropë është pikërisht Çekia. Vendi që ka një […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 24th, 2014
0 Comments
867 Views
Kjo  pikturë me bojëra uji është pikturuar nga Adolf Hitler, para 100 vjetësh. Dje ajo u shit në ankand tek një blerës anonim për një vlerë prej 130 mijë eurosh. E realizuar në vitin 1914, kjo vepër 28 centimetra me 22, që paraqet bashkinë e Mynihut, u nxor në shitje nga dy motra të moshuara, […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 19th, 2014
0 Comments
2208 Views
Ata kanë të njëjtën karrocë si vajza e Kim Kardashian dhe Kanye West dhe një dhomë të mbushur plot me rroba, që do të vishen vetëm një herë. Ata janë binjakët më të famshëm në Britani, por nuk kanë lindur ende. Prezantuesi i televizioneve britanike Dan Hill dhe bashkëshortja e tij Louise iu duhen edhe 3 muaj […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 3rd, 2014
0 Comments
945 Views
Sekretari i përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, i cili mund të jetë emocionuar përpara një minikoncerti të travestitit me mjekërr, Conchita Wurst, përshëndeti sot në Vjenë presidentin austriak dhe qeverinë… australiane. “Falenderoj veçanërisht presidentin Heinz Fischer dhe qeverinë australiane”, deklaroi Ban. Megjithatë, ai menjëherë u vetëk...
By Debat24
In Lajme Pikante
Nov 2nd, 2014
0 Comments
1039 Views
Angela Merkel ka thënë se kur ra Muri Berlinit, ajo po bënte sauna. Ky detaj i biografisë së saj është zbuluar pas 25 vjetësh. Merkel, 35 vjeç në atë kohë, ishte një njeri i zakonshëm. Ajo ëndërronte të hante ostrike në Perëndim, të pinte një birrë atje, por një ditë pas rrëzimit të murit, ajo […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Oct 20th, 2014
0 Comments
920 Views
Shtatori 2014 ka qenë muaji shtator më i nxehti në botë në sipërfaqen e Tokës dhe në sipërfaqen e oqeaneve që prej fillimit të matjes së temperaturave në vitin 1880, njoftoi sot Agjencia amerikane Oqeanografike dhe Atmosferike (NOAA). “Ky është muaji shtator i 38-të radhazi gjatë të cilit temperatura golabale tokësore ka qenë mbi mesataren e […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Oct 18th, 2014
0 Comments
911 Views
Presidenti amerikan, Barak Obama, deklaroi se karta e tij e kreditit ishte refuzuar në një restorant në Nju-Jork gjatë muajit të shkuar, kur ai kishte tentuar të bënte një pagesë. “Unë nuk e përdor shumë kartën dhe ajo nuk u pranua”, u shpreh vetë Obama, duke rrëfyer ngjarjen, ndërsa ka patur shqetësime se ai mund […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Oct 10th, 2014
0 Comments
1089 Views
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, vlerësoi Komunën Luftinjë në Tepelenë me dekoratën “Nderi i Kombit”. Dekorata për këtë komunë u dha me këtë motivacion: “Në vlerësim të veprës së lartë të vetëmohimit, sakrificës dhe shpirtit të lirisë të bijve të Zhapokikës, Luftinjës dhe Kamçishtit në kryengritjen e vitit 1948, një nga lëvizjet e para  për […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Oct 9th, 2014
0 Comments
884 Views
Gazeta e majtë greke ”Avgji” (Agimi) njoftoi sot se figura më e famshme e manifestimeve kundër masave shtrënguese që përfshinë Athinën, qeni Lukanikos kishte ngordhur, personalitet i vitit 2011 i të përjavshmes ”Time” për kurajon e tij për të treguar dhëmbët kundër forcave të sigurisë. Ishte kjo kurajo që do ta mposhte qenin hero. E përditshmja vijon, duke cituar një v...
'