Media | Debat 24

Media

By Debat24
In Big Slider
Feb 21st, 2015
0 Comments
982 Views
Nga Luigi La Spina Visar Zhiti, nga burgu i regjimit tek diplomacia për vendin demokratik. Tani, dikush nuk e dëshiron ambasador në Vatikan Kjo histori ka ndaluar mbi një kryq të pabesë, atij mes politikës, fesë dhe poezisë. Po, sepse protagonisti është një nga poetët më të rëndësishëm shqiptarë. Visar Zhiti është biri i një […]...
By Debat24
In Jeta
Feb 15th, 2015
0 Comments
1942 Views
Gazetarja Jonida Shehu i rikthehet ekranit, pas një shkëputje disamujore. Jonida Shehu do të zëvëndësojë Turishtën, duke filluar nga e hëna (16 shkurt) në emisionin e përditshëm “Pasdite në Top Channel”. Prej më shumë se 2 vjetësh moderatore në televizionin “Ora News”, Shehu ka pranuar ofertën për të lëvizur në mes të sezonit në televizionin kombëtar....
By Debat24
In Aktualitet
Feb 11th, 2015
0 Comments
1020 Views
“Vizion Plus” publikon fotot e personit qe vendosi një sasi tritoli ne farmacinë e te atit te Ministrit te Brendshëm Saimir Tahiri. Tritoli dyshohet te kete qene me kurdisje elektronike. Nje dite me pare, nga dy shpërthime ne afërsi te qendrës spitalore “Nene Tereza” u dëmtua farmacia e te atit te ministrit dhe shesh pushimi […]...
By Debat24
In Art
Feb 10th, 2015
0 Comments
1952 Views
Fotoreporteri Nuri Çumani dorëzon në Gjykatën e Tiranës padinë ndaj kryeministrit për përdorimin e fotos së këngëtares së njohur në faqen e kryeministrisë, profilin e tij në “Facebook” dhe ceremoninë mortore të Vaçes. Shefi i qeverisë e ripërdori foton gjatë ditëve të fundit të dhjetorit 2014 Kryeministrit Edi Rama do t’i duhet të përballet në […]...
By Debat24
In Art
Feb 10th, 2015
0 Comments
1504 Views
Altuna Sejdiu e njohur si Tuna është fituesja e edicionit te 5-të te spektaklit me te madh te kërcimit ne Shqipëri “Dancing with the stars”. Tuna ishte vipi me i votuar nga publiku shqiptar gjate mbrëmjes finale duke lenë pas Amos Zaharia dhe Evi Reçin. Këngëtarja nga Maqedonia u kurorëzua fituesja e dancing ne një […]...
By Debat24
In Media
Feb 6th, 2015
0 Comments
1343 Views
Nga Gjergj Erebara, BIRN Kontrolli i Lartë i Shtetit akuzon drejtorinë e RTSH se nuk po bën asgjë për të kaluar në transmetimet dixhitale ndërkohë që vendi gjendet katër muaj e gjysmë larg mbylljes së transmetimeve analoge. Bashkimi Ndërkombëtar i Telekomunikacioneve (ITU) ka përcaktuar datën 17 qershor të vitit 2015 si datën finale të mbylljes […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 3rd, 2015
0 Comments
1498 Views
Emisioni “Opinion” në TV KLAN, mbrëmjen e së hënës, ka kulmuar edhe me një debat të ndezur mes moderatorit Blendi Fevziu dhe opinionistit Andrea Stefani. Shkak i replikave është bërë një ndërhyrje e Stefanit, gjatë momentit që fliste deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri. “Fajin e ka Saliu”, ka qenë batuta e Stefanit, ndërsa Fevziu […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 2nd, 2015
0 Comments
1062 Views
E përditshmja “Shekulli”, e zotëruar nga deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima, ka paralajmëruar ndryshime në kabinetin qeveritar. Në një shkrim të sajin, e përditshmja publikon edhe detaje nga mbledhja e fundit e Këshillit të Ministrave, ku shefi i qeverisë, Edi Rama, ka adresuar kritika për disa ministra. Shkëlqim Cani, ministër i Financave, rapor...
By Debat24
In Media
Jan 28th, 2015
0 Comments
644 Views
Në një vit kur gjendja e lirisë në botë pësoi rënie për të nëntin vit me radhë, Shqipëria dhe Kosova vazhduan të përfshihen në kategorinë e vendeve pjesërisht të lira. Në raportin vjetor të organizatës Freedom House, vlerësimi për Shqipërinë nuk ka ndryshuar, ndërsa Kosova ka shënuar përparim, duke u përfshirë për herë të parë […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 26th, 2015
0 Comments
734 Views
Kryeministri Edi Rama foli në intervistën e tij në “Shqip” në “Top Channel” edhe për ngjarjet e 21 janarit dhe kërkesat e familjarëve të viktimave. Ai hodhi poshtë që ata të kenë kërkuar dëmshpërblim. Dua t’ju bëj një pyetje që e ndesha sot në gazetën Panorama. Ishte një shkrim i marrë prej BIRN dhe ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 26th, 2015
0 Comments
1039 Views
Me çmimin e naftës dhe protestën e opozitës nisi këtë të hënë emisioni “Shqip” me Rudina Xhungën, ku përballë ishte Kryeministri Edi Rama. Kryeministri deklaroi se çmimi i naftës është ulur dhe akuzoi opozitën se po gënjen qytetarët kur krahason çmimin me vendet e rajonit duke e shpjeguar këtë me taksat dhe mënyrën si aplikohen ato. […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 22nd, 2015
0 Comments
872 Views
Prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, u shpreh gjatë emisionit “Opinion” në TV KLAN se nga hetimet kanë rezultuar mënyra të ndryshme të funksionimit të atyre që quhen “vrasës me pagesë”. Sipas tij, kjo varet nga mënyra se si bëhet porosia për të goditur një person. “Ka mënyra të ndryshme të bërjes së porosive. […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 22nd, 2015
0 Comments
816 Views
Prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci, u shpreh gjatë emisionit “Opinion” në TV KLAN se deri në momentin e ndërhyrjes në Xibrakë, nuk dihej që aty kishte një laborator droge. “Më 17 dhjetor (2014) ka mbërritur informacioni nga Gjermania. Eshtë informuar prokuroria dhe policia për një aktivitet që dyshohej se kryhej në territorin shqiptar. […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 20th, 2015
0 Comments
828 Views
Drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa, u shpreh optimist për zbardhjen e vrasjes së bankierit Artan Santo.  Duke folur në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në “News 24”, kreu i policisë së kryeqytetit tha se, është një çështje në hetim intensiv. “Policia dhe prokuroria do të bëjnë të pamundurën për të […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 20th, 2015
0 Comments
2209 Views
Drejtori i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa, u shpreh se zotërohet informacion për grupet kriminale që veprojnë në kryeqytet. Duke folur në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në “News 24”, kreu i policisë së kryeqytetit tha se “për të gjitha grupet kemi informacione dhe duhet pritur koha e duhur që hetimi të […]...
By Debat24
In Media
Jan 20th, 2015
0 Comments
1696 Views
Vetëm pak ditë pasi i dha fund aventurës në RTV “Ora News”, gazetari i njohur Enkel Demi i është rikthyer një projekti të vjetër. Në fakt bëhet fjalë për rinisjen e një programi televiziv, që edhe më parë është drejtuar nga Demi, në valët e Televizionit Shqiptar. “Shih Programin” do të jetë rishfaqja televizive e […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 20th, 2015
0 Comments
1234 Views
Ka qenë një emision jo i qetë ai i sotmi në “Opinion” për analistin Fatos Lubonja. Ndonëse tema e emisionit të gazetarit Blendi Fevziu ka qenë tolerance fetare, biseda nuk ka qenë aspak e tillë. Në qendër të polemikave në studio ka qenë Fatos Lubonja, i cili ka debatuar me pastorin Akil Pano, opinionistin Artur […]...
By Debat24
In Art
Jan 19th, 2015
0 Comments
1766 Views
Përsëri të papritura në mbrëmjen e djeshme të Gjeniut. 10 konkurentët e “Gjeniut të Vogël” u rikthyen dje në skenë, për të finalizuar një javë të ngarkuar emocionalisht dhe pas vendimit të jurisë për të çuar në sfidë katër konkurentë. Klarisa nga Prizreni, ishte ajo që çeli natën, ishte ajo që mori vlerësimet e para […]...
By Debat24
In Bota
Jan 15th, 2015
0 Comments
699 Views
Parlamenti evropian dënoi sot operacionet policore dhe arrestimet e gazetarëve, të ndodhura në mes të muajit dhjetor në Turqi, që përbëjnë sipas tij një logjikë të vajtueshme të presionit në rritje të pushtetit mbi median. Në një rezolutë të miratuar në Strasburg, deputetët evropianë u shprehën të shqetësuar nga regresi i reformave demokratike në Turqi dhe […]...
By Debat24
In Bota
Jan 15th, 2015
0 Comments
1064 Views
Në numrin e revistës satirike Charlie Hebdo, është edhe një karikaturë që lidhet me shqiptarët. Gazeta satirike me tirazh të rregullt prej 60 mijë kopjeve, kësaj herë ajo ka shtypur tre milionë kopje. Raportohet se në Francë, numri special i përgatitur pas sulmeve terroriste në Paris kundër kësaj reviste është shitur në kohë rekord, prej […]...
'