Media | Debat 24 | Page 2

Media

By Debat24
In Aktualitet
Jan 15th, 2015
0 Comments
874 Views
Gazetari i njohur Artan Hoxha u shpreh në “News 24” se arrestimi në Shqipëri i shtetasve kolumbianë është pasuar nga një zinxhir ngjarjesh të rënda. Ai foli për aksionin më të fundit të policisë kundër një laboratori të përpunimit të kokainës dhe arrestimit në të dy shtetasve kolumbianë Cezar Adolfo Avila dhe Valther Moren Juan […]...
By Debat24
In Biznes
Jan 14th, 2015
0 Comments
648 Views
Në prokurori janë 100 milionë dollarë dosje evazioni dhe do të vazhdohet përsëri të dërgohen dosje të tilla të bizneseve. Kështu ka deklaruar Drejtoresha e Tatimeve Briseida Shehaj në studion e “Ekopolitikë”  në RTV “Ora News”, me gazetaren Aurora Sulce. “Sot në Prokurorinë e Shqipërisë  janë 100 milionë dollarë dosje evazioni nga nëntori 2013- deri nëntor ...
By Debat24
In Media
Jan 13th, 2015
0 Comments
584 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli në intervistën e tij në “30 minuta” në “Vizion Plus” edhe për marrëdhëniet me Presidentin e Republikës, si dhe shumë ligje të miratuara nga mazhoranca e të kthyer nga Kreu i Shtetit. Zoti Meta në fakt sa të vështirë e parashikoni ju raportin me Presidentin e Republikës. Do t’ju […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 13th, 2015
0 Comments
499 Views
Kryetari i Kuvendit dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, foli në emisionin “30 minuta” në “Vizion Plus” me gazetarin Arsen Hoxha, për zgjedhjet e ardhshme vendore. Ai komentoi edhe mundësinë që bashkëshortja e tij dhe deputetja e LSI, Monika Kryemadhi, të jetë kandidate për Bashkinë e Tiranës. Më poshtë një pjesë e intervistës: Sa […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 13th, 2015
0 Comments
790 Views
Pas publikimit në emisionin investigativ “Fiks Fare” në Top Channel, të pamjeve të një punonjësi policie të Qarkullimit Rrugor të policisë së Tiranës teksa merrte ryshfet nga një drejtues mjeti, Ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ka urdhëruar Drejtorinë e Inspektimit të Përgjithshëm që të verifikojë vërtetësinë e ngjarjes dhe sjelljen e policit në detyrë. Me […...
By Debat24
In Media
Jan 13th, 2015
0 Comments
485 Views
Ilirjan Agolli/VOA Qeveria shqiptare nisi të hënën një bashkëbisedim me bashkësitë fetare dhe medias pas ngjarjeve të dhunshme të Parisit mbi të ardhmen europiane të Shqipërisë. Kryeministri Edi Rama ftoi në një tryezë të rrumbullakët përfaqësues të bashkësive fetare dhe të gazetarëve, ku theksoi se “ngjarja që përgjaku Parisin ngriti një kor shumëmilionësh, që thërret...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 8th, 2015
0 Comments
688 Views
Kur një person publik përfshihet në një situatë jo normale, lajmi merr dhenë dhe e vërteta bëhet më e vështirë për t’u dalluar. Gazetarja Kozeta Kurti ka qenë protagoniste e një lajmi ditën e martë. Një gazetë në Bergamo publikoi se Kozeta, së bashku me një grup tjetër shqiptarësh, janë ndaluar nga policia italiane për […]...
By Debat24
In Media
Jan 8th, 2015
0 Comments
714 Views
Skënder Minxhozi, kryeredaktori i revistës “Java”, ishte i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” për të folur mbi përplasjet e fundit mes Presidentit dhe mazhorancës, si edhe për sfidat e opozitës dhe të mazhorancës këtë vit. “Më vjen keq ta them, por Nishani vazhdon të jetë një president partiak”, kështu është shprehur zoti Minxhozi në […]...
By Debat24
In Media
Jan 8th, 2015
0 Comments
648 Views
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë organizoi sot homazhe, në sheshin qendror te Piramida ne Tirane, per koleget e francezes “Charlie Hebdo” qe humben jeten nga akti terrorist ne redaksine ne Paris. “I perjetshem kujtimi i tyre! Nje dhimbje dhe pikellim kolegesh per koleget”, ishin thirrjet e gazetarëve, të cilëve iu bashkuan edhe drejtues të ambasadë...
By Debat24
In Media
Jan 8th, 2015
0 Comments
657 Views
Ish-kryeministri Sali Berisha sulmoi ashpër drejtorin e “Ora News” dhe “Channel One”, Ylli Rakipi, dhe gazetarin e “News 24″, Artan Hoxha, lidhur video-skandalin në QSUT dhe atentatet e fundit në Tiranë. Më poshtë, postimi i plotë i Berishës: “Mediat, te cilat jane nje shtylle dhe pushtet themelor i demokracise dhe liria e tyre...
By Debat24
In Media
Jan 6th, 2015
0 Comments
861 Views
Gazetari Mero Baze kritikoi ashpër në një analizë të tijën sjelljen e kryeministrit Edi Rama ndaj TV KLAN dhe mbylljen e dosjeve të reklamave për të cilat akuzohej ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami. Në një shkrim në të përditshmen “Tema”, Baze shprehet se “historia më e bujshme e një skandali qeveritar me reklamat po shkon […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 6th, 2015
0 Comments
629 Views
Nga Italia ku ndodhet me pushime, gazetarja ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në mediet e vendit fqinj se është shoqëruar në polici për vjedhje në një supermarket. Ajo ka pranuar se është e vërtetë që ka ndodhur një vjedhje, por pasi u verifikuan kamerat brenda ambienteve të supermarketit rezultoi se autorët ishin shqiptarë, ndaj u […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 6th, 2015
0 Comments
710 Views
“Unë nuk kam lidhje. Jam gazetare, bëj një program në Shqipëri si programi juaj “Striscia la notizia”. Kështu mësohet se është mbrojtur gazetarja Kozeta Kuri në komisariat, pas arrestimit të saj si e dyshuar për grabitje. Sipas agjencisë italiane “L’eco di Bergamo”, ngjarja është shënuar në supermaketin IPER në Brembate të Italisë, ditën e djeshme [&h...
By Debat24
In Jeta
Jan 5th, 2015
0 Comments
1908 Views
Moderatori dhe gazetari i njohur Enkel Demi i ka dhënë fund drejtimit të emisionit të mëngjesit në “Ora News”, të titulluar “Ditë e Re”. Pas ndërprerjes për disa ditë të emisionit, për shkak të festës së Vitit të Ri, në drejtimin e emisionit ka munguar trupa e zakonshme, e udhëhequr për disa muaj nga gazetari […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 3rd, 2015
0 Comments
1168 Views
Emisioni satirik “24 minuta me Zoran Kesiç” në televizionin B92 është një ndër emisionet më të ndjekura në Serbi, si kritikë e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë javës. Në emisionin e tij, enkas për natën e vitit të ri, gazetari së bashku me aktorin e njohur serb Sergej Trifunoviç kanë “improvizuar” një intervistë me kryeministrin […]...
By Debat24
In Art
Jan 3rd, 2015
0 Comments
1037 Views
Fiton këtë edicion të “The Voice of Albania 4″, si zëri më i mirë i të gjithë shqiptarëve kudo që janë, Aslaidon, me trajner Genc Salihun. Në finalen e madhe ishin në konkurrim Aslaidon, Albina nga skuadra e Elsa Lilës, Olsa nga skuadra e Alma Bektashit dhe Semi nga skuadra e Sidrit Bejlerit. Mbrëmja ishte […]...
By Debat24
In Art
Dec 31st, 2014
0 Comments
1028 Views
Si çdo dite te vitit edhe ne këto dite festash, Vizion Plus premton emocione, reflektim, humor dhe argëtim duke përgatitur nje program maratone per shijet e gjithë familjes. Data 31 Dhjetor, nisi me programin e mëngjesit “7 pa 5”, nje emision i përgatitur enkas per ditën e ndërrimit te viteve, ku te ftuarit dhe diskutimet mbi […]...
By Debat24
In Art
Dec 31st, 2014
0 Comments
1529 Views
“Top Channel” do të sjellë për shqiptarët një programacion shumë të pasur me më shumë prodhimtari se kurrë më parë, dhe ku nuk do të mungojnë tematikat për argëtimin e të gjithëve. Gjithçka nis mbrëmjen e fundit të vitit, me “show”-n argëtues të titulluar “Autochthonous”, ndërkohë që humori nuk do të mungojë në “Fiks Fare”. […]...
By Debat24
In Art
Dec 31st, 2014
0 Comments
1382 Views
“Hajt’ se folim” është marka e fundit që ofron Radio Televizioni Klan në mbrëmjen e ndërrimit të viteve. Një spektakël i jashtëzakonshëm me shumë humor, këngë dhe performanca baleti, është ajo çka kanë përgatitur një kast artistësh profesionistë të cilët do të qëndrojnë në shoqërinë tuaj përreth 5 orë duke filluar nga ora 21.00. Personazhe mediatike, gazetarë, [&hellip...
By Debat24
In Big Slider
Dec 29th, 2014
0 Comments
692 Views
Nga Ilirian Agolli/VOA Zëri i Amerikës: Zoti Kryetar i Kuvendit! Në këtë intervistë në fund viti, ndër pyetjet kryesore që mund t’i bëhen një drejtuesi të Parlamentit është ato se ku jemi me reformat e premtuara nga shumica? Dhe dy reformat më të rëndësishme që ka premtuar nga shumica janë ekonomia dhe drejtësia. Mund të […]...
'