Media | Debat 24 | Page 3

Media

By Debat24
In Headline News
Dec 28th, 2014
0 Comments
581 Views
Deputeti socialist, Erjon Braçe, u shpreh se grupe shumë të forta interesi dominojnë shumë gjëra në Shqipëri. I ftuar në emisionin “Jamais Vu” të Mustafa Nanos, deputeti socialist mendon se një rast i tillë është kompleksi pranë digës së Liqenit Artificial në Tiranë, ku kanë nisur punimet për një kompleks shumëkatësh. “Ta them troç, ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 26th, 2014
0 Comments
538 Views
Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, u shpreh gjatë një interviste në emisionin “Zonë e Lirë” në TV KLAN, se nuk e ka përdorur fjalën “arrogancë”, duke iu referuar qeverisë “Rama”. Megjithatë ai ftoi qeverinë të tregohet e kujdesshme me masat ndëshkuese ndaj qytetarëve. Arvizu solli shembullin e mospagimit të energjisë elektrike nga një sipërma...
By Debat24
In Media
Dec 24th, 2014
0 Comments
640 Views
Gazetari Çim Peka, i njohur për qëndrimet e tij në mbështetje të Partisë Demokratike, kritikoi lëvizjet politike të kryetarit demokrat Lulzim Basha për ndërprerjen e bojkotit parlamentar. Në një koment në rrjetet sociale, Peka qorton Bashën se po tregohet indifferent ndaj popullit dhe protestuesve të 22 nëntorit. Më poshtë komenti i plotë i Pekës: “Çfarë […]...
By Debat24
In Media
Dec 24th, 2014
0 Comments
915 Views
Gazeta “Tirana Observer” do të shpallë në numrin e së mërkurës fituesit e anketës “Njeriu i Vitit”. Për tre muaj qytetarët kanë dhënë mendimin e tyre se kush duhet të ishte “Njeriu i Vitit 2014”. Mbi 20 mijë qytetarë kanë marrë pjesë në anketë, duke votuar plot 115 personazhe. Qytetarët me votat e tyre kanë […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 23rd, 2014
0 Comments
559 Views
Përshëndetja e  Kryeministrit Rama në darkën gala të  shtruar për gazetarë, drejtues e përfaqësues të medias, me rastin e festave të fundvitit: Do ta hap me një hyrje të paparashikuar, sepse ishin pak të shqetësuar organizatorët pasi kishin marrë disa sinjale që ato letrat në çdo tavolinë, që në fakt u zgjodhën për të treguar […]...
By Debat24
In Media
Dec 20th, 2014
0 Comments
958 Views
Gazetari Çim Peka ka reaguar ashpër ndaj një deklarate të ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu, në intervistën e tij në emisionin “Top Story”. Në atë intervistë, Arvizu u shpreh se takimet me kryetarin e Partisë Demokratike i zhvillonte për të shkëmbyer pikëpamje, pasi të njëjtin informacion mund ta merrte duke lexuar gazetën “Rilindja Demokratike” apo duke [&hellip...
By Debat24
In Media
Dec 17th, 2014
0 Comments
686 Views
Edhe pse Samiti i Beogradit ka në qëllim ekonominë dhe investimet e Kinës në Ballkan, për analistin Ilir Kulla “ardhja” e Pekinit në rajonin tonë është mbi të gjitha politike, pasi është lënë jashtë këtij samiti dhe jashtë investimeve shteti i Kosovës. Në studion e “Tonight Ilva Tare”, Kulla tha se kjo implikon edhe Shqipërinë […]...
By Debat24
In Media
Dec 16th, 2014
0 Comments
1121 Views
“Çfarë do t’u thotë Arvizu një gjë kaq të rëndësishme shqiptarëve të enjten në Top Story?” Me këtë pyetje, që ngjall kureshtje, gazetari Sokol Balla ka zgjedhur të njoftojë të ftuarin e ardhshëm në emisionin “Top Story”. Të enjten në orën 21:00, në “Top Story” do të jetë i ftuar ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër […]...
By Debat24
In Media
Dec 16th, 2014
0 Comments
588 Views
Komisioni Parlamentar i Medias, pa praninë e opozitës, përzgjodhi sot katër kandidaturat për kreun e Keshillit Drejtues te RTSH-së: Kristaq Trajën, Artan Mullajn, Blerim Kolën dhe Andi Kananajn, të cilat ia përcolli për votim seancës plenare të Kuvendit. Në fillim të mbledhjes, nënkryetari i komisionit, Alfred Peza, iu referua raportit zyrtar të Shërbimit të Monitorimi...
By Debat24
In Media
Dec 16th, 2014
0 Comments
613 Views
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ndau sot disa tituj dhe çmime vjetore për kolegët më të spikatur të bashkësisë së shtypit. Shumica e tyre u vlerësuan raportuan mbi vështirësitë ekonomike të vendit. Gazetarë të ndryshëm morën çmime për shkrime dhe projekte të ndryshme gazetareske. Unioni nderoi meçmime edhe kolegë gazetarë nga Kosova dhe Maqedonia. Midis kolegëve të [&hel...
By Debat24
In Media
Dec 16th, 2014
0 Comments
570 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli edhe për zgjedhjen e guvernatorit të ri të Bankës së Shqipërisë, gjatë intervistës në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “A1 Report”. Ai bëri të ditur se Presidenti i Republikës u kishte prezantuar një listë me 6 kandidatë përpara dekretimit të Gent Sejkos. Zoti Meta kur do të zgjidhet […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 16th, 2014
0 Comments
612 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli për zgjedhjet e ardhshme vendore, gjatë një interviste në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “A1 Report”. Ai nuk mohoi kandidimin për Tiranën të bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi, deputete e LSI-së, ndonëse theksoi në mënyrë të përsëritur se është ende shumë herët për të folur për kandidatët. Ilir […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 15th, 2014
0 Comments
648 Views
“Fiks Fare” nga kjo e hënë e në ditët në vazhdim do të sjellë një tjetër skandal në drejtësinë shqiptare. Një qytetar nga Velipoja kërkon ndihmën e Fiks Fare duke denoncuar avokatin e tij pasi prokuroria pushoi akuzat e ngritura. Avokati i kërkon 5 mijë euro në emër të gjyqtarëve për ta liruar nga burgu. Ku […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 12th, 2014
0 Comments
717 Views
Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu shpenzoi mbi 10 mijë euro për të blerë çmime dhe për të marrë pjesë në konferenca, që në pamje të parë ngjajnë prestigjioze, por organizohen nga kompani me reputacion të dyshimtë Ivana Dervishi, BIRN Bashkia Kamëz ka shpenzuar mijëra euro për çmime të lëshuara nga dy kompani, me qendër në Zvicër […]...
By Debat24
In Media
Dec 12th, 2014
0 Comments
718 Views
Ish-kryeministri Sali Berisha foli në intervistën e tij në “ABC News” edhe per drejtimin e ri të Partisë Demokratike. Ndikimi juaj në PD e re. Ka zëra që thonë se edhe kryesia është zgjedhur sipas diktimit tuaj? “Absolutisht jo. Ta them me sinqeritet dhe me bindje, absolute jo. Problemi është këtu. Kryetari i  ri ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 12th, 2014
0 Comments
689 Views
Ish-kryetari i PD-së dhe ish-kryeministri Sali Berisha, në një intervistë për “ABC News” dhënë gazetares Mirela Milori, kujton momentet e krijimit të partisë opozitare në dhjetor 1990. 24 vite më parë është themeluar Partia Demokratike. Në momente të tilla historike protagonistë  apo personazhe të caktuara duan të rrëfejnë historinë e atij momenti. Unë mendoj se [&hell...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 8th, 2014
0 Comments
841 Views
Natasha, gruaja që përfundoi bashkë me vajzën e saj 5-veçare në një dhomë paraburgimi pasi kishte rilidhur energjinë elektrike në një kohë që është debitore rrëfen për emisionin me “Zemër të Hapur” orët e tmerrit në një qeli të pisët dhe me tym duhani, siç thotë ajo. Gruaja 42-vjeçare tregon se ka qëndruar në qelli për […]...
By Debat24
In Media
Dec 6th, 2014
0 Comments
621 Views
Në intervistën e tij në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Canit, kryetari i Kuvendit dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, foli edhe për marrëdhëniet brenda shumicës parlamentare. Është teatër debati në mazhorancë apo ka një konflikt real, aq sa i vogël mund të duket? Po të mos kisha qenë vetë atje (Kuvend) dhe […]...
By Debat24
In Media
Dec 5th, 2014
0 Comments
766 Views
Në Shqipëri nuk ka demokraci funksionale brenda partive politike. Në këtë përfundim kanë arritur analistët e ftuar në “Tonight Ilva Tare”, Mustafa Nano, Lutfi Dervishi, por edhe aktivisti politik Gjergji Bojaxhi. Duke qenë se demokracia në partitë politike nis nga liderët e tyre, analisti Mustafa Nano ka bërë në përshkrim për dy liderët më të […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 4th, 2014
0 Comments
599 Views
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh gjatë emisionit “Top Story” në “Top Channel” se askush nuk duhet të luajë dhe të përdorë figurën e Sokol Olldashit, i ndarë nga jeta një vit më parë. I pyetur për mungesën e tij në ceremoninë përkujtimore për Olldashin, kreu i demokratëve tha se “tentivat për të […]...
'