Politikë | Debat 24

Politikë

By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1155 Views
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekretoi sot 7 majin datën e mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar të bashkisë Kavajë, qarku Tiranë. Zgjedhjet e parakohshme në këtë zone do të zhvillohen pas shkarkimit nga detyra të kryebashkiakut Elvis Roshi, të cilit iu ndërpre mandati nga KQZ pasi rezultoi subjekt i ligjit të dekriminalizimit....
By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1110 Views
Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me të rinj dhe simpatizantë në Bërzhitë. Në këtë takim Idrizi, në prani edhe të deputetes Mesila Doda, tha se duhet të bëhet ndryshimi i Kodit Zgjedhor, në mënyrë që koalicionet të bëhen pas zgjedhjeve dhe jo para tyre. “Sistemi ynë zgjedhor […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 5th, 2015
0 Comments
1624 Views
Nga Arben Ristani Ministri i Brendshëm keqpërdori sot zyrën publike duke lëshuar një lum thashethemesh rreth cështjes më të mrephtë publike, për akuzën ndaj Kryetarit të Kuvendit si porositës i vrasjes së dy deputetëve. Qytetarët u tronditen edhe më shumë sot kur panë se Ministri Tahiri është i përfshirë në këtë skenar mafioz dhe gjendet […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 5th, 2015
0 Comments
1481 Views
Deputeti Tom Doshi mësohet se do të publikojë në rrjetet sociale videon me të dhëna për atentatin që ai pretendon se po përgatitej kundër tij. Vetë Doshi ka thënë se zotëron një video prej 37 minutash, ku rrëfehet atentati ndaj tij. Ndërkohë Durim Bami, personi që thuhet se është porositur të realizojë vrasjen është mbajtur nën arrest […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 4th, 2015
0 Comments
1322 Views
Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, hodhi poshtë deklarimet e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, se një ndër emrat e përmendur në skandalin “Tom Doshi”, ka qenë shofer i tij. Më poshtë reagimi i Mediut: “Sot, gjithë opinioni publik ka pritur një përgjigje të vetme; Se pse Ministri i Brendshëm dhe strukturat e shtetit nuk […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 4th, 2015
0 Comments
1211 Views
Deputeti i Partisë Demokratike, Mehill Fufi, ka folur për herë të parë për mediat pak ditë pas deklaratës së deputetit Tom Doshi se kreu i Kuvendit ka porositur vrasjen e tij dhe të Doshit. Nëpërmjet një deklarate për mediat, Fufi shprehet se atë nuk e ka njoftuar askush gjashtë muajë më parë për planin e ekzekutimit […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 4th, 2015
0 Comments
1070 Views
Deputeti Tom Doshi këmbënguli në akuzat e tij ndaj kryeministrit dhe kreut të Kuvendit. Ai publikoi edhe një detaj të bisedës me kryeministrin Rama. Më poshtë postimi i Doshit: “Para afro 6 muajsh njoftova Prokurorin e Pergjithshem, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit dhe Ministrin e Brendshem per nje tentative te Ilir Metes per te me vrare […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1534 Views
Nga Edi Rama Mediat duan sa me shume akuza per te jetuar. PD sa me shume shpifje per te mbijetuar. Ndersa njerezit e ndershem te ketij vendi te mbajtur kaq vjet peng ne gjithe llumin e akuzave dhe shpifjeve te kthyera rendom ne telenovela, duan vetem te verteten. Dhe te verteten qe ata duan sot, […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1342 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka thënë se nuk ka asnjë lidhje me akuzat e ngritura ndaj tij nga deputeti Tom Doshi, se ai ka porositur vrasjen e tij dhe të deputetit Mëhill Fufi. Në një prononcim për mediat, kreu i Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë të hetojë dhe zbardhë të gjithë këtë ngjarje, që sipas tij […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1001 Views
Deklarata e fortë e deputetit Tom Doshi vuri në lëvizje të gjitha instancat lidhur me akuzën e rëndë se, kryeparlamentari Ilir Meta kishte paguar për një atentat ndaj tij. Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, janë takuar këtë mëngjes me kreun e qeverisë, Edi Rama, në ambientet e Kryeministrisë. Ky […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 2nd, 2015
0 Comments
876 Views
Deputeti Tom Doshi ka reaguar lidhur me qëndrimin e mbajtur nga Ambasada Amerikane dhe Delegacioni i Bashkimit Evropian, duke u shprehur i gatshëm t’u paraqesë atyre faktet lidhur me kërcënimin e tij me jetë. Doshi thotë se, faktet janë të pamohueshme dhe gjithashtu është i gatshëm të paraqesë një video prej 37 minuta ku rrëfehet me […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
950 Views
Kryetari i Komisionit parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho, reagoi për deklaratat e deputetit Tom Doshi se Ilir Meta kishte paguar njerëz për ta vrarë. Më poshtë deklarata e Brahos: “Me cilësinë e Kryetarit të Komisionit të Sigurisë Kombëtare të Kuvendit të Shqipërisë para disa muajsh më është bërë e ditur nga Kryetari i Kuvendit, z. […]...
By Debat24
In Opinion
Mar 2nd, 2015
0 Comments
1572 Views
Nga Sali Berisha Akuzat se Ilir Meta dhe Edi Rama planifikuan vrasjen e dy deputeteve te parlamentit shqiptar, jane akuzat me te renda publike ne tere historine e pluralizmit shqiptar. Deputeti Doshi pohon se kryetari i Parlamentit te vendit, Ilir Meta, ne marreveshje me Edi Ramen, ka paguar per vrasjen pra eleminimin fizik te tij […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
933 Views
Ambasada amerikane në Tiranë reagoi pas vendimit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste për të përjashtuar deputetin Tom Doshi, pas kërcënimeve të tij ndaj kryeministrit Rama dhe mazhorancës. Më poshtë deklarata e plotë e Ambasadës së SHBA: “Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimin e Partisë Socialiste të Shqipërisë për të përjashtuar Z. Tom Doshi, i cili [&h...
By Debat24
In Headline News
Mar 2nd, 2015
0 Comments
1864 Views
Nga Edi Rama Do të kisha dashur të mos vinte nevoja për t’i thënë këtij grupi fjalët që sot është e domosdoshme të thuhen. Sa më qartë. Unë jam krenar për gjithë çfarë kemi bërë në këtë një vit e gjysëm të qeverisjes sonë. Jam krenar që sot, shumica dërrmuese e shqiptarëve mendojnë se vendi […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
786 Views
Deputeti Tom Doshi akuzoi drejtëpërdrejtë Ilir Metën se është ai që fshihet pas vendimit për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar dhe se kryeparlamentari është tutor, siç u shpreh ai, i Edi Ramës. Deputeti shkoi edhe më tej, kur tha se kreu i Kuvendit ka paguar njerëz për vrasjen e tij dhe të deputetit demokrat […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
816 Views
Grupi parlamentar i Partisë Socialiste përjashtoi Tom Doshin, pas luftës së hapur që deputeti i Shkodrës i shpalli kryeministrit Edi Rama për performancën e dobët sipas tij të punës së qeverisë. Pas një jave tensionesh, deklaratash të forta kritike dhe kërcënimeve për publikimin e fakteve, që sipas Doshit do të trondisnin themelet e mazhorancës, grupi […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
824 Views
Sot pritej të shënohej përballja e parë në Gjykatën e Lartë mes kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka. Ky i fundit nuk u paraqit, por u mbrojt nga përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratik, ndërkohë që kryeministri premtoi se do të jetë i pranishëm në çdo seancë. Rama […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 28th, 2015
0 Comments
856 Views
Përmes një komunikimi telefonik me “Top Channel”, deputeti Tom Doshi ka bërë të ditur se mesditën e së shtunës është ulur për një kafe me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Doshi tha se takimi ishte thirrur për të diskutuar mbi situatën e rendit në Shkodër, por nuk pranoi të jepte detaje mbi shqetësimet konkrete që […]...
By Debat24
In Headline News
Feb 28th, 2015
0 Comments
846 Views
Deputeti socialist i qarkut të Shkodrës, Namik Kopliku, në një intervistë për Top Channel thotë se deklaratat e kolegut Tom Doshi, i shkojnë për shtat vetëm gjuhës politike të përdorur nga Sali Berisha. “Askush nuk ka të drejtë të flasë në emër të socialistëve me gjuhën e Sali Berishës.Zoti Ristani në fjalimin e zakonshëm që mban […]...
'