Politikë | Debat 24 | Page 39

Politikë

By Debat24
In Politikë
Aug 9th, 2014
0 Comments
538 Views
Partia Demokratike, duke iu referuar mbylljes së disa universiteteve, ka denoncuar kryekontrolloren e kritereve në Ministrinë e Arsimit se është pa doktoraturë. Gjithashtu PD thotë se kryeinspektorja Ejona Isufi, ajo që hartoi fermanin që mbylli dyert e universiteteve, është nën akuzë për diplomë falso. Në një dalje për mediat, koordinatori i PD, Ervin Salianji solli [...
By Debat24
In Politikë
Aug 9th, 2014
0 Comments
507 Views
Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në “Twitter”, reagoi sot ndaj deklaratave të Partisë Demokratike, që kundërshton reformën në arsimin e lartë, të ndërmarrë nga qeveria. “Nga plaku te më i riu delirojnë në mes të vapës për gjëmën që po sjell shkulja e piramidave në arsim. Vajmedet PD. Reforma nuk ndalet”, përfundon Rama postimin e […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 9th, 2014
0 Comments
579 Views
Partia Demokratike ka bërë një bilanc të sigurisë në vend për muajin korrik, duke deklaruar se situata është përkeqësuar në çdo drejtim. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti demokrat është shprehur se teksa Rama merrej me sukseset imagjinare të 300 ditëve , krimi në vend vinte duke u rritur. “Teksa në muajin […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 9th, 2014
0 Comments
508 Views
Pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë, edhe deputeti socialist Fatmir Toçi deklaron se kupola drejtuese e Bankës së Shqipërisë duhet të japë dorëheqjen. Nga studio e “Ora News” në Vlorë, në një intervistë për gazetarin Gentian Bellaj, deputeti socialist tha se, është kupola drejtuese, e cila mban […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 8th, 2014
0 Comments
531 Views
Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi sërish për vjedhjen e parave në Bankën e Shqipërisë, duke deklaruar se ai “është një krim i shëmtuar dhe i rëndë”. “Janë vjedhur kasafortat më sekrete të shtetit në këtë rast dhe në atë të thesarit para shumë vitesh”, tha Berisha në një konferencë për shtyp.  Berisha shtoi se është vjedhur […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 8th, 2014
0 Comments
606 Views
Partia Demokratike vazhdon që regjistrimin e kodit të celularëve IMEI ta quajë të kundërligjshëm, sepse mundëson përgjimin. Deputeti demokrat Genc Pollo hedh poshtë arsyetimin e ministres Milena Harito, duke iu referuar Kushtetutës dhe ligjit. Në një postim në rrjetet sociale, Pollo shkruan se nëpëmrjet kodit IMEI, operatorët e telefonisë celularë ruajnë të dhënat për ...
By Debat24
In Politikë
Aug 7th, 2014
0 Comments
566 Views
Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, gjatë një deklarate për mediat tha se drejtësia është nën presionin e kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, drejtësia, në rastet e denoncuara për korrupsion, po përdor standarde të ndryshme në vendimet që jep, duke vendosur masa të buta për të zgjedhurit socialistë dhe masa maksimale të ashpra dënimi, për të […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 7th, 2014
0 Comments
549 Views
Kryeministri Edi Rama vazhdon qëndrimin disaditor në qytetin e Vlorës. Vizita e tij në qytetin bregdetar nisi të martën me praninë e shefit të qeverisë në prezantimin e projektit të shëtitores. Të mërkurën, Rama nuk mori pjesë në mbledhjen e fundit të qeverisë përpara pushimeve, duke iu deleguar të drejtën e firmosjes së vendimeve dhe […]...
By B C
In Politikë
Aug 6th, 2014
0 Comments
517 Views
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përsëriti thirrjen drejtuar qytetarëve të refuzojnë përpjekjen ogurzezë të kryeminsitrit Rama për të përgjuar dhe shantazhuar çdo qytetar shqiptar. Sipas Bashës vendimi për regjistrimin e IMEIt të telefonave celularë është një akt të paprecedentë në këto 23 vite dhe kërcënimi më i madh që i bëhet lirisë së shqiptarëve. “Dua...
'