Sport | Debat 24

Sport

By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1210 Views
Kryeministri Edi Rama ka uruar djemtë e kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Italinë që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:54 në stadiumin “Renzo Barbera” në Palermo. “Ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të paharrueshëm festiv të kuqezinjve. Qoftë kjo e sotmja një ditë krenarie për Kombëtaren tonë, […]...
By Debat24
In Sport
Jan 28th, 2015
0 Comments
1457 Views
Tre ditë pas humbjes në kampionat, Milani merr një tjetër goditje nga Lacio. Këtë herë skuadra e drejtuar nga Filippo Inzaghi u mund 0-1 në “San Siro” dhe i dha lamtumirën Kupës së Italisë, e cila ishte dhe shpresa e fundit e kuqezinjve për një vend në Europë sezonin e ardhshëm. Megjithatë klubi ka konfirmuar […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 26th, 2015
0 Comments
1738 Views
Situatat qesharake në futbollin shqiptar nuk kanë fund, ndërsa drejtuesit e klubeve duken të pashqetësuar nga ajo që po ndodh. Për më tepër, ata po përpiqen të shuajnë zhurmën, me deklaratat e tyre. Gjendja e krijuar në minutat e fundit të ndeshjes Flamurtari-Teuta nuk është marrë seriozisht as nga vetë drejtuesit e klubit durrsak. Presidenti […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 26th, 2015
0 Comments
1420 Views
Prokuroria e Rrethit Vlorë regjistroi kryesisht procedimin penal për akuzën e trukimit të ndeshjes Flamurtari-Teuta, e luajtur të shtunën në mesditë në stadiumin e Vlorës. Ndeshja, që ishte e vlefshme për javën e 19 të kampionatit shqiptar të futbollit, ka qenë në barazim 1-1 deri në minutën e 85-të. Pas kësaj minute janë vërejtur në fushë […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 26th, 2015
0 Comments
1233 Views
“Një komedi e turpshme në një vend që nuk ka rregulla të qarta loje në asnjë fushë të jetës. Kemi të bëjmë me një kampionat i cili ka shumë pikëpyetje”. Pas tifozëve të flamurtarit që kontestuan ashpër fitoren e skuadrës së tyre ndaj Teutës, edhe administratori i klubit, Sinan Idrizi ka mbetur i zhgënjyer madje […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 21st, 2015
0 Comments
1360 Views
Klubi i futbollit të Parmës ka ndryshuar sërish president. Pas Pietro Doca dhe avokatit Fabio Giordano, tashmë është rradha e shqiptarit Ermir Kodra, 29 vjeç, krahu i djathtë i sipërmarrësit Rezart Taçi dhe drejtues i rafinerisë së naftës ARMO. Emërimi i tij është bërë mbrëmjen e djeshme pas një vendimi të Këshillit Administrativ të klubit […]...
By Debat24
In Sport
Jan 16th, 2015
0 Comments
1021 Views
Andi Lila dëmtohet dhe rrezikon të qendrojë më shumë se 1 muaj larg fushave, shkruajnë mediat italiane. Kontrollet e kryera kanë diagnostikuar një lëndim muskulor të gradës së dytë në pulpën e djathtë sipas asaj që njofton klubi i Parmës. Andi Lila la fushën vetëm pas 12 minutave lojë në takimin e vlefshëm për Kupën […]...
By Debat24
In Sport
Jan 15th, 2015
0 Comments
568 Views
Hysen Pulaku ka rezultuar pozitiv edhe në analizën B. Peshëngritësi shqiptar është një nga sportistët të cilit iu gjetën substanca të ndaluara pas testit të kryer në përfundim në Kampionatit Botëror të zhvilluar gjatë muajit Nëntor në Kazakistan. Për Hysen Pulakun ky është rasti i dytë i dopingut pas atij në lojërat Olimpike Londër 2012. […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 12th, 2015
0 Comments
784 Views
Kristiano Ronaldo ka fituar për herë të tretë në karrierën e tij “Topin e Artë”, përballë dy rivalëve Manuel Nojer dhe Lionel Mesi. Triumfi i tij ishte parashikuar edhe nga kompanitë e basteve, por gjithashtu edhe nga një pjesë e mirë e gazetarëve sportivë. Pas shpalljes fitues, Ronaldo falënderoi të gjithë ata që e kanë mbështetur dhe […]...
By Debat24
In Sport
Jan 8th, 2015
0 Comments
820 Views
Xherdan Shaqiri është futbollisti i ri i Interit pasi drejtuesit zikaltër kanë gjetur marrëveshjen me Bayern Munchen për transferimin e tij. Futbollisti kosovar që luan për kombëtaren e Zvicrës do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2019 me klubin italian. Sulmuesi i krahut do të vijë te Interi i huazuar me detyrim blerjeje në fund […]...
By Debat24
In Sport
Jan 7th, 2015
0 Comments
784 Views
Sulmuesi i Interit, Pablo Osvaldo, nuk i përmbajti nervat e tij në sfidën kundër Juventusit. Argjentinasi Mauro Ikardi nuk ia pasoi topin në fundin e takimit kundër Juventusit, duke e nervozuar tejmase Osvaldon. Aq shumë, saky i fundit mori hov që ta godiste bashkëlojtarin e tij, me këtë të fundit që reagonte me arrogancë e […]...
By Debat24
In Sport
Jan 6th, 2015
0 Comments
822 Views
Juventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim ndaj Interit në ndeshjen e luajtur sot në Torino, ndërsa ka rrezikuar edhe të humbasë. Ndeshja është mbyllur në barazim 1-1, duke favorizuar afrimin e Romës, Lacios dhe Napolit në renditjen e serisë A. Fillimisht në avantazh kaloi Juventus me Tevez, në minutat e para të […]...
By Debat24
In Sport
Jan 3rd, 2015
0 Comments
738 Views
Steven Gerrard, 34 vjeç, do te largohet nga Liverpuli ne fund te sezonit, beri te ditur klubi, ku ai kaloi gjithe karrieren profesioniste, duke fituar 10 trofe. “Liverpuli konfirmon se Steven Gerrard do te largohet ne fund te sezonit 2014-2015″, beri te ditur klubi anglez ne nje njoftim zyrtar. “Ky eshte vendimi me i veshtire ne jeten time”, u […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 24th, 2014
0 Comments
1322 Views
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një legjendë të basketbollit shqiptar, Gazmend Çaçi, për të uruar Vitin e Ri. Sërish Rama ka preferuar të regjistrojë vetë një mesazh video....
By Debat24
In Sport
Dec 23rd, 2014
0 Comments
866 Views
Në një intervistë ekskluzive për Pasdite në Top Channel, peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ka ritheksuar besimin e saj të plotë për pafajësi dhe këmbëngul t’i shkojë deri në fund të gjitha procedurave ligjore për të kërkuar të vërtetën, që sipas saj është: nuk jam dopuar me stanozolol. TCH: Romela, të kemi pasur si kampione dhe […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 19th, 2014
0 Comments
849 Views
Shtangistja shqiptare Romela Begaj ka rezultuar pozitive edhe në testin B të antidopingut. Konfirmohet kështu zyrtarisht; 28-vjeçarja që u shpall kampione bote në Botërorin e Kazakistanit muajin e shkuar, ka përdorur substanca të ndaluara nga Federata Ndërkombëtare. Menjëherë sapo u shpall kampione, Begaj iu nënshtrua testit A, i cili zbuloi se ajo kishte përdorur stan...
By Debat24
In Sport
Dec 19th, 2014
0 Comments
847 Views
Mbrojtësi shqiptar, Naser Aliji duket se ka vendosur t’i kthejë shpinën Zvicrës dhe t’i bashkohet Kombëtares shqiptare, raporton tabloidi zviceran “Blick”. 20-vjecari, që është pjesë e ekipit të parë të Baselit që prej vitit 2013, ka qenë pjesë e rregullt e përfaqësueses U-20 zvicerane, por tani ka vendosur t’i bashkohet skuadrës së drejtuar nga Gianni […]...
By Debat24
In Sport
Dec 15th, 2014
0 Comments
1391 Views
Shenja e shqiponjës është pak të thuash se duket si një lloj trendi, më së shumti mes sportistëve shqiptarë, qofshin këta që sot përfaqësojnë ngjyrat kuqezi, apo jo. Por shihet se kjo lloj “sëmundjeje” ka zënë edhe njërin nga yjet më të mëdhenj të futbollit botëror në dy dekadat e fundit. Bëhet fjalë për Ronaldo […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 12th, 2014
0 Comments
840 Views
Kampioni i Botës në peshëngritje, Daniel Godelli ka kërkuar mbështetjen e komunitetit të peshëngritjes, pas lajmit se ai rezultoi pozitiv në testin antidoping të bërë pas Botërorit të Kazakistanit, ku ai siguroi dy medalje ari dhe një argjendi. Duke falënderuar njerëzit që e kanë mbështetur, në emër të ekipit kombëtar të peshëngritjes, Godelli pohon se […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 11th, 2014
0 Comments
822 Views
Kampioni i botës në peshëngritje, Daniel Godelli, ka rezultuar pozitiv në testin antidoping të bërë pas Botërorit të Kazakistënit, ku ai siguroi dy medalje ari dhe një argjendi. Vetëm pak ditë pasi kampionia e botës për femrat, Romela Begaj, rezultoi pozitive, Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes ka njoftuar se edhe Godelli ka rezultuar pozitiv në test. Në […]...
'