Sport | Debat 24 | Page 2

Sport

By Debat24
In Sport
Dec 11th, 2014
0 Comments
623 Views
Një tjetër shuplakë e fortë në drejtim të shtangës shqiptare. Tjetër shtangist ka rezultuar pozitiv në testin anti-doping, nga WADA (Agjensia Botërore e Anti-Dopingut). Lajmi është konfirmuar nga “Ora News”, nga burime shumë të sigurta. “Ora News” përcolli lajmin rreth orës 19:55, duke patur shumë të sigurtë që në Federatën e Peshëngritjes kisht...
By Debat24
In Big Slider
Dec 8th, 2014
0 Comments
647 Views
Atmosfera e tifozerive të Partizanit dhe Tiranës përfundoi me një dron mbi fushën e blertë. Në dron u valëvit një baner me mbishkrimin “FSHF = UEFA”, ku shfaqej Presidenti i UEFA-s, Michel Platini bashkë me Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka. Ndeshja përfundoi me fitoren e Partizanit, nga dy golat e shënuar Nexhipi […]...
By Debat24
In Sport
Dec 8th, 2014
0 Comments
632 Views
Për mbarëvajtjen e ndeshjes së futbollit të Kategorisë Superiore mes derbit kryeqytetas Partizani-Tirana, Policia e Tiranës ka ndërmarrë një plan masash. Nga ora 13:00 e ditës së sotme deri në orën 20:00, do të bllokohet qarkullimi dhe parkimi i automjeteve në rrugën “Papa Gjon Pali II” dhe në zonën përreth stadiumit “Qemal Stafa”. Po ashtu […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 5th, 2014
0 Comments
563 Views
Tronditet peshëngritja shqiptare. Romela Begaj ka rezultuar pozitive në kontrollin antidoping të bërë menjëherë sapo ka përfunduar Botërori i Kazakistanit, ku ajo u shpall kampione e botës në stilin e shkeputjes pasi ngriti 113 kg. Kanë kaluar vetëm disa javë dhe lajmi është bërë zyrtar nga Agjencia Botërore e Antidopingut, VADA, sipas së cilës Romela […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 3rd, 2014
0 Comments
652 Views
Për të folur mbi vendimin e Apelit për ndeshjen Serbi-Shqipëri ishte i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes”, Ilir Shulku, sekretar i Përgjithshëm i FSHF, i cili komentoi vendimin e Apelit dhe solli detaje të reja mbi diskutimet para marrjes së vendimit.  Ai tha se pala serbe kërkoi shtyrjen e vendimit për të diskutuar me […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 3rd, 2014
0 Comments
620 Views
Federata Shqiptare e Futbollit reagoi ndaj vendimit të Apelit të UEFA-s, lidhur me ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke e quajtur atë si një qëndrim politik. “Federata Shqiptare e Futbollit, u njoh të martën në mbrëmje me vendimin e Komisionit të Apelit, tek i cili shpresonte që të gjente më tepër drejtësi, në lidhje me vendimin e Komisionit […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 2nd, 2014
0 Comments
739 Views
Komisioni i Apelit të  UEFA-s konfirmoi vendimin e mëparshëm për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Ekipi ynë humbet ndeshjen 3-0 për shkak të refuzimit për t’u kthyer në fushën e lojës, pas ndërprerjes së saj. Federata Shqiptare kërkoi ndryshimin e vendimit të Disiplinës dhe fitoren në tavolinë për kombëtaren shqiptare. Ndërsa Federata serbe priste që Serbisë t’i kthehen ...
By Debat24
In Sport
Dec 2nd, 2014
0 Comments
630 Views
Mesditën e sotme pritet nga Komisioni i Apelit në UEFA të japë vendimin pas ankimimit që u bë nga dy Federatat e Futbollit për ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë më 14 tetor pas dhunës së tifozëve serbë dhe thirrjeve raciste. Federata Shqiptare kërkon ndryshimin e vendimit të Disiplinës dhe fitoren në tavolinë për kombëtaren shqiptare. […]...
By Debat24
In Sport
Nov 30th, 2014
0 Comments
632 Views
Shkëlzen Gashi është treguar hero për skuadrën e Baselit. Sulmuesi kosovar, Shkëlzen Gashi, ka shënuar dy gola në fitoren 2:1 të Baselit në udhëtim kundër Zurichut. Shkëlzeni realizoi golin e parë në minutën 41 për ta kaluar në epërsi 1:0 Baselin, mirëpo goli i Chikhaouit barazoi shifrat në minutën 88. Gjithsesi, Gashi shënoi një tjetër […]...
By Debat24
In Sport
Nov 30th, 2014
0 Comments
853 Views
Ish-kapiteni i Anglisë, David Beckham është përfshirë në një aksident automobilistik pasi mori djalin e tij, Brooklyn nga stërvitja me ekipin e Arsenalit, të shtunën në mëngjes. Beckahm dhe djali tij që luan për Under16 të Arsenalit, vetëm sa janë tronditur por nuk kanë marrë dëmtime në aksident. Ata janë larguar nga vendi i aksidentit […]...
By Debat24
In Headline News
Nov 28th, 2014
0 Comments
489 Views
Asgjë e rëndë siç duket për legjendën e futbollit botor Pele, i cili pak ditë më parë është shtruar në spital për shkak të problemeve me rrugët urinare. Braziliani nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Twitter” ka qetësuar të gjithë opinionin publik pas raportimeve të fundit se gjendja e tij shëndetësore është e rëndë. 74-vjeçari […]...
By Debat24
In Sport
Nov 28th, 2014
0 Comments
519 Views
Hysen Pulaku shpallet Kampion Europe në kampionatin për të rinjtë në Qipro në sportin e peshëngritjes. Gjatë kampionatit të zhvilluar në Qipro, Pulaku eshte shpallur kampion Europe ne peshën 85 kg  në shtytje, ndërsa në shkëputje dhe dy garësh ka marrë medalje duke  bere krenar shqiptaret dhe duke ngritur sërisht flamurin kuq e zi. Hysen Pulaku vazhdon […]...
By Debat24
In Sport
Nov 27th, 2014
0 Comments
597 Views
Drejtuesit e Gallatasarait kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin Çezare Prandeli. Sipas mediave turke vendimi është marrë dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Gallatasarai pas humbjes 2 – 0 të mërkurën me Anderletin e Besnik Hasit ka mbetur jashtë kupave të Europës. Nën drejtimin e Prandeli ekipi i njohur turk arrit të grumbullonte vetëm 1 pikë në 5 […]...
By Debat24
In Headline News
Nov 26th, 2014
0 Comments
648 Views
Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqitpare të Futbollit u është përgjigjur ashpër incidenteve në stadiumin kombëtar “Elbasan Arena” duke dënuar dy ekipet, Elbasanin dhe Tiranën me nga 6 ndeshje pa tifozë dhe 200 mijë lekë gjobë për dhunën e shkaktuar të dielën në ndeshjen e javës së 13-të. Tifozët e Elbasanit dhe Tiranës akuzohen për […]...
By Debat24
In Headline News
Nov 25th, 2014
0 Comments
682 Views
Vijon puna për identifikimin e personave të tjerë që shkaktuan aktet e dhunës në stadiumin “Elbasan Arena”, ndërsa në prangat e policisë kanë rënë 5 persona të tjerë. Drejtoria e Policisë së Elbasanit ka shqyrtuar pamjet e asaj që ndodhi gjatë ndeshjes Elbasani – Tirana dhe ka identifikuar disa prej personave shkaktarë të vandalizmave dhe […]...
By Debat24
In Big Slider
Nov 24th, 2014
0 Comments
682 Views
Luis Hamilton ka fituar titullin botëror në Formulën 1 për vitin 2014. Piloti britanik i Mercedesit ka arritur të lërë pas të gjithë edhe në garën e fundit sezonale, Cmimin e Madh të Abu Dabit, duke triumfuar për të njëmbëdhjetën herë këtë sezon. Nico Rosberg, i vetmi që mund t’i merrte titullin në garën e […]...
By Debat24
In Headline News
Nov 24th, 2014
0 Comments
770 Views
Incidentet në stadium këtë herë kanë përfshirë stadiumin e ri, të saporikonstrukturuar të “Elbasan Arena”. Ndeshja mes Elbasanit dhe Tiranës është ndërprerë për 7 minuta për shkak të dhunës së tifozërive të dy skuadrave, të cilët nuk kanë kursyer as stolat e rinj të stadiumit, të cilat i kanë shkulur dhe i kanë vënë flakën. […]...
By Debat24
In Big Slider
Nov 12th, 2014
0 Comments
744 Views
Daniel Godelli u shpall kampion bote në peshëngritje në peshën 77 kg, duke u bërë dhe peshëngritësi i parë shqiptar që arrin të marrë medalje ari në dygarësh në një kompeticion të tillë në sportin e peshëngritjes. 22-vjeçari mori medalje ari në stilin e shkëputjes pasi ngriti 171 kg, medalje argjendi në stilin e shtytjes […]...
By Debat24
In Sport
Nov 3rd, 2014
0 Comments
778 Views
Dy gabimet fatale të Kristian Zapatas i kushtuan Milanit një humbje me turp në duelin kundër Palermos. Miqtë nga Palermo kanë arritur ta shënojnë një nga fitoret më të mëdha të këtij sezoni në Serie A. Skuadra siciliane triumfoi në udhëtim 2:0 kundër Milanit në një sfidë ku protagonist kryesor ishte Kristian Zapata. Mbrojtësi kuqezi […]...
By Debat24
In Sport
Nov 2nd, 2014
0 Comments
768 Views
Një dron i telekomanduar nga “Tifozët Kuq e Zi” është futur sot në selinë e UEFA-s në Nyon për t’i kujtuar kësaj të fundit, dhunën e  pandëshkuar të ushtruar mbi Kombëtaren shqiptare nga serbët. Kanë qënë shqiptarët e Zvicrës por edhe nga vende të tjera, ata që kanë organizuar sot protestën e tyre të paralajmëruar […]...
'