Sport | Debat 24 | Page 3

Sport

By Debat24
In Sport
Nov 1st, 2014
0 Comments
796 Views
Klubi i Lacios ka reaguar menjëherë për lajmin se kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka pësuar ditën e sotme një aksident të rëndë. Me anë të një komunikate për mediat, klubi bardhekaltër bën me dije se gjithçka është një trillim. “Në lidhje me disa lajme në mediat e huaja, për një aksident të Lorik […]...
By Debat24
In Sport
Oct 26th, 2014
0 Comments
781 Views
Juventus fitoi 2-0 ndaj Palermos në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë, me gola të Vidal e Lorente. Me këtë fitore, ekipi i Alegrit mbetet në vendin e parë dhe krijon një distancë prej 3 pikësh me Romën, e cila nuk arriti të fitonte mbrëmjen e djeshme. Sampdoria e frenoi Romën në një barazim […]...
By Debat24
In Sport
Oct 25th, 2014
0 Comments
784 Views
Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla tregon me pamje dhe me zë të gjithë incidentin, që degjeneroi me dhunë në fund të tij. Përmes një video dhe një komenti, ministrja shkruan se nuk duhet të tërhiqemi përballë padrejtësisë. Nikolla kërkon bashkëpunimin e të gjithëve për të publikuar këtë video, në të cilin është dokumentuar […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 24th, 2014
0 Comments
691 Views
Ka tentuar të jetë një fjalim që synonte të qetësonte mijëra shqiptarë pas vendimit të UEFA-s lidhur me dënimin e Shqipërisë, por Edi Rama ka ngatërruar plotësisht datat e dy ndeshjeve të Kombëtares sonë të futbollit me Serbinë. Në fjalën e tij, kryeministri Rama njoftoi se kishte marrë vendim “për t’i vënë një datë çeljes […]...
By Debat24
In Sport
Oct 24th, 2014
0 Comments
594 Views
Presidenti i Federatës Serbe të Futbollit, Tomislav Karadzic ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij pas vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-s rreth ngjarjeve të Beogradit ku i dha fitoren Serbisë por njëkohësisht i hoqi edhe 3 pikë nga klasifikimi. Edhe pse UEFA e regjistroi ndeshjen me fitore me rezultat zyrtar 3:0 për Serbinë, Karadzic […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 24th, 2014
0 Comments
618 Views
Federata Shqiptare e Futbollit do të ankimojë vendimin e Komisionit Disiplinor të UEFA-s për humbjen e ndeshjes 3-0 me Serbinë. Juristi Artan Hajdari u shpreh se pala shqiptare kishte prova të forta dhe do të kërkojë ndryshime në Apel. “Në Apel ka më shumë diskutim”, tha Hajdari, duke u shprehur se është e habitshme që […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 24th, 2014
0 Comments
648 Views
UEFA shpalli vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri, duke i’a dhënë fitoren në tavolinë serbëve. Në mënyrë të papritur për palën shqiptare, Serbia ka fituar 3-0 ndeshjen në tavolinë, ndërsa ia janë hequr 3 pikë nga renditja. Serbia gjithashtu mësohet se është dënuar për të luajtur dy ndeshje pa tifozë. Të dy federatat, ajo serbe dhe shqiptare […]...
By Debat24
In Sport
Oct 23rd, 2014
0 Comments
655 Views
Sekretari i Federatës Shqiptare të Futbollit është optimist për vendimin e UEFA-s për Shqipërinë. Ilir Shulku, sekretari i Federatës Shqiptare të Futbollit ka theksuar se janë optimistë para vendimit të UEFA-s. Shulku deklaroi për Gazeta Express se ka biseduar me presidentin Armand Duka në Zvicër dhe faktet që ai ka dorëzuar janë të forta për […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 23rd, 2014
0 Comments
602 Views
Shtyrja e befasishme e vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, mund të ketë lidhje me ndeshjen mes Partizanit të Beogradit dhe Beshiktashit në Ligën e Evropës. Teksa të gjithë prisnim me ankth vendimin për trazirat e 14 tetorit në Beograd, UEFA njoftoi se ai do të jepet […]...
By Debat24
In Headline News
Oct 23rd, 2014
0 Comments
775 Views
Vetëm pak orë përpara marrjes së vendimit nga Komisioni i Disiplinës i UEFA-s, Artan Hajdari, përfaqësuesi ligjor i Federatës Shqiptare të Futbollit, hedh dritë mbi provat në të cilat do mbështetet mbrojtja e Shqipërisë përpara UEFA-s. Hajdari u shpreh se dosja e përgatitur në bashkëpunim me një studio ligjore angleze dhe një zvicerane, ka përmbledhur […]...
By Debat24
In Sport
Oct 23rd, 2014
0 Comments
675 Views
UEFA pritet të japë sot vendimin nëse ndeshja e ndërprerë e Beogradit do të riluhet apo do të quhet fitore në tavolinë për njërën prej skuadrave. Presidentët e dy federatave të futbollit të Shqipërisë dhe të Serbisë kanë rrëfyer se çfarë presin nga qeveria e futbollit europian. Armando Duka dhe Tomislav Karaxhiç u intervistuan nga […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 22nd, 2014
0 Comments
601 Views
Pajtim Kasami, heroi i fitores së Olimpiakosit së Pireut ndaj Juventusit, ka zgjedhur ta festojë golin e shënuar, duke bërë shenjën e shqiponjës në kraharor. Pasi goditi në portën e Bufonit dhe topi preku rrjetën, Kasami iu drejtua kameras që e shoqëronte, duke vendosur duart në kraharor në formën e shqiponjës. Pajtim Kasami ka lindur […]...
By Debat24
In Sport
Oct 22nd, 2014
0 Comments
565 Views
Janë mbyllur ndeshjet e treta të Ligës së Kampioneve edhe për katër grupet e tjerë. Bie në sy humbja në Greqi e Juventusin, ndërsa Reali e ka patur shumë të thjeshtë fitoren ndaj Liverpulit të Balotelit, i cili ka zhvilluar një ndeshje të dobët. Arsenal ka kthyer rezultatin në minutat e fundit, pasi ishte duke […]...
By Debat24
In Sport
Oct 22nd, 2014
0 Comments
594 Views
Bajerni i Mynihut ka arritur një fitore spektakolare në përballjen e ndeshjes së tretë të Ligës së Kampioneve ndaj Romës. Bavarezët fituan lehtësisht me rezultatin 7-1, duke shokuar totalisht ekipin e Rudi Garcias. Pjesa e parë ishte skandaloze për skuadrën e Romës, e cila pësoi plot pesë gola. Robben min e 9′ dhe 30’, Gotze […]...
By Debat24
In Sport
Oct 21st, 2014
0 Comments
558 Views
Vendimi i UEFA-s, të paktën në lidhje me fatet e ndeshjes Serbi – Shqipëri do të merret ditën e enjte, dhe një nga alternativat është edhe zhvillimi i kësaj përballjeje në një fushë asnjanëse. Kryetari i Bashkisë së Selanikut, Janis Boutaris, ka propozuar që nëse UEFA vendos ta riluajë këtë ndeshje, ajo të zhvillohet në qytetin […]...
By Debat24
In Sport
Oct 19th, 2014
0 Comments
605 Views
Milan fitoi në fushën e Veronës me rezultatin 3-1 me dy gola të Hondës, një autogol për R.Markez, ndërsa për vendasit shënoi Niko Lopez në mbyllje të ndeshjes. Një fitore e rëndësishme për moralin e ekipit të Inxagit. Gjithashtu, Atalanta, Palermo dhe Torino fituan në ndeshjet e mesditës, respektivisht ndaj Parmës (1-0), Cezenës (2-1) dhe […]...
By Debat24
In Sport
Oct 19th, 2014
0 Comments
420 Views
Lacio ka arritur një fitore të rëndësishme jashtë fushës së saj, duke mundur Fiorentinën me rezultatin 2-0. Xhorxheviç në minutën e 35-të dhe Luliç në të 92-tën i dhanë fitoren ekipit të Igli Tares. Nga ana e saj, Fioerentina arriti ta dominojë, veçanërisht pjesën e dytë të ndeshjes, por pa qenë e saktë në rastet […]...
By Debat24
In Sport
Oct 19th, 2014
0 Comments
557 Views
Juventusi ka lënë pikët e para në këtë sezon në kampionat, pasi është ndalur në një barazim 1-1 nga Sassuolo, duke i dhënë mundësinë Romës t’i afrohet. Skuadra e drejtuar nga Alegri nuk ka mundur dot të dalë me 3 pikë nga fusha e Sassuolos. Ishte pikërisht Sassuolo ajo që kaloi e para në epërsi, pasi […]...
By Debat24
In Sport
Oct 19th, 2014
0 Comments
533 Views
Triumf historik i Gjetan Ketës. Boksieri shqiptar ndezi, jo vetëm arenën e improvizuar në kohë rekord në Bulqizë, por të gjithë Shqipërinë dhe shqiptarët. Një fitore që për nga mënyra se si erdhi ngjan më shumë me një mrekulli jo se Gjetan nuk ishte i aftë ta thyente kundërshtarin pasi potenciali i tij tanimë njihet […]...
By Debat24
In Headline News
Oct 18th, 2014
0 Comments
655 Views
Makineria serbe e propagandës vazhdon deri aty sa askush nuk e ka menduar. Mediat serbe duan me patjetër që fajin për atë që ndodhi në stadiumin “Partizani” të Beogradit ta mbajnë shqiptarët. Pas akuzave se ishte vëllai i kryeministrit Edi Rama ai që pilotoi dronin e madje dhe SHISH ishte i përfshirë në këtë ngjarje, […]...
'