Sport | Debat 24 | Page 8

Sport

By Debat24
In Sport
Aug 21st, 2014
0 Comments
543 Views
Luis Suarez do të rezultojë si blerja e fundit e Barcelonës në merkato, kjo të paktën deri në vitin 2016. FIFA ka refuzuar apelimin e klubit katalanas, pas sanksioneve të vendosura në lidhje me transferimet e të miturve (lojtarëve të grupmoshave). Barça nuk do të mundet të zhvillojë merkato në 2 sesionet e ardhshme, duke nisur […]...
By Debat24
In Sport
Aug 20th, 2014
0 Comments
562 Views
Liverpool është i vendosur në interesimin për Mario Balotellin. Tratativa duket se ka hyrë në orët e saj më të nxehta, pasi për sulmuesin e Milanit këto mund të jenë ditë tepër intensive. Brendan Rodgers e pëlqen shumë SuperMarion dhe nuk kërkon të tërhiqet nga ky objektiv. Për këtë arsye ka ofruar plot 22 milionë euro […]...
By Debat24
In Sport
Aug 20th, 2014
0 Comments
550 Views
Ndeshja e parë e Superkupës së Spanjës mes Realit dhe Atletico Madrid është mbyllur në barazim 1-1. Kolumbiani James Rodriguez bëri një debutim fantastik në “Santiago Bernabeu”, duke realizuar golin e parë të tij me fanellën e madrilenëve ndaj rivalëve të përjetshëm të Atletico-s. Në ndryshim nga Superkupa e Europës, Ancelotti hodhi në fushën e lojës Alonso-n, [&hellip...
By Debat24
In Sport
Aug 20th, 2014
0 Comments
560 Views
Trajneri i ri i Brazilit, Dunga, ka marre ne seleksionin e pare te tij 10 lojtare qe moren pjese me Seleçao ne Boterorin e fundit, perfshire Neymar, Hulk apo Maicon, per ndeshjet miqesore ne shtator. Dunga vendosi qe te marre lojtare te rinj per dy ndeshjet miqesore me Kolumbine dhe Ekuadorin (5 e 9 shtator), mbrojtesin parizien Marquinhos (20 vjeç), Philippe Coutinho ...
By Debat24
In Sport
Aug 18th, 2014
0 Comments
605 Views
Skënderbeu është fituesi i Superkupës së Shqipërisë, trofe të cilin e fiton për të dytin vit radhazi. Këtë herë Kampionët e Shqipërisë kanë mundur në finale fituesit e Kupës, Flamurtarin me rezultatin 1-0.  Një ndeshje pragsezoni me një ritëm relativisht të ulët dhe me pak raste shënimi. Pjesa e parë ka qenë e vakët pasi […]...
By Debat24
In Headline News
Aug 17th, 2014
0 Comments
599 Views
Kampionati shqiptar po i afrohet fillimit të sezonit të ri, këtë herë me shumë bujë sa i përket merkatos verore pasi shumë emra të njohur të përfaqësueses janë rikthyer, por jo vetëm kaq. Pas shumë vitesh ne do të kemi një stadium të ri kombëtar si ai i Elbasanit që përfundon muajin e ardhshëm dhe […]...
By Debat24
In Sport
Aug 17th, 2014
0 Comments
541 Views
Sulmuesi uruguajan, Luis Suarez, i pezulluar nga FIFA, pritet qe te debutoje me Barcelonen te henen ne nje ndeshje miqesore, beri e ditur te dielen trajneri i ekipit. “Une mendoj se ai mund te luaje disa minuta te henen ne ndeshjen ndaj klubit meksikan te Leon me rastin e Trofeut Joan Gamper, ndeshje tradicionale miqesore ne fillim te sezonit per Barça”, […]...
By Debat24
In Sport
Aug 17th, 2014
0 Comments
602 Views
Mesfushori nga Uellsi, Aaron Ramsey, ka arritur ta shpëtojë skuadrën e tij, Arsenal në ndeshjen e parë në Premierligë. Ramsey ishte heroi i Arsenalit në fitoren 2:1 kundër Crystal Palace, me një gol të vonë.  Golin e fitores kundër londinezëve, ai e realizoi në minutën e parë shtesë të takimit. Paraprakisht, Brede Hangeland kaloi mysafirët në […]...
By Debat24
In Sport
Aug 15th, 2014
0 Comments
565 Views
Erjon Vucaj është prezantuar si lojtari më i ri i Flamurtarit. Prezantimi i mesfushorit shkodran është bërë para mediave nga drejtori sportiv i klubit, Ardi Behari. Në konferencën për shtyp, teksa pozuan me fanelën e Flamurtarit, drejtori i klubit Behari e cilësoi afrimin e Erjon Vucajt jo si një rastësi, por si një dëshirë të kahershme, […]...
By Debat24
In Headline News
Aug 15th, 2014
0 Comments
627 Views
Antonio Konte do të jetë trajneri i ri i kombëtares italiane të futbollit. Mediat vendase shkruajnë se presidenti i ri i Federates Italiane të Futbollit, Tavecchio, ka konfirmuar lajmin mbrëmjen e së enjtes. Sipas burimeve, ish-trajneri i Juventusit, që aktualisht ndodhet me pushime në Kroaci, do të kthehet në Romë që të nënshkruajë një kontratë 2-vjeçare. Pritet [&hel...
By Debat24
In Sport
Aug 13th, 2014
0 Comments
622 Views
Dy skuadra spanjolle ishin ato të cilat luajtën për të vendosur ekipin fitues të Superkupës së Europës,  Reali i Madridit, fitues i Champions League dhe Sevilla fituese e Europa League. Ashtu siç pritej para fillimit të kësaj ndeshjeje, madrilenët ishin superiore thuajse në të gjitha drejtimet dhe arritën të fitonin falë dy golave të portugezit Ronaldo, […]...
By Debat24
In Sport
Aug 12th, 2014
0 Comments
654 Views
Rreth 50 mijë spektatorë ishin mbrëmë të pranishëm në “Sao Paolo”, për të përkrahur ekipin e tyre të zemrës, Napolin, por edhe për të shijuar rikthimin në stadiumin e tyre të Lavecit e Kavanit, por këtë herë si kundërshtar. Kampionët e Francës, PSG mundi 2-1 Napolin në një ndeshje miqësore, pasi arriti të përmbyste rezultatin, pas […]...
By Debat24
In Sport
Aug 9th, 2014
0 Comments
574 Views
Ndeshjet për kategorinë e parë të Bundesligës gjermane do të nisin më 22 gusht, por që tani janë ndezur disa debate interesante, në prag të ndeshjeve të para derbi, që kanë të bëjnë me sigurinë në stadiume. Bremeni është landi i parë i cili ka kërkuar që Liga e Futbollit Gjerman të paguajë një pjesë […]...
By Debat24
In Sport
Aug 9th, 2014
0 Comments
602 Views
Karlo Ançeloti, në një intervistë për realmadrid.com, ka deklaruar se kërkon që të vazhdojë të mbushë me suksese historinë e Realit të Madridit, duke nisur që nga Superkupa e Europës që do të luhet mbrëmjen e 12 gushtit dhe që do të vërë përballë madrilenët ndaj skuadrës së Seviljes. “Është një ndeshje e rëndësishme, sepse […]...
By Debat24
In Sport
Aug 8th, 2014
0 Comments
573 Views
Mesfushori spanjoll, Xavi Hernandez, është emëruar kapiten i skuadrës së Barcelonës për sezonin e ri. Mesfushori qendror do të pasojë mbrojtësin, Carles Puyol, i cili e la ekipin pas përfundimit të sezonit të kaluar. Zv/kapiten i skuadrës është zgjedhur mesfushori tjetër, Anders Iniesta, për t’u pasur nga Lionel Messi e Sergio Busquets....
By Debat24
In Sport
Aug 7th, 2014
0 Comments
499 Views
Kanë përfunduar takimet e vlefshme për turin e 3-të Ligës së Europës. Hajduku i Splitit, pas humbjes së pësuar 4-2 në Kazakistan kundër Shaktar Karagandy-t, skuadrës që eliminoi, Kukësin arriti të kthente gjithçka në Kroaci pas triumfit 3-1. Një kualifikim historik arriti edhe  e skuadra e Astreas Triplois përballë Mainzit. Gjermanët kishin fituar 1-0 në […]...
'