Arben Ristani | Debat 24

Arben Ristani

By Debat24
In Headline News
Mar 5th, 2015
0 Comments
1624 Views
Nga Arben Ristani Ministri i Brendshëm keqpërdori sot zyrën publike duke lëshuar një lum thashethemesh rreth cështjes më të mrephtë publike, për akuzën ndaj Kryetarit të Kuvendit si porositës i vrasjes së dy deputetëve. Qytetarët u tronditen edhe më shumë sot kur panë se Ministri Tahiri është i përfshirë në këtë skenar mafioz dhe gjendet […]...
By Debat24
In Politikë
Oct 9th, 2014
0 Comments
507 Views
Opozita ankimoi sot në Gjykatën Kushtetuese ngritjen e Byrosë Kombëtare të hetimit, një strukturë e parashikuar në ligjin për policinë e Shtetit. Byroja e hetimit ka si qëllim të hetojë veprat penale në fushën e korrupsionit, dhe ideja për ngritjen e saj është hedhur nga e majta prej shumë kohësh. Zyrtarisht ajo u konkretizua, pasi […]...
By Debat24
In Politikë
Oct 2nd, 2014
0 Comments
555 Views
Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani, në një deklaratë për mediat akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, në lidhje me publikimin e emrit të vërtetë të dëshmitarit të drejtësisë për çështjen e vrasjes së kryekomisarit Dritan Lamaj. Sipas Ristanit, ky është një skandal i paprecedentë, dhe Rama së bashku me Tahirin […]...
By Debat24
In Dossier
Sep 30th, 2014
0 Comments
962 Views
Nga Lorenc Vangjeli Çfarë e ka mbajtur peng nga e shkuara ish-kryetarin e KQZ-së, Arben Ristani. Jeta plot dritë-hije e juristit të njohur që PS e konsideron shkaktar të prishjes së standardeve zgjedhore, historitë e tij të vjetra me dy presidentë, Sali Berishën e Alfred Moisiun. Marrëdhëniet e vjetra të ish-gjyqtarit Ristani me shtypin dhe […]...
By Debat24
In Politikë
Aug 9th, 2014
0 Comments
579 Views
Partia Demokratike ka bërë një bilanc të sigurisë në vend për muajin korrik, duke deklaruar se situata është përkeqësuar në çdo drejtim. Në një dalje për mediat nga selia blu, deputeti demokrat është shprehur se teksa Rama merrej me sukseset imagjinare të 300 ditëve , krimi në vend vinte duke u rritur. “Teksa në muajin […]...
'