Britani | Debat 24

Britani

By Debat24
In Bota
Jan 14th, 2015
0 Comments
1240 Views
Britania mund të behet vendi i parë që ndalon përdorimin e WhatsApp-it dhe Snapchat-it. Kryeministri, David Kamerun ka deklaruar se do të bëjë një gjë të tillë në se fiton zgjedhjet e ardhshme. Kjo masë është pjesë e planeve të reja për përgjimet, debat që është hapur pas sulmit në Paris. Kamerun tha se mund të […]...
By Debat24
In Aktualitet
Nov 30th, 2014
0 Comments
504 Views
Një biznesmen skocez i arrestuar së fundmi në Britaninë e Madhe për mashtrim, ka qenë i fshehur në Shqipëri gjatë këtij viti, mes shumë vendeve të rajonit të Ballkanit. Gazeta britanike “Daily Record”, i referohet burimeve nga organi hetimor kur shkruan se “vetëm këtë vit, Whyte ka qenë në Shqipëri, Kroaci dhe Mal të Zi […]...
By Debat24
In Lajme Pikante
Sep 28th, 2014
0 Comments
498 Views
Një ministër britanik dha dje dorëheqjen pas publikimit nga tabloidi “Sunday Mirror” të një artikulli ku tregohet se ai i ka dërguar disa foto me karakter pornografik një gazetareje. “Vendosa të jap dorëheqjen nga posti im si ministër i Shoqërisë Civile pasi u informova mbi publikimin e një artikulli sot”, deklaroi Brooks Newmark, i zgjedhur i […]...
By Debat24
In Jeta
Sep 8th, 2014
0 Comments
641 Views
Dukesha e Kembrixhit po pret fëmijën saj të dytë ka njoftuar sot pallati Kensington. Kate 32 vjeçe nëna e princ Xhorxh është shtatzënë me fëmijën e dytë me burrin e saj Princ William. Çifit ka shprehur dëshirën për të shtuar familjen e tyre dhe nga ky lajm ata e konfirmuan këtë shumë shpejt. Dukesha fatkeqësisht […]...
'