Edi Rama | Debat 24

Edi Rama

By Debat24
In Big Slider
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1535 Views
Nga Edi Rama Mediat duan sa me shume akuza per te jetuar. PD sa me shume shpifje per te mbijetuar. Ndersa njerezit e ndershem te ketij vendi te mbajtur kaq vjet peng ne gjithe llumin e akuzave dhe shpifjeve te kthyera rendom ne telenovela, duan vetem te verteten. Dhe te verteten qe ata duan sot, […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 2nd, 2015
0 Comments
1866 Views
Nga Edi Rama Do të kisha dashur të mos vinte nevoja për t’i thënë këtij grupi fjalët që sot është e domosdoshme të thuhen. Sa më qartë. Unë jam krenar për gjithë çfarë kemi bërë në këtë një vit e gjysëm të qeverisjes sonë. Jam krenar që sot, shumica dërrmuese e shqiptarëve mendojnë se vendi […]...
By Debat24
In Big Slider
Mar 2nd, 2015
0 Comments
826 Views
Sot pritej të shënohej përballja e parë në Gjykatën e Lartë mes kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka. Ky i fundit nuk u paraqit, por u mbrojt nga përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratik, ndërkohë që kryeministri premtoi se do të jetë i pranishëm në çdo seancë. Rama […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 14th, 2015
0 Comments
783 Views
Nga Edi Rama Poet i rrallë. I burgosur politik i diktaturës. Shqiptar edhe më i rrallë. I vetmi deputet e ministër i Partisë Demokratike që s’ka fyer kënd dhe as ka shpifur për askënd. Një periudhë shërbimi në diplomaci me kontribut për kulturën. Botues i një volumi dinjitoz në italisht në nderim të Nënë Terezës. […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 12th, 2015
0 Comments
485 Views
Kryeministri Edi Rama, duke e quajtur akt terrorist vendosjen e bombave në Tiranë, i konsideroi reagimet e opozitës pas ngjarjes si mjaft të ulëta dhe në anën e krimit. Duke folur në Kuvend, në seancën plenare të ditës së enjte, Kryeministri u shpreh se krimi po përdoret si lëndë e parë fjalimesh nga politika. “Menjëherë […]...
By Debat24
In Art
Feb 10th, 2015
0 Comments
1947 Views
Fotoreporteri Nuri Çumani dorëzon në Gjykatën e Tiranës padinë ndaj kryeministrit për përdorimin e fotos së këngëtares së njohur në faqen e kryeministrisë, profilin e tij në “Facebook” dhe ceremoninë mortore të Vaçes. Shefi i qeverisë e ripërdori foton gjatë ditëve të fundit të dhjetorit 2014 Kryeministrit Edi Rama do t’i duhet të përballet në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 10th, 2015
0 Comments
981 Views
Kryeministri Edi Rama reagoi për ngjarjet kriminale gjatë natës së mbrëmshme në Tiranë dhe sulmin ndaj farmacisë së babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Më poshtë postimi i kryeministrit Rama në rrjetet sociale: “Akti terrorist ndaj familjes se ministrit te brendshem, kafshim monstrash qe kane marre, po marrin dhe do te marrin ate qe […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 8th, 2015
0 Comments
734 Views
Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj, ndoqi sot nga afër, funksionimin e zinxhirit të shpërndarjes së ndihmave për banorët e zonave të përmbytura. Ky zinxhir nis nga qendra bazë e grumbullimit, në pikat e shpërndarjes të ngritura në çdo komunë deri tek familjet e prekura. Kryeministri e nisi inspektimin nga […]...
By Debat24
In Biznes
Feb 7th, 2015
0 Comments
626 Views
Gjatë konferencës për shtyp, kryeministri Rama bëri të ditur dhe vendimin më të fundit të OSHEE-së, që korrigjon një padrejtësi për 51 mijë e 500 abonentë me mbifaturim në faturat e energjisë elektrike. Këta mijëra abonentë rezultojnë në sistemet e OSHE me fatura që kanë shkaktuar dëm ekonomik dhe atryre u është faturuar pa iu […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 5th, 2015
0 Comments
611 Views
Përmbytjet në jug të vendit u bënë temë debati në fillim të seancës së sotme të Kuvendit. Kryetari i grupit të PD-së, Edi Paloka, kërkoi që kryeministri Edi Rama të vinte në Parlament për të dhënë informacion në lidhje me situatën. “Nuk ka asnjë informacion zyrtar mbi situatën e përmbytjeve. Informacionin e kemi marrë nga deputetë të […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 26th, 2015
0 Comments
734 Views
Kryeministri Edi Rama foli në intervistën e tij në “Shqip” në “Top Channel” edhe për ngjarjet e 21 janarit dhe kërkesat e familjarëve të viktimave. Ai hodhi poshtë që ata të kenë kërkuar dëmshpërblim. Dua t’ju bëj një pyetje që e ndesha sot në gazetën Panorama. Ishte një shkrim i marrë prej BIRN dhe ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 26th, 2015
0 Comments
1037 Views
Me çmimin e naftës dhe protestën e opozitës nisi këtë të hënë emisioni “Shqip” me Rudina Xhungën, ku përballë ishte Kryeministri Edi Rama. Kryeministri deklaroi se çmimi i naftës është ulur dhe akuzoi opozitën se po gënjen qytetarët kur krahason çmimin me vendet e rajonit duke e shpjeguar këtë me taksat dhe mënyrën si aplikohen ato. […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 20th, 2015
0 Comments
759 Views
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen ndryshimet në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë....
By Debat24
In Big Slider
Jan 20th, 2015
0 Comments
535 Views
Kryeministri Edi Rama u ka shkruar një letër pensionistëve, ku u shpjegon skemën e re të pensioneve. “2015, është vit shumë i rëndësishëm për reformën e pensioneve dhe beteja jonë ndaj paligjshmërisë e informalitetit në sigurime, shkruan Rama duke nënvizuar se skema e re përmirëson të ardhmen e të gjithëve, pasi çdokush që punon sot […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 18th, 2015
0 Comments
790 Views
Eshtë operuar këtë fundjavë në Spitalin Amerikan në Tiranë nëna e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Nuk dihet arsyeja e ndërhyrjes kirurgjikale, por lajmin e ka bërë publik mjeku Baris Saygili, i cili ka realizuar operacionin. Mjeku ka postuar në rrjetin social “Facebook” një foto me kryeministrin Rama. Mjeku shkruan se fotot me kryeministrin Rama janë bë...
By Debat24
In Politikë
Jan 18th, 2015
0 Comments
479 Views
Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave të Partisë Demokratike për lidhje të qeverisë së tij me laboratorin e kokainës në Elbasan. Më poshtë reagimi i plotë i kryeministrit: “I qëndrova sa më mirë munda budallallëkut dhe vrazhdësisë së tyre të neveritshme, por nuk i’a dola dot asnjëherë t’i mund në lojën e tyre”, thotë […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 17th, 2015
0 Comments
747 Views
Kryeministri Edi Rama foli në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, të thirrur nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe theksoi se krimi i organizuar dhe terrorizmi janë një kërcënim i vetëm. Shefi i qeverisë ishte kritik ndaj gjykatave, lidhur me masat ndëshkimore ndaj disa rasteve të lidhura me krimin e organizuar....
By Debat24
In Aktualitet
Jan 17th, 2015
0 Comments
561 Views
Kryeministri Edi Rama u shpreh, gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare, se përveçse duhet treguar kujdes me faktin se disa shqiptarë kanë humbur jetë në luftime në organizata terroriste, vepra si sulme me tritol ndaj linjave të energjisë elektrike apo tregtimi i lëndëve eksplozive, janë krime të mirëfillta terrori. Sipas tij, drejtësia i ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 17th, 2015
0 Comments
755 Views
Kryeministri Edi Rama publikoi sot një tabelë me të dhënat kryesore të reformës së pensioneve, të nisur nga qeveria e tij. Sipas Ramës, do të jenë 5 mijë të moshuar, të përjashtuar nga skema e mëparshme, që këtë vit do të përfitojnë pensionin social prej 6.700 lekë në muaj. “Shembet tavani prej 24 mijë lekë […]...
By Debat24
In Art
Jan 16th, 2015
0 Comments
850 Views
Shqipëria që nisi të shihet me sy tjetër, prezantohet sot nga në galerinë e famshme “Architectural Association” në Londër me punimet e dy artistëve të saj, Edi Hilën e Ardian Pacin. Ndër më të vlerësuarit në arenën ndërkombëtare shoqërohen nga kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama, i cili njofton për aktivitetin në rrjetin e tij […]...
'