Egjipt | Debat 24

Egjipt

By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
915 Views
Ish-presidenti egjiptian, Hosni Mubarak, u lirua dhe është larguar nga spitali ushtarak në Kajro, ku ai kaloi pjesën më të madhe të gjashtë viteve burg, njoftoi sot avokati i tij Farid al-Deeb. Drejtësia egjiptiane kishte vendosur në fillim të muajit të lironte Mubarakun, 88 vjeç, pas shfajësimit nga Gjykata e Lartë për vdekjen e manifestuesve […]...
By Debat24
In Aktualitet
Nov 30th, 2014
0 Comments
530 Views
Një shtetas egjiptian, është arrestuar sot në pikën kufitare tyë Kapshticës. Bëhet fjalë për shtetasin Elsayed Ali Ahmed Elezabi. Shtetasi egjiptian ishte i shpallur në kerkim ndërkombëtar, pasi rezulton i dënuar për akte terroriste. Policia bën të ditur se shtetasi egjiptian Elsayed Ali Ahmed Elezabi ishte shpallur në kërkim nga Interpol Kajro, pasi është dënuar [&hel...
By Debat24
In Bota
Nov 29th, 2014
0 Comments
537 Views
Në Egjipt u rrëzuan të gjitha akuzat ndaj ish-presidentit Hosni Mubarak për përfshirjen në vrasjen e protestuesve gjatë  revoltës së vitit 2011 që e rrëzoi atë nga pushteti. Një turmë e ndarë u mblodh jashtë një gjykate egjiptiane sot për të ndjekur shpalljen e vendimit. Një pjesë e turmës nuk ishte e kënaqur me vendimin […]...
By Debat24
In Bota
Aug 29th, 2014
0 Comments
699 Views
Bota vazhdon të shokohet nga pamje të rënda. Një video e re tronditëse e xhihadistëve pro-Al Kaedës ka dalë në qarkullim, ku shihen katër persona të cilëve u pritet koka me thikë nga një xhelat me fytyrë të mbuluar. Më pas kokat vendosen mbi kufomat e tyre, ndërsa rëra e shkretëtirës mbulohet me gjak. Videoja është […]...
'