Futboll | Debat 24

Futboll

By Debat24
In Headline News
Jan 26th, 2015
0 Comments
1735 Views
Situatat qesharake në futbollin shqiptar nuk kanë fund, ndërsa drejtuesit e klubeve duken të pashqetësuar nga ajo që po ndodh. Për më tepër, ata po përpiqen të shuajnë zhurmën, me deklaratat e tyre. Gjendja e krijuar në minutat e fundit të ndeshjes Flamurtari-Teuta nuk është marrë seriozisht as nga vetë drejtuesit e klubit durrsak. Presidenti […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 26th, 2015
0 Comments
1233 Views
“Një komedi e turpshme në një vend që nuk ka rregulla të qarta loje në asnjë fushë të jetës. Kemi të bëjmë me një kampionat i cili ka shumë pikëpyetje”. Pas tifozëve të flamurtarit që kontestuan ashpër fitoren e skuadrës së tyre ndaj Teutës, edhe administratori i klubit, Sinan Idrizi ka mbetur i zhgënjyer madje […]...
By Debat24
In Sport
Jan 6th, 2015
0 Comments
821 Views
Juventusi nuk ka shkuar më shumë se një barazim ndaj Interit në ndeshjen e luajtur sot në Torino, ndërsa ka rrezikuar edhe të humbasë. Ndeshja është mbyllur në barazim 1-1, duke favorizuar afrimin e Romës, Lacios dhe Napolit në renditjen e serisë A. Fillimisht në avantazh kaloi Juventus me Tevez, në minutat e para të […]...
By Debat24
In Sport
Dec 19th, 2014
0 Comments
846 Views
Mbrojtësi shqiptar, Naser Aliji duket se ka vendosur t’i kthejë shpinën Zvicrës dhe t’i bashkohet Kombëtares shqiptare, raporton tabloidi zviceran “Blick”. 20-vjecari, që është pjesë e ekipit të parë të Baselit që prej vitit 2013, ka qenë pjesë e rregullt e përfaqësueses U-20 zvicerane, por tani ka vendosur t’i bashkohet skuadrës së drejtuar nga Gianni […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 2nd, 2014
0 Comments
739 Views
Komisioni i Apelit të  UEFA-s konfirmoi vendimin e mëparshëm për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Ekipi ynë humbet ndeshjen 3-0 për shkak të refuzimit për t’u kthyer në fushën e lojës, pas ndërprerjes së saj. Federata Shqiptare kërkoi ndryshimin e vendimit të Disiplinës dhe fitoren në tavolinë për kombëtaren shqiptare. Ndërsa Federata serbe priste që Serbisë t’i kthehen ...
By Debat24
In Headline News
Nov 26th, 2014
0 Comments
648 Views
Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqitpare të Futbollit u është përgjigjur ashpër incidenteve në stadiumin kombëtar “Elbasan Arena” duke dënuar dy ekipet, Elbasanin dhe Tiranën me nga 6 ndeshje pa tifozë dhe 200 mijë lekë gjobë për dhunën e shkaktuar të dielën në ndeshjen e javës së 13-të. Tifozët e Elbasanit dhe Tiranës akuzohen për […]...
By Debat24
In Sport
Nov 3rd, 2014
0 Comments
778 Views
Dy gabimet fatale të Kristian Zapatas i kushtuan Milanit një humbje me turp në duelin kundër Palermos. Miqtë nga Palermo kanë arritur ta shënojnë një nga fitoret më të mëdha të këtij sezoni në Serie A. Skuadra siciliane triumfoi në udhëtim 2:0 kundër Milanit në një sfidë ku protagonist kryesor ishte Kristian Zapata. Mbrojtësi kuqezi […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 23rd, 2014
0 Comments
602 Views
Shtyrja e befasishme e vendimit të Komisionit Disiplinor të UEFA-s për ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë, mund të ketë lidhje me ndeshjen mes Partizanit të Beogradit dhe Beshiktashit në Ligën e Evropës. Teksa të gjithë prisnim me ankth vendimin për trazirat e 14 tetorit në Beograd, UEFA njoftoi se ai do të jepet […]...
By Debat24
In Sport
Oct 22nd, 2014
0 Comments
594 Views
Bajerni i Mynihut ka arritur një fitore spektakolare në përballjen e ndeshjes së tretë të Ligës së Kampioneve ndaj Romës. Bavarezët fituan lehtësisht me rezultatin 7-1, duke shokuar totalisht ekipin e Rudi Garcias. Pjesa e parë ishte skandaloze për skuadrën e Romës, e cila pësoi plot pesë gola. Robben min e 9′ dhe 30’, Gotze […]...
By Debat24
In Opinion
Oct 20th, 2014
0 Comments
544 Views
Nga Blendi Fevziu Nga dy eventet e javës ka mbetur vetëm, një. Vendimi i UEFA – s për ndeshjen Serbi – Shqipëri do të jetë ngjarja më e madhe e ditëve në vijim. Tjetri, që priste të dominonte jetën politike shqiptare, ka mbetur në mes. Ose është shtyrë për disa koha. Kryeministri i Shqipërisë dhe […]...
By Debat24
In Sport
Oct 17th, 2014
0 Comments
582 Views
Pas incidenteve në ndeshjen Serbi-Shqipëri, serbët dhe shqiptarët e Lacios kanë dashur të pozojnë për një “foto paqeje”. Kjo foto e Lorik Canës, Filip Xhorxheviçit, Etrit Berishës, Dushan Bastës dhe Tomas Strakoshës, tregon se ngjarja e ndodhur të martën e shkuar është lënë pas krahëve. Në të vërtetë, siç shkruan shtypi italian, pesë futbollistët, së bashku […]...
By Debat24
In Sport
Oct 17th, 2014
0 Comments
590 Views
Agjencia serbe e lajmeve “Tanjug” shkruan se UEFA do të marrë për bazë atë që ndodhi në stadiumin e Partizanit të Beogradit, dhe në fund do të vendosë për përsëritjen e ndeshjes në një stadium neutral, dhe pa tifozë. “UEFA beson se Federata Serbe e Futbollit dhe Federata Shqiptare e Futbollit bënë shkelje shumë serioze […]...
By Debat24
In Sport
Oct 17th, 2014
0 Comments
540 Views
Babai i Taulant Xhakës është shprehur se ndihet krenar për veprimet e djalit të tij në Beograd, në ndeshjen kundër Serbisë, madje është shprehur se do të ndihej njësoj, edhe nëse ai do të vdiste duke mbrojtur flamurin. “Jam shumë krenar me veprimin e Taulantit. Ai nuk lejoi përdhosjen e flamurit kombëtar dhe mburrem me […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 16th, 2014
0 Comments
518 Views
Janë bërë sot të ditura edhe 12 pikat ku Federata Shqiptare e Futbollit mbështetet për vendosur drejtësinë në vend, ose më saktë për të marrë 3 pikët në tavolinë. 1. Janë hedhur gurë në drejtim të autobusit që po transportonte kombëtaren shqiptare në stadium. 2. Në stadium, përpara se skuadra të dilte në nxemje një […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 16th, 2014
0 Comments
497 Views
Ndeshja Serbi- Shqipëri është komentuar edhe nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Zëdhënësja Jen Psaki ka thënë se Ambasada Amerikane në Beograd nuk ka qenë e përfshirë në këtë incident. Më poshtë mund të lexoni pyetjet e gazetarëve gjatë një konference në Departamentin Amerikan të Shtetit. PYETJE: Serbia ka akuzuar Shqipërinë për atë që ajo e […]...
By Debat24
In Politikë
Oct 15th, 2014
0 Comments
427 Views
Ka reaguar ashpër ish-kryeministri Sali Berisha lidhur me zhvillimet në ndeshjen e futbollit mes Serbisë dhe Shqipërisë. “Barbarët u mundën”, është shprehur Berisha, duke përdorur një ton të ashpër. Më pas ai ka shkruar në rrjetet sociale se flamuri mbeti në dorë të flamurtarëve, duke iu referuar mbrojtjes që futbollistët shqiptarë i bënë flamurit. Ndërkohë […]...
By Debat24
In Sport
Oct 15th, 2014
0 Comments
576 Views
Në fushën e lojës gjatë incidenteve Serbi-Shqipëri është shfaqur edhe Ivan Bogdanov, i quajtur “Ivani i tmerrshëm”. Ai u bë i famshëm gjatë ndeshjes Itali-Serbi në vitin 2010, kur organizoi trazirat në stadiumin e Xhenoas. Atëherë ai u dënua me 3 vite burg. Por, çuditërisht ai është lejuar të hyjë në stadium dhe madje ka […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 15th, 2014
0 Comments
548 Views
Dhuna e përshkallëzuar në ndeshjen e sotme është komentuar edhe nga Kryeministri Edi Rama, i cili ka shphur krenarinë për Kombëtaren, por edhe keqardhjen për serbët. “Krenar për Kuqezinjtë që, për sa pati futboll fituan me lojë e me raste. Keqardhje për fqinjët që lanë nam botërisht me shfaqjen e shëmtuar”, shkruan Rama në “Twitter”. […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 15th, 2014
0 Comments
634 Views
UEFA, autoriteti më i lartë europian i futbollit, vendosi të ndërpresë takimin mes Serbisë dhe Shqipëris, pas më shumë se 50 minutash diskutimesh pas degradimit të situatës. Takimi i vlefshëm për eliminatoret e europianit “Francë 2016” nisi mjaft mirë, por në minutën e 40’, tifozët serbë filluan të hidhnin fishekzjarre dhe objekte të tjera në […]...
By Debat24
In Sport
Oct 14th, 2014
0 Comments
533 Views
Duket një atmosferë pozitive në përfaqësuesen kuqezi në prag të ndeshjes së shumëpritur ndaj Serbisë. Edhe pse të rrethuar nga policia në kushte ekstreme jo vetëm jashtë, por edhe brenda stadiumit të Partizanit, lojtarët dhe trajneri De Biasi pak i kanë vënë re të gjitha këto dhe e gjithë vëmendja është te ndeshja e mbrëmjes […]...
'