Ilir Meta | Debat 24

Ilir Meta

By Debat24
In Aktualitet
Mar 6th, 2015
0 Comments
1836 Views
Shtatë zyrtarë të lartë të shtetit janë ftuar nga organi i akuzës për të dëshmuar lidhur me pretendimet e deputetit Tom Doshit, se ndaj tij gjashtë muaj më parë ishte përgatitur një atentat. Mes zyrtarëve, janë edhe dy liderët e mazhorancës Edi Rama dhe Ilir Meta. Ky i fundit është i pari në listën e […]...
By Debat24
In Headline News
Mar 3rd, 2015
0 Comments
1342 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka thënë se nuk ka asnjë lidhje me akuzat e ngritura ndaj tij nga deputeti Tom Doshi, se ai ka porositur vrasjen e tij dhe të deputetit Mëhill Fufi. Në një prononcim për mediat, kreu i Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë të hetojë dhe zbardhë të gjithë këtë ngjarje, që sipas tij […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 18th, 2015
0 Comments
1042 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, së bashku me ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti, ishin të pranishëm në dëmshpërblimin e një pularie në fshatin Ferras të Komunës Levan, duke i dhuruar 2500 zogj. Për herë të parë në vizitë në zonat të përmbytura, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, debatoi edhe me drejtuesin e emergjencës, pas ankesës së një […]...
By Debat24
In Headline News
Feb 17th, 2015
0 Comments
658 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, së bashku me ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti, ishin të pranishëm në dëmshpërblimin e një pularie në fshatin Ferras të Komunës Levan, duke i dhuruar 2500 zogj. Për herë të parë në vizitë në zonat të përmbytura, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, debatoi edhe me drejtuesin e emergjencës, pas ankesës së një […]...
By Debat24
In Politikë
Jan 29th, 2015
0 Comments
545 Views
Seancës së sotme të Kuvendit të Shqipërisë i ka paraprirë një ekspozitë në nderim të viktimave të Holokaustit,  të vendosuar në fasadën hyrëse të godinës së Kuvendit. Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, tha me këtë rast , se “është nder  që çelim këtë seancë duke sjellë në kujtesë viktimat e Holokaustit në kete ditën […]...
By Debat24
In Bota
Jan 20th, 2015
0 Comments
655 Views
Në kuadër të vizitës dyditore që po zhvillon në Maqedoni, Kreu i Kuvendit, Ilir Meta zhvilloi një takim me homologun e tij, Trajko Veljanoski. Më pas, kreu i Kuvendit Ilir Meta, iu drejtua deputetëve në Parlamentin maqedonas me një fjalim, ku theksoi rëndësinë e bashkëpunimit mes dy vendeve tona. “Parlamentet tona duhet ta konkretizojnë më […]...
By Debat24
In Headline News
Jan 15th, 2015
0 Comments
431 Views
Eshte përkujtuar sot 23- vjetori i krijimit te FRESSH, ku moren pjese Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, politikanë dhe figura të shquara që dhanë kontribut në krijimin e rinisë socialiste. Fjalën e hapjes e mbajti, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili vlerësoi kontributin e të rinjve socialiste dhe i […]...
By Debat24
In Media
Jan 13th, 2015
0 Comments
584 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli në intervistën e tij në “30 minuta” në “Vizion Plus” edhe për marrëdhëniet me Presidentin e Republikës, si dhe shumë ligje të miratuara nga mazhoranca e të kthyer nga Kreu i Shtetit. Zoti Meta në fakt sa të vështirë e parashikoni ju raportin me Presidentin e Republikës. Do t’ju […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 13th, 2015
0 Comments
499 Views
Kryetari i Kuvendit dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, foli në emisionin “30 minuta” në “Vizion Plus” me gazetarin Arsen Hoxha, për zgjedhjet e ardhshme vendore. Ai komentoi edhe mundësinë që bashkëshortja e tij dhe deputetja e LSI, Monika Kryemadhi, të jetë kandidate për Bashkinë e Tiranës. Më poshtë një pjesë e intervistës: Sa […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 29th, 2014
0 Comments
692 Views
Nga Ilirian Agolli/VOA Zëri i Amerikës: Zoti Kryetar i Kuvendit! Në këtë intervistë në fund viti, ndër pyetjet kryesore që mund t’i bëhen një drejtuesi të Parlamentit është ato se ku jemi me reformat e premtuara nga shumica? Dhe dy reformat më të rëndësishme që ka premtuar nga shumica janë ekonomia dhe drejtësia. Mund të […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 22nd, 2014
0 Comments
551 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shprehu gatishmërinë e mazhorancës për të përmbushur kerkesat e opozites, por edhe ai e anashkaloi menyren sesi do te arrihet. “E rëndësishme është që të ecet përpara drejt një dialogu të qëndrueshëm, afatgjatë. Unë shpresoj që opozita të vijë në Parlament përpara Krishtlindjeve. Nuk është momenti të flasim për djegie mandatesh, po...
By Debat24
In Big Slider
Dec 21st, 2014
0 Comments
841 Views
Ndërtimi i një hekurudhe Durrës-Prishtinë është i nevojshëm për të ulur kostot e importit të mallrave nga Kosova. Kështu deklaroi kreu i Kuvendit, Ilir Meta gjatë vizitës së tij në një fabrikë mielli në Kosovë. Gjatë vizitës në fabrikën e miellit në Fushë-Kosovë, Ilir Meta u takua me pronarin e kompanisë, Ibrahim Aksoy, me të cilin […]...
By Debat24
In Bota
Dec 20th, 2014
0 Comments
1283 Views
Kryeparlamentari Ilir Meta mori pjesë në mbrëmjen e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Kosovë. Pritja u organizua nga ambasadori shqiptar në Kosovë, Qemal Minxhozi me qëllim promovimin e kulturës dhe të produkteve shqiptare. Kryetari i Kuvendit shoqërohej nga bashkëshortja e tij, njëkohësisht edhe deputete e Kuvendit të Shqipërisë, Monika Kryemadhi, si dhe ministr...
By Debat24
In Headline News
Dec 18th, 2014
0 Comments
491 Views
Kreu i Kuvendit Ilir Meta priti sot në takim eurodeputetin Fleckenstein, me të cilin diskutoi për marrëdhëniet mes opozitës dhe mazhorancës. Në një dalje për mediat, Meta shprehu vullnetin për dialog me opozitën dhe për çdo iniciativë të saj. Ai tha se në takimin me eurodeputetin, u diskutua marrëveshja me opozitën dhe pesë prioritetet e […]...
By Debat24
In Headline News
Dec 16th, 2014
0 Comments
532 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, është shprehur i zhgënjyer nga qëndrimi i kreut të opozitës, Lulzim Basha, ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për reformën territoriale. Në një prononcim për mediat, Meta ka vlerësuar se qëndrimi i Bashës tregon standardet e dyfishta që ndjek opozita, e cila kërkon zbatimin e vendimeve të gjykatave vetëm kur i […]...
By Debat24
In Media
Dec 16th, 2014
0 Comments
570 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli edhe për zgjedhjen e guvernatorit të ri të Bankës së Shqipërisë, gjatë intervistës në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “A1 Report”. Ai bëri të ditur se Presidenti i Republikës u kishte prezantuar një listë me 6 kandidatë përpara dekretimit të Gent Sejkos. Zoti Meta kur do të zgjidhet […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 16th, 2014
0 Comments
612 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, foli për zgjedhjet e ardhshme vendore, gjatë një interviste në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në “A1 Report”. Ai nuk mohoi kandidimin për Tiranën të bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi, deputete e LSI-së, ndonëse theksoi në mënyrë të përsëritur se është ende shumë herët për të folur për kandidatët. Ilir […]...
By Debat24
In Biznes
Dec 14th, 2014
0 Comments
595 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë në inaugurimin e CCP ( Call Center Paskuqan) ku janë punësuar 100 të rinj të moshës (18-35 vjeç) dhe shumë shpejt numri i të punësuarve pritet të arrijë në 500. Kryetari i Kuvendit, Meta, u shoqërua nga zv/ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Gentjana (Mara) Sula, Drejtori i […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 13th, 2014
0 Comments
516 Views
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka folur sërish për dekretin e Presidentit për Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, duke thënë se Kreu i Shtetit ka vepruar në bazë të kompetencave që i njeh Kushtetuta. Meta është treguar mjaft i rezervuar, duke mos e shprehur qëndrimin e tij në lidhje me Gent Sejkon, emri i propozuar […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 8th, 2014
0 Comments
514 Views
Një ditë pas shpalljes se dekretit te Presidentit te Republikës, Bujar Nishani, për emrin e guvernatorit te ri te Bankës se Shqipërisë, mazhoranca ende nuk ka nje vendim nëse do ta rrezoje apo do ta mbështesë Gent Sejkon. Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ne një interviste për “Vizion Plus” preferon te mos deklaroje votën pro […]...
'