Ilva Tare | Debat 24

Ilva Tare

By Debat24
In Jeta
Jan 17th, 2015
0 Comments
2338 Views
Drejtoresha e Informacionit e “Ora News”, Ilva Tare, së shpejti do të bëhet nënë. Megjithëse preferon të jetë e rezervuar, për t’i shijuar në paqe dhe qetësi orët e pritjes së ëmbël, gazetarja e njohur duket nuk e fsheh dot gëzimin dhe lumturinë. Fëmija pritet të lindë në verë. Prej më shumë se një viti […]...
By Debat24
In Opinion
Dec 25th, 2014
0 Comments
540 Views
Nga Ilva Tare Dhjetor 1914 front lufte midis Britanikëve dhe Gjermanëve. Dhjetor 2014 betejë politike midis shqiptarëve dhe shqiptarëve. 100 vjet më parë Një letër dërguar nënës së një prej ushtarëve britanikë të luftës së parë botërore rrëfen detaje nga ajo ngjarje që ai e përshkruan si pamja më e bukur që ka parë ndonjëherë. […]...
By Debat24
In Opinion
Dec 14th, 2014
0 Comments
614 Views
Nga Ilva Tare Nuk flas dot në emër të të gjithë kolegëve, por e sigurtë është që mund të flas në emrin tim dhe të gazetarëve me të cilët e kam ndarë këtë shqetësim. Një transformim i pazakontë i marrëdhënieve gazetarë-politikanë ka ndodhur në Shqipëri, me miratimin dhe pëlqimin e të dyja palëve. Aktualisht jemi […]...
By Debat24
In Opinion
Dec 12th, 2014
0 Comments
515 Views
Ilva Tare Sa herë politika nuk e ka seriozisht për të bërë shkëputjen përfundimtare me të shkuarën e errët diktatoriale, nxiton të miratojë ndonjë ligj, që më shumë lan e shpëlan dosjembajtësit, se sa i vë ata përpara përgjegjësisë morale dhe shoqërore. Ky duket se do të jetë fati Ii ligjit të ri për dosjet, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 3rd, 2014
0 Comments
512 Views
Pas dhënies së lejes nga kryeministri Edi Rama për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë, kanë lindur debate nëse ajo duhet të ndërtohet në atë truall ku është parashikuar apo jo. Pronarët e truallit e kundërshtojnë fuqishëm vendimin e qeverisë. Në emisionin “Tonight Ilva Tare”, përfaqësuesi i pronarëve të truallit, Alban Bala, ka deklaruar se Komuniteti […]...
By Debat24
In Opinion
Nov 30th, 2014
0 Comments
572 Views
Nga Ilva Tare Takime masive, lider që flet e jep direktiva dhe salla që duartroket herë pas herë. Këto skena të komunizmit jo të largët shqiptar janë rikthyer dukshëm dhe përsëriten në mënyrë besnike përditë, në ndonjë rast edhe disa herë në ditë. Kryeministri Rama po përsos stilin e komunikimit të drejtpërdrejtë me audiencat në […]...
By Debat24
In Big Slider
Nov 20th, 2014
0 Comments
644 Views
Rrëfimi historianit që do të shkruajë në 18 faqe për Luftën e Dytë Botërore në Shqipëri. Bernd Fischer  flet në “Tonight Ilva Tare”, për mbretin që krijoi një komb, por që nuk ishte i aftë të ndërtonte shtet. Takimet me Nexhmije Hoxhën, dokumentat e zbuluara mbi luftën, diktaturën  dhe rrezikun e mazhorancave absolute në demokraci. Si u […]...
By Debat24
In Big Slider
Nov 5th, 2014
0 Comments
916 Views
Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të ribënte sërish daljen publike me deputeten e Partisë Socialiste, Luiza Xhuvani, e cila dorëzoi mandatin, pasi djali i saj u arrestua si i dyshuari kryesor për 4 vrasje të ndodhura në Tiranë. Rama ishte i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në “Ora News”. Ilva Tare: I keni ndjekur […]...
By Debat24
In Opinion
Oct 24th, 2014
0 Comments
569 Views
Nga Ilva Tare Vendimi i UEFA-s për të dënuar ekipin kombëtar të Shqipërisë, pavarësisht se u regjistruan akte racizmi dhe dhune, para, gjatë dhe pas ndeshjes nuk është skandal ,sic u komentua gjerësisht në hapsirën shqipfolëse. Ky vendim është një mbështetje indirekte e dhunës dhe e racizmit, është saktësisht e kundërta e vlerave që UEFA […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 17th, 2014
0 Comments
544 Views
Pas tensioneve të krijuar nga ndeshja e futbollit, Ambasadori gjerman në Tiranë Helmut Hoffman këshillon kryeministrin Rama të mos anullojë vizitën në Beograd të planifikuar më 22 tetor. Sipas tij, dialogu mes Shqipërisë dhe Serbisë duhet të vazhdojë pa ndërprerje në kuadër të aspiratës së dy vendeve për tu integruar në BE. Duke u ndaluar […]...
By Debat24
In Media
Oct 9th, 2014
0 Comments
618 Views
Raport Progresi i Komisionit Europian për Shqipërisë dhe dhuna në Kuvend kanë shkaktuar një debat të ashpër, deri në etiketime e ofendime ndërmjet analistit Mustafa Nano dhe deputetit të PD-së, Aldo Bumçi, në emisionin e sotëm “Tonight Ilva Tare” në “Ora News”. Bumçi ka vënë në dukje se raporti flet qartë se nuk ka gjithpërfshirje për […]...
By Debat24
In Media
Sep 30th, 2014
0 Comments
572 Views
Partia Demokratike duhet të zgjidhë përfaqësimin dhe as lista e re nuk e kënaq Mark Markun. Ish-deputeti demokrat me tone kritike ka komentuar si listën e anëtarëve të rinj që nuk i thonë asgjë polikisht, ashtu edhe ata ekzistues. Në studion e emisionit “Tonight Ilva Tare” të RTV Ora News, mbrëmjen e 29 shtatorit, Marku […]...
By Debat24
In Media
Sep 4th, 2014
0 Comments
568 Views
“Fillojmë sonte në orën 21.00, me skandalin më të madh të historisë bankare në Shqipëri”. Gazetarja Ilva Tare do të nisë sot emisionin “Tonight Ilva Tare” me temën më të debatuar të javëve të fundit, skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë. “Tonight Ilva Tare” në “Ora Neës” do të kthehet […]...
'