Itali | Debat 24

Itali

By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1173 Views
Kryeministri Edi Rama ka uruar djemtë e kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Italinë që do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:54 në stadiumin “Renzo Barbera” në Palermo. “Ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh të paharrueshëm festiv të kuqezinjve. Qoftë kjo e sotmja një ditë krenarie për Kombëtaren tonë, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 21st, 2015
0 Comments
800 Views
Edlira Copa, e cila vrau tri vajzat e saj, do të dalë para gjykatës më 24 mars, në një seancë dëgjimi paraprake para gjyqtarit Massimiliano Mercaldo. Lajmi u bë i ditur dje, nga avokati mbrojtës i gruas me origjinë shqiptare, që më 9 mars të vitit të kaluar, vrau tri vajzat në shtëpinë e saj […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 16th, 2015
0 Comments
699 Views
Në Itali, 33 persona përfunduan në pranga, mes tyre edhe disa shqiptarë, pasi iu sekuestruan 3 ton drogëra të ndryshme, heroinë, kokainë dhe marijuanë. Sipas policisë italiane nëse kjo sasi droge që vinte nga Shqipëria, nga Amerika jugore dhe Holanda do të dilte në treg vlera e saj do t’i kalonte 45 milionë euro. Nga hetimet […]...
By Debat24
In Big Slider
Jan 13th, 2015
0 Comments
576 Views
Presidenti italian, Giorgio Napolitano do të japë dorëheqjen në orët e ardhshme, njoftoi sot kryeministri, Matteo Renzi gjatë një fjalimi para Parlamentit Evropian. Renzi përshëndeti Napolitanon dhe rolin e tij. “Evropiani i bindur, i cili në orët e ardhshme do të japë dorëheqjen nga posti i tij ka përmbushur një rrugë të gjatë ndryshimesh”, theksoi […]...
By Debat24
In Bota
Jan 3rd, 2015
0 Comments
1047 Views
Vizita dhe takimet në Tiranë më 30 dhjetor kanë qenë të fundit angazhime zyrtare të kryeministrit italian për vitin 2014. Shefi i qeverisë italiane ka fluturuar pasditen e 30 dhjetorit nga Tirana drejt Romës, ku ka marrë një tjetër avion për t’u spostuar në Firence. Sipas shtypit italian, Renci është bashkuar me familjen në Firence […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 30th, 2014
0 Comments
518 Views
Pas tragjedisë së ndodhur për herë të dytë në anijen “Norman Arktik”, autoritetet italiane e kanë ende të paqartë vdekjen e dy marinarëve shqiptarë. Prokurori i Përgjithshëm i Barit, Giuseppe Volpe, kërkoi leje nga Shqipëria për të tërhequr “Norman Atlantic” në territorin italian, kjo për shkak se anija ndodhet në ujërat shqiptar dhe largimi prej […]...
By Debat24
In Aktualitet
Oct 28th, 2014
0 Comments
567 Views
Një superoperacion i policisë italiane të Parmas ka çuar në pranga 7 shqiptarë dhe 3 italianë, për trafikim ndërkombëtar të narkotikëve. 10 të arrestuarit jane pjesë e një bande të strukturuar kriminale, shqiptaro-italiane, e specializuar për trafikimin e të gjitha llojërave të drogës. Sipas policisë, trafikantët zotëronin në Parma të Italisë, një laborator të përpunim...
By Debat24
In Aktualitet
Oct 18th, 2014
0 Comments
548 Views
Edlira Dobrushi, shqiptaria e cila vrau më thikë tre vajzat e saj në Lecco të Italisë, sipas psikiatrit mjeko-ligjor, nuk ishte mendërisht e aftë natën e krimit, pasi gjatë kryerjes së krimit ka patur probleme mendore. Seanca gjyqësore ndaj 37 vjeçares pritet të zhvillohet me 5 nëntor të këtij viti, ku pritet të mos dënohet, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Sep 25th, 2014
0 Comments
550 Views
Vrau gruan duke e goditur 7 herë me thikë, ndërsa 2 fëmijët flinin gjumë. Shkak ishte xhelozia. Fillimisht mes Adrian Balliut, 44 vjeç dhe bashkëshortes së tij Valmira, 30 vjeçe ka pasur një sherr më pas vijnë dhe goditjet me thika, njëra prej tyre në zemër. Ngjarja u shënua mbrëmjen e djeshme në Genova të Italisë […]...
By Debat24
In Biznes
Sep 25th, 2014
0 Comments
558 Views
Investitorëve të huaj, të cilët duan të vijnë në Shqipëri, u ofrohet njohje e tregut shqiptar përmes një botimi të studios italiane “Tonucci & Partner”, të titulluar “Guida e Biznesit 2014″. Ky botim u prezantua të mërkurën në mbrëmje në një ceremoni të organizuar në Rezidencën e Ambasadorit Italian, ku të pranishëm ishin zv/kryeministri Niko Peleshi, [...
By Debat24
In Aktualitet
Sep 16th, 2014
0 Comments
480 Views
Një bandë e trafikimit të drogës dhe armëve midis Shqipërisë dhe Italisë është shkatërruar nga policia italiane. Anëtarët e bandës ishin shqiptarë, italianë dhe rumunë, të cilët trafikonin armë dhe drogë në linjën Shqipëri-Sardenjë dhe Italinë e veriut. Sipas agjencive të lajmeve italiane, deri tani janë lëshuar 28 urdhër arreste, mes tyre edhe për dy gra, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Sep 9th, 2014
0 Comments
511 Views
Falë një aksioni blic policia italiane ka mundur të asgjësoj një grup shqiptar të cilët kishin ngritur një laborator droge në lagjen Basanelo ne qendër të qytetit të Padovas. Gjatë këtij operacioni që është kryer ditën e shtunë, por të njoftuar sot nga policia, janë ndaluar dy shtetas shqiptar, 25-vjeçari Fatjon Muça dhe një minoren. […]...
By Debat24
In Jeta
Aug 20th, 2014
0 Comments
537 Views
Stina e verës zhvesh edh ministrat. E përjavshmja italiane “Chi” ka botuar foto ekskluzive  të ministres së Arsimit, Stefania Gianni “topless” duke shijuar pushimet dhe rrezet e diellit. Sipas revistës “Chi”, është hera e parë në historinë e republikës italiane që një eksponent i qeverisë fotografohet në plazh pothuajse e zhveshur. Ministrja dukej shumë e relaksuar [&h...
By Debat24
In Bota
Aug 19th, 2014
0 Comments
546 Views
Një incident në qiejt e Italisë është shënuar gjatë së martës, ku dy avionë “Tornado” të Aeronautikës Ushtarake janë përplasur mbi rajonin Marche, apo mbi komunën Ascoli Piceno. Në bord ishin 4 ushtarakë, të cilët për momentin rezultojnë të zhdukur, për të cilët është nisur një skuadër ekspertësh për t’i kërkuar. Dy avionët, sipas raportimeve të […]...
By Debat24
In Headline News
Aug 15th, 2014
0 Comments
626 Views
Antonio Konte do të jetë trajneri i ri i kombëtares italiane të futbollit. Mediat vendase shkruajnë se presidenti i ri i Federates Italiane të Futbollit, Tavecchio, ka konfirmuar lajmin mbrëmjen e së enjtes. Sipas burimeve, ish-trajneri i Juventusit, që aktualisht ndodhet me pushime në Kroaci, do të kthehet në Romë që të nënshkruajë një kontratë 2-vjeçare. Pritet [&hel...
'