Jablanovic | Debat 24

Jablanovic

By Debat24
In Big Slider
Feb 3rd, 2015
0 Comments
934 Views
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, shkarkoi nga detyra ministrin për kthim dhe komunitete Aleksandër Jablanovic, i cili nxiti reagime duke i quajtur “egërsira” protestuesit në Gjakovë, që nuk lejuan një vizitë të pelegrinëve serbë në kishën ortodokse të atij qyteti më 6 janar. Deklarata e tij çoi në protesta në disa qytete të Kosovës, të […]...
'