Kavaje | Debat 24

Kavaje

By Debat24
In Big Slider
Mar 24th, 2017
0 Comments
1155 Views
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dekretoi sot 7 majin datën e mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar të bashkisë Kavajë, qarku Tiranë. Zgjedhjet e parakohshme në këtë zone do të zhvillohen pas shkarkimit nga detyra të kryebashkiakut Elvis Roshi, të cilit iu ndërpre mandati nga KQZ pasi rezultoi subjekt i ligjit të dekriminalizimit....
By Debat24
In Aktualitet
Dec 14th, 2014
0 Comments
570 Views
Ish-drejtori i ALUIZNI-t të Kavajës dërgohet për gjykim nga Prokuroria për veprat penale të “shpërdorimit të detyrës” për shkak të legalizimit të një hoteli. Ish-zyrtari i ALUIZNI-t bashkë me dy ish-vartës të tij dhe administratorin e një hoteli, akuzohen për “shpërdorimit të detyrës” dhe “falsifikimit të dokumenteve”, pasi legalizuan një objekt në kundërshtim me ligji...
By Debat24
In Aktualitet
Sep 29th, 2014
0 Comments
479 Views
Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, në një aksion për shembjen e ndërtesave pa leje, ka rrafshuar edhe “Obeliskun e Demokracisë” në qendër të qytetit të Kavajës. INUK ka ndërmarrë një veprim të tillë në sheshin në qendër të qytetit, pasi pritet të nisë puna për rikonstruksionin e tij. Ky monument, që ndryshe quhet dhe “Dy gishtat”, i […]...
By Debat24
In Aktualitet
Sep 24th, 2014
0 Comments
450 Views
Një sherr për motive të dobëta brenda një familjeje në Kavajë ka degraduar deri në përdorimin e armëve të ftohta, ku djali ka qëlluar me thikë babanë dhe kushëririn e tij. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Kavajës dhe mësohet se babai i plagosur është Hekuran Sula 75 vjeç, ndërsa kushëriri i […]...
'