Milan | Debat 24

Milan

By Debat24
In Sport
Jan 28th, 2015
0 Comments
1453 Views
Tre ditë pas humbjes në kampionat, Milani merr një tjetër goditje nga Lacio. Këtë herë skuadra e drejtuar nga Filippo Inzaghi u mund 0-1 në “San Siro” dhe i dha lamtumirën Kupës së Italisë, e cila ishte dhe shpresa e fundit e kuqezinjve për një vend në Europë sezonin e ardhshëm. Megjithatë klubi ka konfirmuar […]...
By Debat24
In Sport
Oct 19th, 2014
0 Comments
605 Views
Milan fitoi në fushën e Veronës me rezultatin 3-1 me dy gola të Hondës, një autogol për R.Markez, ndërsa për vendasit shënoi Niko Lopez në mbyllje të ndeshjes. Një fitore e rëndësishme për moralin e ekipit të Inxagit. Gjithashtu, Atalanta, Palermo dhe Torino fituan në ndeshjet e mesditës, respektivisht ndaj Parmës (1-0), Cezenës (2-1) dhe […]...
By Debat24
In Sport
Sep 15th, 2014
0 Comments
599 Views
Ndeshja e fundit e javës së dytë të Serisë A, ajo mes Parmës dhe Milani ka sjellë spektakël dhe gola pa fund. Kuqezinjtë kanë fituar takimin e mbrëmjes të së dielës me rezultatin 4-5. Me fitoren e arritur sot, Milani tregon se është një ekip pretendent për titull pasi në dy javë ka marrë dy […]...
'