OSHEE | Debat 24

OSHEE

By Debat24
In Biznes
Feb 15th, 2015
0 Comments
924 Views
Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit bënë me dije nëpërmjet një njoftimi për mediat se vijon puna për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të vjedhësve të energjisë elektrike. Në njoftimin për mediat të Policisë së Shtetit thuhet se “vijon puna e përbashkët e Policisë  së Shtetit dhe OSHEE-së, në të gjithë vendin dhe gjatë kësaj […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 7th, 2015
0 Comments
888 Views
Administratori i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), Ardian Çela sqaroi te shtunen në një një deklaratë për mediat, vendimin e fundit të OSHEE-së që i jep fund padrejtësisë ndaj abonenteve në lidhje me mbifaturimet. “Bëhet fjalë për respektimin e një vendimi të ndërmarrë nga ERE në vitin 2010,por që nuk u zbatua kurrë, deri […]...
By Debat24
In Biznes
Jan 20th, 2015
0 Comments
598 Views
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike nuk ka kërkuar në asnjë moment dorëzimin e librezave të energjisë nga deputetët dhe në këtë pikë është abuzuar. Kështu shprehet nga Shkodra administratori i përgjithshëm i OSHEE, Adrian Çela. “S’kemi kërkuar librezat e deputetëve. Ata kanë imunitet, por ata janë si çdo qytetar tjetër dhe duhet të paguajnë […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 28th, 2014
0 Comments
523 Views
Menjëherë pas deklaratave të Partisë Demokratike se  i paraburgosuri që ishte arrestuar nga policia si debitor i energjisë elektrike, u vetvar për këtë fakt, ka reaguar Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. Sipas OSHEE, kreu i PD-së, Lulzim Basha po e përdor këtë rast për përfitime politike si dhe po gënjen opinionin duke shpifur. Operatori […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 7th, 2014
0 Comments
573 Views
Të paktën 234 punonjës të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike janë shkarkuar nga detyra për shkak të mospagimit të energjisë elektrike. Administratori i ri i OSHEE-së, Ardian Çela bëri të ditur se punonjësit janë shkarkuar nga detyra pasi rezultojnë debitorë prej shumë vitesh vitesh. Çela theksoi se operacioni kundër vjedhjes së energjisë vazhdon në të [&...
By Debat24
In Big Slider
Dec 5th, 2014
0 Comments
609 Views
Enti Rregullator i Energjisë do të vendosë për çmimin e ri të energjisë brenda muajit dhjetor, ndërkohë që ka dëgjuar propozimet e OSHEE-së, OST-së dhe KESH-it për ndryshimin e tarifave. OSHEE propozon një tarifë prej 12.03 leke/kwh për vitin 2015, duke bërë që çmimi për konsumatorët të rritet me 5 lekë. Sipas tyre, ky është […]...
By Debat24
In Biznes
Dec 5th, 2014
0 Comments
723 Views
Rradhë njerësish aspak normale janë vërejtur në zyrat e Kujdesit për Klientin të OSHEE në Tiranë. Njerëz që kanë zënë rradhën që në orën 04:00 të mëngjesit për të paguar energjinë, ose për të lidhur kontratat e reja, revoltohen sepse nuk kanë arritur të hyjnë brenda. Edhe pse është punuar me të gjithë sportelet, fluksi […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 5th, 2014
0 Comments
597 Views
Administratori i ri i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Ardian Çela, ka hedhur poshtë akuzat e Partisë Demokratike, se ndodhet nën hetim nga Prokuroria. Ai tha se kjo nuk është e vërtetë. Çela tha se për këtë ka edhe vendimin e Prokurorisë së Durrësit. “Kam objektiv të çoj përpara këtë kompani që synon të […]...
By Debat24
In Politikë
Dec 5th, 2014
0 Comments
558 Views
PD ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka kriminalizuar OSHEE-në, duke caktuar në krye të operatorit të energjisë një person që sipas saj është nën hetim për korrupsion nga prokuroria e Durrësit. “Pasi caktoi debitorë, hajdutë energjie, njerëz me preçedent penalë nëpër degët e OSHEE-së në rrethe, Edi Rama ia besoi dy ditë më parë […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 4th, 2014
0 Comments
592 Views
Qyteti i Tiranës ka përjetuar një mbrëmje të pazakontë, me ndërprerje të shpeshta të furnizimit me energji elektrike në disa zona të tij. Banorët në disa lagje të kryeqytetit janë ndeshur me ndërprerje jo të gjata të furnizimit me energji elektrike, por këto ndërprerje janë përsëritur disa herë prej orëve të pasdites. Ndërprerjet e shpeshta […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 3rd, 2014
0 Comments
515 Views
Aksioni i Policisë së Shtetit dhe OSHEE-së kundër vjedhjes së energjisë elektrike është shtrirë kudo. Sot në mëngjes është arrestuar një gardian i burgut të Peqinit, për vjedhje të energjisë. Fatos Malkja ka rënë në pranga të policisë, së bashku me faturistin Kujtim Çela. Kjo pasi gjatë kontrollit të ushtruar, gardianit i është zbuluar një lidhje […]...
By Debat24
In Big Slider
Dec 1st, 2014
0 Comments
1377 Views
Arben Seferaj është larguar nga detyra e administratorit të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike. Këshilli Mbikëqyrës i OSHEE njoftoi se pranoi dorëheqjen e Seferajt. Në vend të tij u emërua Adrian Çela. Deri më tani ai ka mbajtur detyrën e kreut të Inspektoriatit Qendror Teknik....
By Debat24
In Biznes
Nov 13th, 2014
0 Comments
601 Views
Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, zhvilloi pasditen e sotme një vizitë në Fushë-Krujë, pas shpërthimit me tritol të zyrës së OSHEE-së mbrëmjen e djeshme. Ministri e quajti veprimin e mbrëmbshëm një akt terrorist që synon të frikësojnë forcat e rendit, punonjësit e OSHEE-së dhe qeverinë në fushatën kundër abuzuesve të energjisë elektrike. “Ky [&helli...
'