Policia | Debat 24

Policia

By Debat24
In Aktualitet
Mar 1st, 2015
0 Comments
846 Views
Publiohet video e ndalimit të shoferit Donald Nela, i cili drejtonte makinën në gjendje të dehur dhe momentin kur tenton t’i japë paratë të futura në dokumentet e automjetit. Në orën 05.30 të mëngjesit të së dielës tek kryqëzimi i “Vasil Shantos”, dy punonjës të policisë rrugore, F.A dhe A.H ndaluan automjetin tip “Nissan” me targa TR […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 24th, 2015
0 Comments
779 Views
Përjashtohet nga Policia e Shtetit, zëvendës.Drejtori i policisë Korçë, Arben Hyseni. I njëjti u është rezervuar dhe dy efektivëve që dhunuan të riun Tomi Misha në Korçë, Robert Memeli dhe Nevzat Blushi. Largimi i tyre është bërë me urdhër të Ministrisë së Brendshme. Tre efektivët nuk do të jenë më pjesë e Drejtorisë së policisë […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 22nd, 2015
0 Comments
815 Views
Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Gjirokastrës. Një grua ka vrarë bashkëshortin e saj me thikë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, në lagjen “18 shtatori”, ku Dituri Meni 62 vjeç ka qëlluar për vdekje bashkëshortin e saj Flamur Meni 66 vjeç. Ky i fundit humbi jetën gjatë transportimit […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 10th, 2015
0 Comments
754 Views
Mbrëmjen e djeshme, 8 shkurt është rrëmbyer Enver Stafuka, i cili në vitin 2013 u akuzua si personi që ka vjedhur makinën që është përdorur për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt. Lajmi për rrëmbimin e Stafukës u dha nga policia sot rreth orës 16:00. Sipas të dhënave të policisë mësohet se tre persona të paidentifikuar […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 1st, 2015
1 Comment
3653 Views
Policia e Shtetit ka kaluar në një shërbim të përforcuar, pas një urdhri të dhënë nga drejtori i Përgjithshëm, Artan Didi. Policia Rrugore, Policia e Rendit dhe Forcat lëvizese Operacionale kaluan në shërbim të përforcuar për t’iu ardhur në ndihmë qytetarëve, për shkak të situatës së rënduar nga reshjet e shiut dhe të dëborës. Në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 1st, 2015
0 Comments
757 Views
Policia ka shpallur në kërkim Arkimed Lushaj, i njohur si këngëtar dhe për këtë përdor edhe emrin Stresi, ndërsa është arratisur nga ambientet e komisariatit nr.3. Lusha është hedhur nga kati i dytë i komisariatit të policisë nr.3, në kryeqytet dhe më pas ka mundur të arratiset nga oborri i komisariatit në drejtim të paditur, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 18th, 2015
0 Comments
500 Views
Durrësi nuk gjen qetësi dhe shpërthimet vazhdojnë të trondisin qytetarët. Një automjet ka shpërthyer pasditen e së dielës rreth orës 18:00 në zonën e plazhit në Durrës. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ka bërë të ditur se automjeti tip Volvo me targa AA 262 JX, i cili ka qenë […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 17th, 2015
0 Comments
1092 Views
Atentat me eksploziv biznesmenit në Durrës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm pranë Shkëmbit të Kavajës, ku mjeti tip Benz me të cilin udhëtonte biznesmeni Ardian Trota, 48 vjeç nga Kukesi është hedhur në erë me eksploziv. Shpërthimi ka ndodhur ndërsa mjeti ishte në ecje, ndërsa dyshohet që lënda […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 16th, 2015
0 Comments
754 Views
Policia e Vlorës ka sekuestruar mbrëmjen e së enjtes një arsenal armësh dhe ka arrestuar dy persona si posedues të tyre. Mësohet se në pranga kanë rënë Aanxhelo Sado dhe Elidon Selamaj. Fillimisht janë ndaluar në Rrugën Transballkanike dhe më pas janë arrestuar pasi policia u ka gjetur atyre arsenalin e armëve. Ata udhëtonin me një automjet […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 15th, 2015
0 Comments
618 Views
Policia e Tiranës ka arrestuar mëngjesin e sotëm në kryeqytet 7 persona, të cilët akuzohen për falsifikim dokumentesh. Arrestimet kanë ardhur pas disa hetimesh të cilat nxorën në pah se personat e dyshuar falsifikonin dokumente të ndryshme që më pas përdoreshin nga klientët e tyre. Aksionet e bluve për arrestimin e 7 shtetasve shqiptarë u realizuan në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 14th, 2015
0 Comments
609 Views
Shkatërrohet laboratori i kokainës më i madh në Ballkan, në të cilin punonin shqiptarë dhe shtetas të huaj. Operacioni ndërkombëtar, në të cilin u përfshi Policia e Shtetit, INTERPOL-i dhe EUROPOL-i, bëri të mundur zbulimin e laboratorit në Labinot-Fushë të Elbasanit, ku u sekuestruan mbi 100 kg lëndë narkotike e llojit kokainë, ndërsa përfunduan në […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 14th, 2015
0 Comments
411 Views
Një ngjarje e rëndë kriminale mendohet të jetë parandaluar nga policia sot në kryeqytet. Policia e Tiranës ka arrestuar paraditen e sotme një 30-vjeçar, të cilit pas një kontrolli rutinë i kanë gjetur një pistoletë dhe granatë. Në pranga ka rënë Petrit Ademaj, nga Vlora, i cili udhëtonte me një motor 500 kubikësh në rrugët e Tiranës. Atij […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 12th, 2015
0 Comments
428 Views
Policia e Shtetit po kryen një superoperacion kontrolli në të gjithë vendin, në funksion të parandalimit të ngjarjeve kriminale, pas urdhrit të posaçëm nga Drejtoria e Përgjithshme, me orientim nga ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dhe kryeministri Edi Rama. Ky aksion vjen pak ditë pas ngjarjeve të rënda në Francë, ku 17 persona mbetën të vdekur në një […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 10th, 2015
0 Comments
443 Views
Një superoperacion nisi dje nga Policia e Shtetit në të gjithë vendin. Disa dhjetra forca policie, mes të cilëve Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, forcat RENEA në bashkëpunim me Drejtoritë e policisë në të gjithë qarqet e vendit zbritën në rrugë për kontrolle. Në Tiranë operacioni u shtri në rrugët kryesore, ndërsa në pikat kyçe të […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 9th, 2015
0 Comments
527 Views
Procedohet penalisht në gjendje të lirë nga Prokuroria e Korçës, avokati Riza Hiçka. 62-vjeçari me banim në Tiranë, avokat i pronarit të godinës 6-katëshe që u shemb dje me shpërthim të kontrolluar në Hudënisht të Pogradecit. Avokati Hiçka pas shembjes së pallatit ka goditur me grushta dhe dëmtuar mjetin e dy gazetarëve, Artin Halili, korrespondent […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 6th, 2015
0 Comments
480 Views
Policia ka arrestuar paraditen e sotme Emiliano Shullazin dhe Gilmando Danin, dy personat e përfshirë në përplasjen e armatosur të një nate më parë në Tiranë. Ata akuzohen për armëmbajtje pa leje të municioneve luftarake, ndonëse policia ende nuk ka gjetur armët. Në automjetin e Shullazit, i cili kishte përfunduar në kanal në rrugën që […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 6th, 2015
0 Comments
581 Views
Policia ka dhënë detaje mbi dy atentatet e mbrëmjes së djeshme në Tiranë, duke i raportuar ato veçmas njëri-tjetrit. Në ngjarjen e parë, sipas policisë, rreth orës 19: 40 minuta të 5 janarit 2015, në rrugën e Kavajës në Tiranë, është vrarë si pasojë e një shkëmbimi zjarri, shtetasi Arjanit Sterio Alias, 42 vjeç, banues […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 4th, 2015
0 Comments
695 Views
Ka përfunduar në pranga njëri nga djemtë e videoskandalit seksual, të publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqen 3 djem, të cilët abuzojnë me një vajzë të shtrirë në një krevat dhe që duket se është pa ndjenja. E. Pasha, 24 vjeç nga Tepelena, është arrestuar një ditë pasi policia njoftoi se ka nisur hetimet për zbardhjen […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 23rd, 2014
0 Comments
497 Views
Policia e Shtetit ka nisur mbrëmjen e sotme një operacion të gjerë në Fushë – Krujë kundër armëmbajtjes pa leje, municioneve luftarake dhe lëndëve eksplozive. Sipas burimeve të forcave blu, mësohet se deri tani policia ka arrestuar 5 persona, si posedues të një sërë armësh. Në pranga kanë rënë katër anëtarë të një familjeje, Sadik […]...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 23rd, 2014
0 Comments
521 Views
Një person është vrarë me armë zjarri pasditen e sotme në Sharrë në kryeqytet, teksa ishte duke hapur një gropë varri në varrezat e kësaj zone. Viktima është identifikuar si Altin Çullhaj, 38 vjeç, ndërsa autori i vrasjes është Eriglend Tafa, 25 vjeç, i cili është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. 38-vjeçari është dërguar […]...
'