Saimir Tahiri | Debat 24

Saimir Tahiri

By Debat24
In Aktualitet
Mar 4th, 2015
0 Comments
1111 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka dalë në një konferencë për shtyp për të dhënë hollësi për hetimin e deritanishëm për akuzat e deputetit Tom Doshi, pretendimeve të tij lidhur me një komplot të mundshëm, me porosi të kryeparlamentarit Ilir Meta dhe së fundmi edhe dëshmive të Durim Banit, i cili tha para prokurorëve se […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 13th, 2015
0 Comments
557 Views
Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, zhvilloi një takim me ambasadorë të vendeve të BE-së, me ambasadorin e SHBA-së, dhe të të OSBE-së. Në takim palët diskutuan çështjen e kriminalitetit në vend. Burime brenda Ministrisë së Brendshme bënë me dije se tema e takimit ishin rastet e fundit të atentateve me tritol, ku në dy […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 13th, 2015
0 Comments
664 Views
Fjala e Ministrit të Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, në seancën parlamentare, gjatë debatit lidhur me shpërthimet e fundit me tritol në Tiranë....
By Debat24
In Aktualitet
Feb 11th, 2015
0 Comments
673 Views
Publikohet video me momentet e vendosjes së tritolit dhe më pas shpërthimit në farmacinë e Bashkim Tahirit, babai i ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri....
By Debat24
In Aktualitet
Feb 11th, 2015
0 Comments
945 Views
“Vizion Plus” publikon fotot e personit qe vendosi një sasi tritoli ne farmacinë e te atit te Ministrit te Brendshëm Saimir Tahiri. Tritoli dyshohet te kete qene me kurdisje elektronike. Nje dite me pare, nga dy shpërthime ne afërsi te qendrës spitalore “Nene Tereza” u dëmtua farmacia e te atit te ministrit dhe shesh pushimi […]...
By Debat24
In Big Slider
Feb 10th, 2015
0 Comments
599 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, reagoi pas një serie atentatesh që tronditën sot Tiranën, ku në shënjestër ishte edhe farmacia e babait të tij. Në një postim në rrjetet sociale, ministri Tahiri u shpreh i vendosur për të vazhduar betejën e tij me botën e krimit. Më poshtë postimi i plotë i Saimir Tahirit: “Mirënjohje […]...
By Debat24
In Aktualitet
Feb 10th, 2015
0 Comments
543 Views
Një takim urgjent mes drejtuesve të institucioneve të sigurisë është zhvilluar paraditen e sotme, pas disa shpërthimeve me tritol në Tiranë. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, prokurori i përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe shefi i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi-Lika, kanë biseduar për disa minuta lidhur me të dhënat e fundit për ngjarjet e rënda kriminale...
By Debat24
In Big Slider
Jan 18th, 2015
0 Comments
539 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, akuzoi sërish gjykatat për lirimin e personave të rrezikshëm, pas dy ngjarjeve të fundit kriminale në vend. Ai përmendi shpërthimin e djeshëm në Durrës dhe dhunën ndaj një gruaje, me pasojë vdekjen, sot në Fier. Më poshtë, deklarata e plotë e ministrit Tahiri: “Arrestuar per plagosje te rende dhe armembajtje, […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 15th, 2015
0 Comments
758 Views
Policia ka vijuar me hetimet e saj duke kerkuar tashme asetet kriminale te trafikantëve te ndaluar dje lidhur me prodhimin e kokainës. Nga laboratori i bllokuar i kokaines ne Elbasan, ministri i Brendshem, Saimir Tahiri deklaroi se, qe Policia e Shtetit eshte ndare nga krimi ku ishte zhytur deri ne fyt po duken rezultatet e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 11th, 2015
0 Comments
545 Views
Nga Saimir Tahiri Jo vetëm ngjarjet e kronikës, por edhe më shumë se kaq, rreziku real prej kërcënimit të dhunës, kriminalitetit dhe terrorizmit ndaj vlerave të përbashkëta e lirive themelore të njeriut, duhet të na bëjnë të ndërgjegjshëm bashkërisht, për të luftuar së bashku të keqen që kërcënon të tashmen dhe të ardhmen e fëmijëve […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 7th, 2015
0 Comments
495 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, reagoi për herë të parë për atentatet në Tiranë dhe i bëri një thirrje publike opozitës që ta lerë Policinë e Shtetit të kryejë punën e saj. “Lëreni Policinë rehat të bëjë punën, lëreni të luftojë paligjshmërinë dhe kriminalitetin. Boll me politikën e krimit”, tha Tahiri, pas akuzave të përsëritura […]...
By Debat24
In Aktualitet
Jan 5th, 2015
0 Comments
491 Views
Ministria e Brendshme bëri analizën e punës për vitin 2014, duke vlerësuar përmirësimin e disa treguesve. Ministri Saimir Tahiri e cilësoi si positive punën e policisë në 12 muajt e shkuar.  ...
By Debat24
In Aktualitet
Dec 4th, 2014
0 Comments
492 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka nisur një sërë takimesh me autoritetet më të larta në luftën kundër krimit dhe terrorizmit në Britaninë e Madhe. Takimi i radhës i ministrit ishte ai me homologen britanike Theresa May. Gjatë bisedës me ministren, Tahiri kërkoi shkurtimin e procedurave për të frenuar azilkërkuesit shqiptarë dhe theksoi angazhimin e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Nov 19th, 2014
0 Comments
498 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka mbërritur në Lezhë për të vlerësuar situatën problematike të përmbytjeve të mbrëmshme, që erdhën si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Ai ka mbledhur Shtabin e emergjencës në prefekturë, për t’u njohur më nga afër me situatën e krijuar për shkak të reshjeve të shumta që ranë mbrëmë, […]...
By Debat24
In Big Slider
Nov 6th, 2014
0 Comments
1238 Views
Andi Bushati, Artan Hoxha, Andrea Stefani dhe Artur Zheji do të jenë katër gazetarët dhe opinionistët, të cilët do të vënë në “provë” ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziu. Vrasja që tronditi Tiranën dhe akuzat nga policisë, gjobat dhe abuzimi me to, shtet ligjor dhe akuzat për […]...
By Debat24
In Big Slider
Oct 26th, 2014
0 Comments
580 Views
Avokat Spartak Ngjela ka shprehur mospajtimin e tij me debatin në distancë mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, si kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, dhe ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, lidhur me reformën në drejtësi. Ngjela nuk ka munguar t’i cilësojë “fëmijë” ministrat e Edi Ramës. “Një ministër i Brendshëm, që nuk e […]...
By Debat24
In Aktualitet
Oct 2nd, 2014
0 Comments
450 Views
Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri ka reaguar pas akuzave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha lidhur me zbulimin e identitetit të dëshmitarit të mbrojtur nga drejtësia në çështjen e vrasjes së kryekomisar Dritan Lamajt. Duke folur nga foltorja e Kuvendit gjatë seancës së sotme plenare, Tahiri akuzoi opozitën se me qëndrimin që po mban […]...
By Debat24
In Big Slider
Sep 23rd, 2014
0 Comments
580 Views
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi se vrasja e bankierit Artan Santo është një çështje shumë e vështirë për t’u zbardhur. Duke folur përballë gazetares Ilva Tare në emisionin e mbrëmjes së sotme  “Tonight Ilva Tare” në RTV “Ora News”, ministri Tahiri tha se për vrasjen e Santos është bërë një analizë lidhur me sjelljen e policisë […]...
'